Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kthej valėn, poezi lirike nga Albiona Naēollari

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Kthej valėn, poezi lirike nga Albiona Naēollari   Sun Dec 14, 2008 3:58 pm

Albiona Naēollari ėshtė studente nė Universitetin "Eqrem Ēabej" Gjirokastėr nė Fakultetin e Shkencave Natyrore, Dega Bio- Kimi. Ajo ka lindur nė qytetin e Pėrmetit, nė njė qytet me tradita tė mėdha poetike. Qysh nė fėmini i ka pėlqyer vjershėrimi dhe ėshtė veprimuar nė rrethet letrare tė krijuesve tė rinj, madje dhe ka publikuar krijimet e saj.Nė vitin 2003 dhe 2004 mori pjesė nė Konkursin letrar (POEZI) tė Shkollės sė mesme tė pėrgjithshme “Sami Frashėri”,ku ka fituar respektivisht ēmimet: tė tretė dhe tė dytė. Nė kėtė kontekst duhet pėrmendur botimet e saj nė gazetėn letrare "Pegasi", organ i Lidhjes sė Krijuesve “PEGASI" " Albania, me qendėr nė Gjirokastėr si dhe nė gazetėn e Shoqatės Atdhetare Kulturore "PĖRMETI" me njė cikėl tė veēantė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Kthej valėn, poezi lirike nga Albiona Naēollari   Sun Dec 14, 2008 4:00 pm

Tė rinjtė dhe tė rejat, e pse jo dhe tė tjerėt tė futen nė kėtė "ujėvarė" lirike...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Kthej valėn, poezi lirike nga Albiona Naēollari   Sun Dec 14, 2008 4:04 pm

I prifte e mbara kesaje Poete te mrekullueshme kure mose ju shofte Penda gjithmone i shkruajt Poezi te bukura si keto qe lexuam qe na bene qe te pelcet zemra nga emocionet i lumte i uroje shendet e lumturije ne jete
POETES ALBIONA NACOLLARI TE PACIM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
taulanti
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve : 5
Age : 32
Vendi : permet
Registration date : 15/12/2008

MesazhTitulli: Re: Kthej valėn, poezi lirike nga Albiona Naēollari   Tue Dec 16, 2008 9:42 pm

me fal qe te kam ber te vuash kaq shu....dhe as dhe nje her nuk te kam genjyer te doja dhe te dua vertet por ishte fati ai qe na lidhe bashk dhe na ndau per gjithmon me fal jeta ime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Kthej valėn, poezi lirike nga Albiona Naēollari   Thu Dec 18, 2008 11:10 pm

U shfaq "Taulanti" me vendlindje Permetin, qe ne fillestarizmin e tij publikoi nje "dashuri", per te prere hovin poetik te ketij vellimi. Si duket donte te merrte protagonizmin! Protagonizma te tille jane verberi e syve qe shohin dhe nje demonstrim i tille eshte semundshmeri.
Agron Shele, poet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
ervis_st
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 3
Age : 32
Vendi : permet
Registration date : 26/12/2008

MesazhTitulli: Re: Kthej valėn, poezi lirike nga Albiona Naēollari   Fri Dec 26, 2008 12:19 am

hej urime urime jan me te vertete shum te bukura.suksese albiona
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
taulanti
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve : 5
Age : 32
Vendi : permet
Registration date : 15/12/2008

MesazhTitulli: Re: Kthej valėn, poezi lirike nga Albiona Naēollari   Mon Jan 26, 2009 12:43 pm

cyclops Neutral inno Twisted Evil
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
taulanti
Fillestar/e
Fillestar/e


Male
Numri i postimeve : 5
Age : 32
Vendi : permet
Registration date : 15/12/2008

MesazhTitulli: Re: Kthej valėn, poezi lirike nga Albiona Naēollari   Mon Jan 26, 2009 12:46 pm

o kristaq mos mo bur .........mos na bej interesantin dhe te zgjuarin.........shkurt mos i fut hundet atje ku ste perket..........ok qeros
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Kthej valėn, poezi lirike nga Albiona Naēollari   Mon Oct 26, 2009 2:14 pm

Vellimi "Kthej valen" po vijon te lexohet nga mjaft dashamires te artit dhe letersise. Hedhja nga ana ime ne internet ishte nje sprove per te pare reflektimet. Per kete ne si Lidhje do te organizojme nje takim interesant per kete teme gjate muajit nentor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kthej valėn, poezi lirike nga Albiona Naēollari   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kthej valėn, poezi lirike nga Albiona Naēollari
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: