Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 A i friksoheni Plakjes?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
AutoriMesazh
meri
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 66
Age : 52
Vendi : itali
Registration date : 12/01/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Mar 09, 2009 12:10 am

Jo, se e di qe s'do te plakem!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Fri May 08, 2009 11:43 am

Jo se edhe ne do plakem se asaj rruge po shkojmi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 50
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Fri May 08, 2009 12:57 pm

Aspak, sepse me mire te plakem se te vdes i ri!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Sat Feb 13, 2010 12:51 am

Jo aspak sepse eshte proqes I JETES:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Sat Feb 13, 2010 1:34 am

Ata te cillet i frigohen plakjes,qohen dhampira se edhe zotin e shurdhjon duke e lutur per ringjallje dhe e vetmja rrug esht vampiri!
Kush e ka lexuar xhon Tejllorin!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Violina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 9
Age : 57
Vendi : Prishtinė
Registration date : 26/08/2010

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Sun Aug 29, 2010 6:32 pm

PLEQĖRIA KA BUKURINĖ E VET-PĖRJETOJE!
E bukur ėshtė pleqėria,shumė e bukur. Ėshtė befasuese se si njerėzit i frikėsohen pa nevoj!Megjithėkėt ka disa rregulla. Behu plak apo plakė e mirė.Bėhu i qetė.Duhet tė jesh intelegjentė nė rini qė tė jesh plak i mirė nė pleqėri. Merr nė preherin tėnd nipin dhe mbesen. Duaj ata.Tregoju ndonjė pėrrallė,tregim dhe kėshilla se do u mbetėn nė mendje pėrjetėsisht. Mos i qorto fėmijėt e bijave apo tė fqinjėve. Jepu ndonjė pemė atyre se do e kujtojnė pėrjetėsisht.Mbaj rrobat e pastra,duaje nusen e djalit si djalin,dhėndėrrin sikur vajzen.Buzqesh,mos u rrokat.Mos tė brengos pensioni i vogėl.Mos ua impono tė rinjėve dhe antarėve tė shtepisė zakonet e vjetra tė jetės se rrjedhat e saj kanė ndryshuar tani. tregoju dhe mėsoj pėr zakonet kombėtare,pėr plisin,pushkėn,qiftelinė,besen,nderin dhe burrėrinė.Tregoju fėmijėve pėr Ademin,Zahirin,Xheven dhe pėr heroizmin eUĒK.
Vizitoj bijat diten e Bajramit dhe Diten e Pavarėsisė. E bukur ėshė pleqėria o mik dhe oj mike.
Pleqėria e ka hieshinė e vet. Pleqnari i Kosovės Xhemajl Obrija kish pas thėnė:
"Ma hije i ka dikujt pleqėria se shumėkijt rinia". Kjo ėshtė e vėrtetė kur i hasim disa tė rinjė krejt tė kalavesht,siē thotė populli.
UNĖ DO E PRES ME GĖZIM PLEQĖRINĖ
S'kam nevojė t'i frikėsohem pleqėrisė. Pleqėria ėshtė pjekuria e pėrsonalitetit tė njeriut. Intelektualėt apo shkenctarėt e mėdhenjė,veprimtarinė e tyre e arrijnė nė pleqėri. Kadare nė pleqėri e mori ēmimin e madh.Poashtu edhe shumė dijetar tjerė. Nė pleqėri njeriu ėshtė mė i matur nė veprimet qė i bėnė. Titujt shkencor dhe kulminacioni i veprave arrihet nė pleqėri. Nė ish shtetet komuniste benin gabim tė madh kur pėrsonin e dergonin nė pension gjoja se ėshtė plakur. E dergonin nė kohėn kur ai mund tė kontribonte mė sė shumėti. Plot shkenctar eminent botėror nė kohėn e pleqėrisė sė thellė i kanė dhėnė njerėzimit zbulimet mė tė mėdha apo veprat mė tė mira. Mos u bazoni nė disa pleq tė ligj,rinia e tė cilėve ka qenė poashtu e ligė.
Dikush plaket para kohe. Pse? Pėrgjigja ėshtė:
Nga frika. Mos iu frikso pleqėrisė e as vdekjes.Bole kjo e fundit nuk ekziston fare se trupi fizik vdes,ndersa shpirti jeton gjithnjė.
Me gėzim e pres pleqėrinė,do e jetoj atė dhe do tė mė duan tė gjithė e sidomos fėmijėt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Sun Aug 29, 2010 7:02 pm

eshte proces qe nuk ka mund ta ndale askushe .
Ashtu as vdekjen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 12:05 am

Nukė i friksohem as pak si tė vjene le tė vjen e pranoj gjithsesi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 12:07 am

Ka njerz te tille qe nuk plaken kurre, edhe une kurre nuk do mplakem...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 12:09 am

Pasi eshte tema rrethe pleqersi dhe frikes se vdekjes do mefalni se po thej rregullat dhe tju tregoj nje anegdot..

Nje njeri kish pase qen shum zullumqar gjith fshatit i kish pas ber dem,
kur i thonin kujdes se do vdeseh nje dite aji ju pergjigjej ; un me mequrin time edhe
egjelin do e mashtroj!
Nje dite ja arrit vdekja ,ky iku te fshihet sa andej sa kendej me ne fund vendosi
te hy ne ogjak!por egjeli si egjeli nuk ka falje nga aje ase korrepcion nuk mund te beshe te aji, e kapi nga kemba dhe kur e pa i teri me te ngjyre te zez te ogjakut ajde ajde
Ju drejtu me mir ka qen dash te vishe me faqe te bardh se tani me te zez...Ju qe jeni afer pleqeris beni kujdes haha(shaka)


Edituar pėr herė tė fundit nga fionaa nė Mon Aug 30, 2010 12:25 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 12:17 am

Si po vrehet mi goce ty te ka ikur treni, prite ndonje lokal... dhe ulu mbrapa.
Jo afer shoferit...
Dhe pse tema nuk ka asgje te beje me vdekjen, mos harro mi goce se ka edhe njerz te tille qe nuk vdesin kurre.
Prralla ishte e bukur...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 12:59 am

pleqri he gerdi,ksaj i frigohem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 1:05 am

Thuhet pleqrija nuk asht pėr qen ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 1:07 am

Mos u frikso he xhem! te pakten mos hy ne ogjak


Po qendro heroikisht si burrat dil perball si Mic Sokoli.. Po ta mbajti kuptohet...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 1:11 am

Xhemo&Bashkom e keni ndegju ju atte kengen e ati gjermanit qe e kendon.
Mit 66 jahre fangt das leben an... hahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 1:11 am

ku me mbajt kur te i bajsh 80 vjet more sta mban asgje, Mic Sokol sun u benem n“te rit e po behem ne pleqri,lufta na kaloj neper oborr e ikshum....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 1:17 am

hahhahah sonte gallat ka shku puna ,Ani xhem ka rrugdalje te tregoj un si ;

Ti tani paske 44 vite e ke hanger rinin plus dy gra!! cfar don ti tjeter,shko hudhe ne ere veriun e mitrovices e tju dalin minjet ne ledin keshtu qe te bejm hero ... plus nje lapidar besa mbasi i te kemi njohur ne te forumit mbase shkimev tua,na ka hije ta sjellim l nje kuror me mbishkrimin ''hero sy pa trembur ku nuk ju dhimbs rinija ase dy grat e tija''
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 1:22 am

jo mori fiona dy grat e para mi ngrene, 4 mori!!!!
Veshtir e kam beli....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 11:29 am

Valla xhem keq i paske punt ruju sa tė mundesh , po ma mir siguroje stagen krrile ma heret se po dashka si duket .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 11:47 am

Spo i frigohem plakjes se spo plakna fare....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Mon Aug 30, 2010 10:20 pm

Cito :
jo mori fiona dy grat e para mi ngrene, 4 mori!!!!
Veshtir e kam beli...

Po kush ti ngreni xhem?se nuk ja leje dikujt te kujdeset per to, mbasi ti nuk qenke qoban i mir hahha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   Tue Aug 31, 2010 8:02 am

Jomori qoban i mir jam po i derrave, e me deshir e kisha rujt RRIMTAFIN kerrbaq gjeth diten kisha sjell nta,av av haa ha.......etj....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A i friksoheni Plakjes?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shėndeti-
Kėrce tek: