Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:26 pm

Pėr aftėsi organizative Muhameti do tė merrte pjesė aktive, sė bashku me tė rinjtė, nė rindėrtimin e vendit. Duke qenė se vinte nga njė familje me tradita atdhetare gjatė punės sė tij ai do tė shprehte qartė idealet demokratike, ideale, tė cilat i shprehte dhe i mbėshteste vetėm te rinia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:26 pm

Njerėzit e thjeshtė, tė cilėt e kanė njohur dhe sot e kėsaj dite flasin me respekt. Nė sintezė ata shprehen: Aftėsitė e tij drejtuese binin shpejt nė sy; ndėrsa pėrsa i pėrket komunikimit ai dinte tė bisedonte dhe tė argumentonte mendimet e shprehura, prandaj tė bėnte gjithmonė pėr vete. Problemet e ngritura nė mbledhjet e rinisė kishin tė bėnin me probleme qė ishin nė interes tė Atdheut dhe tė Kombit. Ai e konsideronte shumė tė rėndėsishme infrastrukturėne vendit, prandaj merrte pjesė aktive nė tė gjithė ndėrtimet e hekurudhave dhe arterieve tė rėndėsishme tė vendit. Ai thoshte gjithmonė se e ardhmja i takon rinisė dhe gjithė shpresėn dhe besimin e kishte bazuar tek kjo moshė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:26 pm

Pas diplomimit, do tė punonte nė Ministrinė e Brendshme si Inxhinier Ndėrtimi, ku korrektesa dhe ndershmėria do e rendisnin si njė nga kuadriot mė me pėrvojė dhe dsevotshmėri tė lartė pėr kryerjen me dinjitet tė detyrės sė ngarkuar.

Jeta e tij do tė ndėrpritej mė 20 maj tė vitit 1958, kur sapo kishte mbushur vetėm 28 vjeē. Pas njė sėmundje tė rėndė, e cila e shkėputi kėtė lule nė moshėn mė tė bukur tė rinisė. Kushdo qė e ka njohur dhe ka punuar me Mustafa Muēenjin, do tė shprehė mbresa tė pashlyeshme dhe tė paharrueshme, pasi sjellja shembullore, karakteri bujar, si vetė tradita e krahinės, e cila e lindi, e rriti dhe e dukoi me vlerat mė tė larta, portretizonin kėtė djalė me shpirt tė pastėr dhe zemėr tė bardhė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:26 pmNgushėllimMė datėn 18 tetor 2009 u ndanė nga jeta Sulo Mehmet Lumani 47 vjeē, Shkėlqim Adil Memo 42 vjeē me bashkėshorten dhe 2 fėmijėt. Ata humbėn jetėn aksidentalisht nė rrugėn automobilistike (autostradė) nė afėrsi tė Janinės (Greqi) duke lėnė nė pikėllim familjarėt , prindėrit dh egjithė bashkėfshatarėt e tyre.

Ngushėllojmė nga zemra z. Mehmet Lumani si dhe Diellore Memo pėr kėtė humbje tė rėndė. Ngushėllojmė gjithashtu z. Muharrem Xhakollari pėr vdekjen para kohe tė bashkėshortes Fatime Xhakollari si dhe familjen Hoxha pėr humbjen e djalit, Dilaver Hoxha.

Familjen Hasan Memo pėr vdekjen e babait tė tyre Rushit Memo.

Familjen e Pėllumb Muhaj pėr vdekjen e prindit tė tyre, Hysen Muhaj.Redaksia e gazetės “Katundishta”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:27 pm

SPONSORĖ TĖ NUMRIT 10

Redaksia e gazetės falėnderon sponsorit e saj, zotėrinjtė :Fredi Pėllumb Muēaj, Hetem Zenel Brahimi, Adriatik Elmas Muēaj, Flamur Xhafer Jaēe, Adriatik Hasan Qamo, Petrit Kadri Aliaj, Artan Elmas Muēaj, Hasan Elmas Muēaj, tė cilėt u
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   Mon Jan 11, 2010 4:27 pm

treguan tė gatshėm pėr daljen e numrit tė gazetės “Katundishta”Drejtor dhe botues: Kristaq F. Shabani I.Ė.A, Ė.P.S Mobil ++3556925056

Zevendėsdrejtor: Hasna Qamo

Kryeredaktor: Myrteza Ago

Redaktore: Merita Jakupi

Kėshilli botues:Qazim Jakupi , (Kryetar), Avdulla Hoxha, Guri Baēi, Astrit Mėrkuri, Donjaldo Hoxha, Arben Dosti, Agron Shele, Bektash Jaēe, Selami Deliu, Islam Kalemi Mobil 0692151052, 081422092

Adresa e redaksisė:

Lagjja “Selam Musai”, pallati 87 Tepelenė ,Telefoni 08142092 Mobil 0692151052

Gazetėn do ta gjeni: Katundishtė(Shkolla 9 vjeēare); Kėlcyrė: Sali Canaj, Pėrmet: Avdyl Deliu, Gjirokastėr: Pėllumb Hoxh, Tiranė: Qazim Jakupi, Sarandė: Astrit Kasaj, Tepelenė: Shkėlqim Kalemi, Durrės: Muhamet Hoxha, Vlorė: Nexhip Mėrkuri, Athinė: Xhemali CanajMbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"Pegasi", subrastrat: Arti i gdhendjes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: