Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja)

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
besim78
Anëtar i ri
Anëtar i ri
besim78


Numri i postimeve : 126
Registration date : 17/05/2008

Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja) Empty
MesazhTitulli: Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja)   Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja) EmptySat Oct 25, 2008 4:50 pm

Ne keto kohera krize per sistemin bankar nderkombetar,kursimet e shqiptareve çfare roli mund te kryejne.
A mundin keto kursime monetare te dergojne ne falimentim total sistemin bankar te Greqise,dhe nese po,çfare politike mund te bente ky vend drejt shqiptareve ne te ardhmen,a eshte kjo nje arme ne dore per komuniteti shqiptar qe jeton jashte.
Besoj se per momentin kjo eshte nje teme shume delikate.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja) Empty
MesazhTitulli: Re: Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja)   Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja) EmptySat Oct 25, 2008 5:28 pm

mesa kuptova un ti po don me than qe ne shqiptart mi hek kurrsimet tona ne vendet ku jetojm, ateher bankat dot falimentonin???? nese kam kuptu keshtu, un personalisht mendoj qe nuk ka baz, edhe pse jemi shum shqiptaret qe jetojm ne vendet e jashtme, pjesa me e madhe jan prap ata, edhe investimet dhe kursimet e madhaja qe i bejn te huajt shqipart nuk i bejn!natyrisht ka investues te mdhej por jo shum, ashtu ma merr mendja, edhe kriza per kursime egziston me shum, vrehet me shum ne ata qe kan be kursime te medha, qifra shum te larta!!ashtu po flitet ne tv se nuk asht qe jam experte e lemis!!! keshtu qe edhe po te qohemi gjith shqiptart mi hek kursimet nga bankat ne vendet ku jetojm, nuk tregojm asgje!sepse kur vjen puna te PARAT sikush e kqyr rrugen e vet, dmth nuk asht nje gje per me lujt, se ndoshta dikush mund te peritoj e tjeter kush Humb shum, edhe askush ska qef me rreziku, keshtu qe ma mir leni parat ku jan!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
besim78
Anëtar i ri
Anëtar i ri
besim78


Numri i postimeve : 126
Registration date : 17/05/2008

Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja) Empty
MesazhTitulli: Re: Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja)   Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja) EmptySat Oct 25, 2008 5:51 pm

Fjona shkruajti:
mesa kuptova un ti po don me than qe ne shqiptart mi hek kurrsimet tona ne vendet ku jetojm, ateher bankat dot falimentonin???? nese kam kuptu keshtu, un personalisht mendoj qe nuk ka baz, edhe pse jemi shum shqiptaret qe jetojm ne vendet e jashtme, pjesa me e madhe jan prap ata, edhe investimet dhe kursimet e madhaja qe i bejn te huajt shqipart nuk i bejn!natyrisht ka investues te mdhej por jo shum, ashtu ma merr mendja, edhe kriza per kursime egziston me shum, vrehet me shum ne ata qe kan be kursime te medha, qifra shum te larta!!ashtu po flitet ne tv se nuk asht qe jam experte e lemis!!! keshtu qe edhe po te qohemi gjith shqiptart mi hek kursimet nga bankat ne vendet ku jetojm, nuk tregojm asgje!sepse kur vjen puna te PARAT sikush e kqyr rrugen e vet, dmth nuk asht nje gje per me lujt, se ndoshta dikush mund te peritoj e tjeter kush Humb shum, edhe askush ska qef me rreziku, keshtu qe ma mir leni parat ku jan!!
Jo jo,ne veçanti une e kisha fjalen per Greqine,ku numri i shqiptareve arrin ne 600-700 mije,sikur te gjithe keta shqiptare kursimet e tyre,ti dergonin ne Shqiperi,çdo te ndodhte me Greqine?
Kam lexuar qe kursimet e shqiptareve ne ate vend kapin shifren 4-5 miliard euro.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja) Empty
MesazhTitulli: Re: Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja)   Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja) EmptySat Oct 25, 2008 7:50 pm

besim78 shkruajti:
Jo jo,ne veçanti une e kisha fjalen per Greqine,ku numri i shqiptareve arrin ne 600-700 mije,sikur te gjithe keta shqiptare kursimet e tyre,ti dergonin ne Shqiperi,çdo te ndodhte me Greqine?
Kam lexuar qe kursimet e shqiptareve ne ate vend kapin shifren 4-5 miliard euro.

ah ok ne rast specifik te greqis nuk jam e informuar. po nuk ju konvenon as atyre shqiptarve ti hekin kurrsimet nga bancat, se qysh thash gjdokush e kqyr interesein e vet, nese kjo kriz perhapet me shum, ateher do ti prek edhe bankat ne shqipri!edhe si te kurrsejn ato ne shqpri kur jetojn ne gr,nuk mund ti ken parat ne disposicion kur te duan, sikur nje bank shqiptare te kishte filjalet e veta edhe ne greqi ateher besoj qe do ishte me ne rregull!! nuk e di sa e kam mir qe po flas, po ky esht mendimi im!
po kjo esht tem mjaf interesante, ish kan mir naj profesionist i ketyre gjerav te na tregoj siq mund te shkoj puna e kursimit, se un mandej edhe nuk kam pervoj, por nga ato qe kam ndegju dhe kam lexu deri me tash, i kam 20 vjet!!!!
te pershendes dhe te pergzoj per temen!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
besim78
Anëtar i ri
Anëtar i ri
besim78


Numri i postimeve : 126
Registration date : 17/05/2008

Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja) Empty
MesazhTitulli: Re: Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja)   Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja) EmptySat Oct 25, 2008 9:17 pm

Ne Greqi ndodhet Banka Amerikano-shqiptare,por filialet e saj ndodhen ne qytetet kryesore Athine dhe Selanik.
Ne Athine eshte djegur 2 here filiali i kesaj banke,por siç dihet numri me i madh i shqiptareve gjendet ne provinca ose ne ishujt e Egjeut,ku kjo banke nuk ka shtrirje.
Fjona synimi im kryesor ne vetevete te temes,nuk eshte terheqja e parave si veprim,por ne nje rast flagrant te tille,vendi fqinj a do ndryshonte sadopak politiken antishqiptare?
Une e di shume mire qe ne shqiptaret nuk e kemi nje vizion te tille per ti shikuar gjerat,po pyetja qe me mundon eshte nese:
Nje mije ose 2 mije shqiptare ne nje dite te caktuar shkojne te gjithe se bashku per te terhequr parate e tyre ne nje banke greke,çdo te ndodhte?
A e kupton qe do te lindte nje problem dhe interes shume i madh?
Te falenderoj dhe te pershendes perzemersisht.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja) Empty
MesazhTitulli: Re: Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja)   Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kursimet e shqiptareve(kane ndikim ne bankat e huaja)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» MOS UA VIDHNI HISTORINË SHQIPTARËVE!
» Mardhëniet mes maqedonasve dhe shqiptarëve
» Bastardimi i Gjuhës Shqipe me fjalë të huaja, Përse !!!
» Vrasjet dhe burgosjet e shqiptarëve
» Alarmante - Bie shtimi i Shqiptareve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: