Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Fri Dec 12, 2008 11:54 pm

Tema te tilla mendoj se jane shumė interesante, ndaj e prezantova. Qėllimet e saj pėfshihen qartazi nė editorialin e gazetės "PEGASI". Mandej ka dhe larmitet dhe jep shėrbesė publicistike, pasi ka anė specifike qė ndritojnė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:09 pm

Katundishta-vendlindja ime,

Mė mban gjallė mė jep bekimeKATUNDISHTA

Gazetė e pavarur periodike kulturore- historiko-letrare e pėrmuajshme. Botohet nėn drejtimin e Lidhjes sė Krijuesve “PEGASI” ALBANIA. Viti i pestė i botimit, Nr.2 (0010) E-mail:katundishta@yahoo.com ēmimi 30 lekė, euro 1 Dhjetor 2009Sa herė qė na merr malli

Dhe nuk durojmė dot,

puthim gurėt e fshatit,

ndahemi me brengė,

ndahemi me lot!Redaksia e Gazetės “Katundishta” uron:“Gėzuar KRISHTLINDJET DHE VITIN E RI 2010!”

10 tetori 2009Takim Brezash nė Katundishtė

E paharruar do tė mbetet pėr ēdo katundishtar data 10 tetor 2009. Njė varg makinash me flamurin kombėtar pėrpara u grumbulluan me katundishtarėt qė banojnė nė Pėrmet. Vargani i gjatė i makinave nga Pėrmeti pėrshkroi 25 km rrugė, i bashkuar edhe bashkėfshatarėt e Kėlcyrės, katundishtarė, qė banojnė aty morėn drejtimin pėr qendrėn e fshatit Katundishtė. Sa hyjnė nė qendėr tė fshatit, ēmallen me bashkėfshatarėt qė banojnė nė fshat dhe shkėmbejnė mendime me njeri- tjetrin si ta festojnė mė mirė takimin e pėrvitshėm tė brezave. Tashmė ėshtė krijuar tradita e mirė, por gjithmonė synohet pėr mė tė mirėn, pėr mė tė arriturėn. Ajo qė u ra tė gjithėve nė sy ishte ndryshimi rrėnjėsor i fshatit me shtėpi tė reja apo me zhvillim ekonomik si dhe mbarėshtrimi i bagėtive apo ajo qė ėshtė mė esenciale ndryshimit social.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:10 pm

Nga Pėrmeti erdhėn pėr festė djaemtė e fshatit Katundishtė qė kanė biznese dhe kanė ndryshuar krejtėsisht gjendjen e tyre social- ekonomike. Tė tillė janė: Flamur Jaēe, Hasan Qamo, Hasan Mucenji, Afrim Ago, Shuaip Jaēe, Petrit Aliaj, Xhevahir Deliu, Agim Deliu, Adriatik Qamo, Meti Lile, Sali Canaj, Dule Lile, Ylli Hoxha, Artan Mucaj e shumė e shumė tė tjerė.

Festuesit u grumbulluar para lapidarit tė dėshmorėve, pėr tė realizuar nderimin e pėrvitshėm. U vunė kurora me lule nga tė pranishmit. Midis tyre kryetari i Komunės z. Bujar Fezga, Hasan Qamo, kryetari i Shoqatės “Katundishta”, Islam Kalemi e tjerė. Pas hapjes sė ceremonisė e mori fjalėn shkrimtari dhe publicisti, dai qė nismoi para disa vjetėsh fillimin e gazetės “Katundishta” z. Islam Kalemi, i cili pėrshėndeti tė pranishmit dhe u uroi atyre festėn, duke lexuar me kėtė rast edhe mesazhete ardhura nga gjithė vendi dhe jashtė vendit pėr kėtė festė. Mandej, midis duartrokitjesh, e mori fjalėn Kryetari i komunės Kėlcyrė Qendėr, z. Bujar Fezga, i cili, mbasi pėrshėndeti dhe uroi festėn katundishtarėve, bėri dhe njė analizė tė punės qė ka bėrė komuna Dėshnicė nė drejtim tė infrastrukturės si shtrimin e rrugėve me asfaltim, rregullimin dhe sistemimin e anekseve tė shkollės 9 vjeēare, si pajisjen elektrike, pajisjen me banja dhe bėrjen e disa dhomave pėr lokal argėtimi.

Dreka kaloi nė njė atmosferė tė gėzueshme. U kėnduan kėngė, u hodh valle sipas traditės katundishtare dhe u ngritėn dolli.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:10 pm

Fjala e mirėseardhjes nė festėn e madhe katundishtare

Fjala e zotit Myrteza Ago nė Takimin e 10 tetorit 2009

Tė dashur bashkėfshatarėSot, mė datėn 10 tetor 2009, ėshtė festa e fshatit tonė qė takon brezat e ēdo moshe, kudo qė ndodhen. Kjo datė do tė mbetet historike pėr tė gjithė banorėt e fshatit tonė. Vitet ikin, brezat ia lėnė vendin njėri - tjetrit, por emri Katundishtė nuk do tė harrohet. Shoqata atdhetare kulturore “Katundishta”, me qendėr nė Pėrmet, po bėn tė mundur njohjen e Katundishtės kudo nė vendin tonė dhe jashtė tij. Ndėrkohė grupi qė po merret me kėtė punė ka njė pėrvojė tė mirė nė gjetjen dhe propagandimin e vlerave dhe tė traditavetė fshatit tonė nėpėrmjet botimit tė gazetės “Katundishta”. Nė faqet e kėsaj gazete kanė gjetur pasqyrim tė gjerė dhe u ėshtė bėrė jehonė intelektualėve tė shumtė qė ka nxjerrė fshati ynė. Kėshtu nga gjiri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:10 pm

ynė kanė dalė inxhinierė tė zotė, mjekė dhe arsimtarė tė shquar, agronomė tė pasionuar dhe oficerė tė devotshėm. Duke u mbledhur sot sot kėtu, sė bashku, ne i ngrejmė lavdi dhe tregojmė respekt pėr vendlindjen tonė.

Mė lejoni qė tė pėrshėndes tė gjithė pjesėmarrėsit dhe tė ftuarit nė kėtė festė. Kėshtu u mbledhshim dhe nė pėrvjetorė tė tjerė tė kėsaj dite! E festofshim pėr mijėra vjet!

Rrofshin katundishtarėt! Nder dhe respekt pėr tė gjithė pjesėmarrėsit!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:10 pm

Thirrje e Shoqatės Atdhetare - Kulturore “Katundishta” nė PėrmetKatundishtarė, kudo qė jeni, brenda dhe jashtė Atdheut, tė ngrėmė lart emrin e fshatit tonė Katundishtė. Tė ruajmė traditat e fshatit dhe tė pasqyrojmė historikun e fshatit tonė. Tė kontribojmė sa tė jetė e mundur pėr daljen e gazetės sonė “Katundishta”. Kemi nevojė pėr njėri - tjetrin, tė pasqyrojmė ēdo ndryshim ekonomik e social nė jetėn e pėrditshme, kudo qė ndodhemi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:11 pm

Lutemi, nėse dėshironi kontriboni, sa tė keni mundėsi, nė numrin e llogarisė 0850013927 Raiffeisen Bank. Kontributi juaj ėshtė kontribut pėr tė mirėn e Katundishtės sonė.Kryetari i Shoqatės

Hasan Qamo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:11 pmSelam DeliuSe mė djeg njė zjarr nė zemėr

KatundishtėsDola te bregu i xhamisė,

Duket fshati i shkretuar,…

Katundishtė e bukur shumė,

Pse je vėrejtur, zėmėruar?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:11 pm

Ikėn njerėzit e tė lane,

Nė kurbet shkuan dhe vane,

Kėtu nuk kishin tė hanė,

Shkuan tė zėnė paranė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:12 pm

U prish Katundishtė e gjorė,

Mbeti nuse pa kurorė,

Nuk tė sheh syri njeri,

Lagjet me dy-tri shtėpi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:12 pm

U tret Katundishta e shkretė,

Mbeti si dega pa fletė,

S’ka mė mbrėmje, argėtime,

Rrallė dasma dhe gėzime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:12 pm

Gjithė ata qė shkuan e vane,

Po ti gjeē aty ku janė,

Ti pyesėsh pėr vatanė,

Lotėt me zor do t’i mbajnė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:12 pm

Katundishtėn kur kujtojnė,

Dhe nė ėndėrr e shikojnė,

U shfaqet lulėzuar,

Paēka se ėshtė e shkretuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:13 pm

Do tė vijė dita prapė,

Vendlindjen do ta kujtojnė

Gėrmadhat s’do t’i harrojnė,

Pėrsėri do t’i ndėrtojnė.

(Kur gjendjen ta rregullojnė).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:13 pm

Katundishtė vendlindja ime,

Pėr ty shkruaj pėrmalluar,

Se mė djeg njė zjarr nė zemėr

Kur tė shikoj tė shkretuar.Katundishtė, 10 tetor 2009
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:13 pm

Mirėnjohje pėr fshatarėt e mi

Nga Islam Kalemi

Tė nderuar bashkėfshatarė tė mi tė Katundishtės dhe tė Kodrishtės!

Unė, Islam Safet Kalemi, lindur nė Katundishtė, ku u arsimova dhe hodha hapat e para tė zhvillimit tim si intelektual, kjo e realizuar nė sajė tė ndihmės sė pakursyer tė kuadrove tė asaj kohe dhe tė bashkėfshatarėve tė mi, jam sot kėtu tė ndaj gėzimin me ju. Kam mbi dyzet vjet i larguar nga vendlindja dhe banoj nė qytetin e Tepelenės, por nė Katundishtė kam vėllezėrit e mi, motrat dhe fisin tim, me tė cilėt nuk jam ndarė kurrė nė kėto vite tė jetės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:14 pm

Jam mirėnjohės pėr cilido kuadėr apo intelektual e bashkėfshatar pėr respektin, qė ka pasur e shprehur pėr personin tim, tė cilin unė do ta ruaj deri nė ditėt e fundit tė jetės sime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:14 pm

shprehur pėr personin tim, tė cilin unė do ta ruaj deri nė ditėt e fundit tė jetės sime.

Nė vitin 2005 kėshilli i Komunės Qendėr Kėlcyrė mė ka vlerėsuar duke mė akorduar titullin “Qytetar Nderi i komunės Dėshnicė”. Ky vlerėsim mė nxiti tė marrė nisiativėn pėr tė botuar gazetėn “Katundishta”, por njė shtysė nė kėtė drejtim mė dha edhe fakti qė kishte shumė gazeta tė tjera si “Pėrmeti”, “Dėshnica”, “Sofra Dėshnicare”, tė cilat fare pak shkruanin pėr Katundishtėn tonė, pėr kėtė fshat me vlera, zakone e tradita, me njė popullsi sa gjysma e gjithė Dėshnicės. A s’duhej tė ndėrrmerrej njė akt i tillė, i cili qė nė fillesat e saj tė para u pėrkrah nga Lidhja e Krijeusve ”PEGASI” Albania dhe Kėshilli Koordinativ i Shoqėrisė Civile tė Jugut tė Shqipėrisė me qendėr nė Gjirokastėr. Sė bashku me stafin e gazetės dhe me ndihmėn e pakursyer tė titullarėve tė Lidhjes ne realizuam pėrgatitjen dhe botimin periodik tė gazeėtės sonė, e cila, shumė shpejt, u bė njė zė mediatik, jo vetėm nė Pėrmet, Jug, por nė tė gjithė Shqipėrinė dhe, madje, ajo u njoh edhe jashtė vendit, ku pėrmetarėt, katundishtarėt e lexonin dhe dėrgonin mendimet pėr tė nga Greqia, Italia e tjerė. Gazeta jonė arriti qė tė jetė dhe nė Internet dhe tė lexohet nga kush dėshiron.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:14 pm

Italia e tjerė. Gazeta jonė arriti qė tė jetė dhe nė Internet dhe tė lexohet nga kush dėshiron.

Kjo tregon katėrcipėrisht se ne kemi bėrtė njė puėn tė veēantė dhe admiruese dhe pėr kėtė jemi krenarė sot para jush. Jemi mundur qė nė gazetė tė apsqyrojmė traditat, zakonet, zhvillimiet e Katundishtės dhe mė gjerė si dhe jetėn e saj kujtesė (memorje ) dhe ndryshimet demokratike, ndryshimet ekonomike, infrastrukturore, problemet sociale e tjerė, si dhe tė zbulojmė gjithēka tė mirė tė sfumuar nga e kaluara. Gazeta jonė me emrin e fshatit doli. Puna pra u realizua mirė dhe ajo pėrcillet… Merita qė ajo vijon tė botohet ėshtė se ka pjesė tė kontributit tė vetė komuniteti , por edhe sponsorėt, tė cilėt kanė ndihmuar nė daljen e gatezės. Me kėtė rast dua tė falenderoj tė gjithaė kontribuesit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:14 pm

Vjen njė kohė qė stafeta duhet t’u pėrcillet mė tė rinjve, qė padyshim punėn e filluar do ta ēojmė mė tej, por duke mos harruar “autorėt e kėsaj vepre”, siē mund ta quajmė me plot tė drejtė gazetėn tonė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:15 pm

Nė mbledhjen e zhvilluar para disa ditėsh ėshtė vendosur qė vijimi i botimit tė gazetės t’i lihet nė dorė z. Myrteza Ago dhe njė stafi tė krijuar, ku edhe unė jam i angazhuar e do tė trajtoj herė pas herė probleme tė mprehta tė jetės nė fshat dhe pėr tė ardhme e tij.

U faleminderit vlerėsuesve qė mė konsiderojnė si njė ”President Nderi“ i kėsaj gazette dhe uroj me gjithė shpirt e zemėr: “ Ta kemi gjithmonė gazetėn tonė me emrin e bukur tė fshatit tonė Katundishtė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:15 pm

Informim

Shkrimtarė dhe poetė tė Lidhjes Internacionale tė Poetėve, Shkrimtarėve dhe Artistėve “PEGASI” ALBANIA marrin pjesė nė takimin “Trirrema joniane” nė Sarandė, 24-25 tetor dhe nė Takimin “Takim nė Rrap” 6 - 9 nėntor 2009 nė Shkup, Kėrēovė tė ISH RJ tė MAQEDONISĖ.

Delegacionet e Lidhjes kryesoheshin nga Kryetari i Lidhjes poeti, shkrimtari dhe publicisti Kristaq F. Shabani, anėtar i I.W.A dhe W.P.S
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:15 pm

Nė kėtė pėrbėrje ishin poetėt dhe poetėt mė me zė : Dino Ēiēo poet, fabulist nga Gjirokastra, Majlinda Shabani(Aleksandra) poete dhe pėrkthyese nga Gjirokastra, Agron Shele, poet, shkrimtar nga Pėrmeti, Sekretar i Pėrgjithshėm i Lidhjes, Enrieta Sina , poete, shkrimtare , gazetare nga Tirana, poeti shkrimtari Petro Dudi nga Tirana, Shukrane Muda, poete nga Dibra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:16 pm

Nė kėtė pėrbėrje ishin poetėt dhe poetėt mė me zė : Dino Ēiēo poet, fabulist nga Gjirokastra, Majlinda Shabani(Aleksandra) poete dhe pėrkthyese nga Gjirokastra, Agron Shele, poet, shkrimtar nga Pėrmeti, Sekretar i Pėrgjithshėm i Lidhjes, Enrieta Sina , poete, shkrimtare , gazetare nga Tirana, poeti shkrimtari Petro Dudi nga Tirana, Shukrane Muda, poete nga Dibra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:16 pm

Nė kėtė pėrbėrje ishin poetėt dhe poetėt mė me zė : Dino Ēiēo poet, fabulist nga Gjirokastra, Majlinda Shabani(Aleksandra) poete dhe pėrkthyese nga Gjirokastra, Agron Shele, poet, shkrimtar nga Pėrmeti, Sekretar i Pėrgjithshėm i Lidhjes, Enrieta Sina , poete, shkrimtare , gazetare nga Tirana, poeti shkrimtari Petro Dudi nga Tirana, Shukrane Muda, poete nga Dibra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: