Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:41 pm

KRYENGRITĖS
Kush nuk e pranon nėnshtrimin
E nuk pajtohet me jetėn e nėpėrkėmbur
Ėshtė kryengritės
Pėr ta gjetur
S’paska qenė e vėshtirė
Pyetja shtrohet
A ka shumė tė tillė
Ėshtė fat i mirė qė sot
Na ofrohen mundėsi tė tilla
Nė mėnyrė qė muhabetet e kota tė kafeneve
Mbi kryengritjen pėr liri
Mos tė na mbesin vetėm krekosje tė thata
E dėshira
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:42 pm

MĖ SHUMĖ
Ai dha kėngė pėr jetėn
Me ngjyrat e notave nė vokalin e tij
Ishte simfonia vet
Ngarendi pa pushim pėr lumturinė
E njerėzisė
Opinione tė papėrgjegjshme
Krejt rastėsisht i thanė
Nėse ishte mė shumė i lodhur
Apo i mėrzitur
Ca ngurrueshėm tha
Zhgėnjyer po
Pendu nuk jam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:43 pm

AI
Nuk e kishte menduar kurrė
Se problemet e ēastit dallojnė
Aq katėrēipėrisht
Nga ato tė perspektivės
Nė intimitet po ta them
Ai bėri koalicionin e zhgėnjimit
Njė fund tė tillė s’e kishte menduar
As kur ishte i ri
Tani mė
Atė
Nė kėtė moshė
Nuk ka kush qė ta zbres nga kali
Lojėrat e fėmijėrisė i hynė nė qejf
I kaluan
Si tė thuash
Iu bėnė ves
Qė atit mos t’i zbres
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:44 pm

AGONI NĖ KALLDRĖM
Mė keq sė tė dehurit
Rėnė pėrthurė nė kalldrėmet e qytetit
Rėnė nė prehrin e agonisė
Kotėsi e sėmurė emotive
Joshje nė shtratin e ėndrrave pėrrallore
Tė prerjes
Sė ushkurit
Kotėsinė inaugurojnė
Hėngrėn e pinė
E zhgėrryer qė moti ata
Vjedhin e koqen e sevdasė bėjnė
Gjoksin rrahin ekspertėt
Pėr tredhjen
Qė Kosovės po i bėjnė
Qė tė mos mbarset pastaj
Pavarėsia
Se do pjell bijtė e bashkimit tė saj
Njė ditė
Shqiptaria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:44 pm

NJĖ JETĖ
(Bashkėshortes sime)
Dorė e saj e shtrirė lehtė
Mbi rrudhat e vrazhda tė ballit tim
Pėrballoi dinjitetshėm katrahurat e kohės
Bartur padrejtėsisht mbi shpinė
Vuajtjet dyfish i pėrjetoi
Si grua dhe si nėnė
Me atė nė krah ndihem nderuar
Qė barti mbi supe barrėn e rėndė
Nė kraharorin tim
Nga zjarrmia kallė
Jetė me peripeci
Jetė valė
Jetė si nė ėndėrr
Jetė zhgjėndėrr
Jetė si nė pėrrallė
Jetė dhimbjesh e me mall
Edhe njė jetė po ta kisha
E kush jetėn nuk do ta dėshironte
Dorė e saj mbi ballin tim
Kurrė nuk do tė mė lėndonte
Kurrė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:45 pm

PRITJE
Kjo kohė moderne
Shumėllojshmėrinė e pritjes ta ofron
Pėrtej hijeve te tejdukshmėrisė
Si tė vjen pėr sė mbari
Ulur a nė kėmbė
Nė luadhe mbi bari
Nė radhė
Nė zyrė
Nė trotuar
Pritje shtrirė
I plogėsht nėn jorgan
Pritje fytyrė vrarė
Ngazėllyer e hijerėndė
Pritje fytyrė shėmtuar e pa dhėmbė
Dehur e tymosur me ēaj e duhan
Pritje
Tė gjithė ata qė presin
Pra janė tė vonuar
Dhe si tė vonuar nė jetė
Nė dyert e mbyllura tė botės
Trokasin
Kot
Tash e sa vjet
Tė vonuarit kush i pret
Mė thoni
Se mė luajtėn mend e kresė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:45 pm

TĖ PAKTĖ
Tė paktė janė ata
Qė pėrjetėsinė e ėndrrave interpretojnė
Ditėm drekė
Tė shkėputur nga koha me brirė
E brirėt ia futėn prapa shpinės
Atdheut
Duhet tė ketė qenė njė pėrmbysje e madhe
E vėrteta si dėshmi nė tokėn e askujt
Gabimisht u interpretua
Pengu i vjetėr nė kohė
As dimėr as verė
As vjeshtė
Kur
Brirėt shkuan pėr t’i nxjerrė
E lanė edhe veshtė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:46 pm

IKJA
U tremb nga kjo botė pėrgjuese
Dhe iku
Ia dha me vrap
As atje nuk gjeti qetėsinė
Dhe iku mė tutje
Iku prapė
Terror psikologjik
Jetė e amshim nė ikje
Pėr tė arritur te pikėnisja
Vallė
Ta ketė shpikur narracionin e ikjes
Ndjekėsi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:47 pm

DYSHIMI
Pėrvoja e jetės na mėsoi keq
Tė dyshosh
E nė tė njėjtėn kohė
Tė besosh
Karaktere rėnė ndesh
Nė shtėpitė e zotit
Para priftit e hoxhės
Njė luhatje e vogėl
Dyshimesh e besimesh
Diktohet
Nuk jemi tamam besimtarė
I duam letrat nė dorė
I duam zar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:47 pm

NUDO
Ata ecin tė heshtur
Tokėn shkelin me druajtje
Me shikimin e vrarė
Para kėsaj bote tė zhveshur
Simbolikisht sqarohuni
Pa zhurmė e bujė
Tė vėrtetėn tregoni
Nėse janė vetėm rrobat
E vetmja
Mbuloja juaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:48 pm

DIFERENCĖ
Domosdoshmėrish tė shpjegohet
Pėr identitetin tonė
Papėrgjegjėsia dhe shkalla e saj
Mes nesh kjo farė
Ky nivel komunikimi
Ngacmimi instiktiv mes
Fjalės dhe qėllimit vulgarė
Dallimi mes sharjes e lėvdatės
Baras me shpejtėsinė e dritės
Po tė pyeteshit ju
Rrugė e qėrim hesapesh
Pa kufi
Ėshtė fat qė frenat e botės
Njerėzit
Nė dorė nuk i kanė
Se do bėnin hatanė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:48 pm

DARKĖ E FUNDIT
Nė tablonė e shumėpėrfolur
Brenda kornizės sė drurit
Lumturi e rrejshme
Paraqitur nė pikturė
Historinė e darkės sė fundit
Imazh i vrarė i lumturisė
Peng nė kthetrat e asaj kohe
Kush s’i kupton nė pikturė
Pushtuesit e papėrmbajtshėm
Me lojė hipokrizie
Edhe sot
Si dikur
Zbehtėsinė e saj nė pikturė
Kohė qė na ndrydhi
Kohė katrahurė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:49 pm

E KUNDĖRTA
Ligji i unitetit dhe i tė kundėrtave
Ėshtė shkencė
Lojė e vjetėr e tė kundėrtave
Dikur
Ta zinte bishtin me derė
E sot tė ēmendesh tė bėjnė
Derėn me bisht ta zėnė
Njė jetė ata po mbillnin terrin
Njė jetė ne po vrisnim errėsirėn
Me sakrifica e bėmė realitet
Dėshirėn
Pėr liri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:49 pm

ĒELĖSI
Ah sikur ta kisha ēelėsin e kujtesės
Fantazinė do veja nė lėvizje
Mrekullinė do bėja
Qė nė pikėnisje
Ne edhe kur vuajmė nga harresa
Ēelėsi nuk ėshtė nė dorėn tonė
Pėr ta hapur derėn e kujtesės
Kujtohemi vetėm atėherė
Atėherė
Kur bėhet tepėr vonė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:50 pm

FSHEHUR
Tė dėrmuar nga kthetrat e jetės
Orė e vdekjes ia bėhu
Zėnė ngushtė e fshehur
Si kėrmilli nė gėzhojė
Strukur nė njė qoshe
Mbetur pa fjalė
Pa gojė
I dobėti njeri
Strukur e fshehur
Si kėrmi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:50 pm

NĖNA
Kush mė ėmbėl e thotė fjalėn
Se nėna pėr tė birin
Kush mė tė ngrohtė e bėnė bukėn
Kush mė me zemėr tė uron rrugėn
Kush rron gjithmonė me kujtimin pėr ne
Nėnė
Sa shpirt madhe je
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:51 pm

AJO
Ajo ishte brenda vetės
Me shpirtin e saj tė vrarė
E rėndė kjo dramė e jetės
Kjo kohė e bėra pėrrallė
Njė kėngė falja
Njė kėngė
Jetės dhe asaj
Pėr hir tė dashurisė njerėzore
Tė mos bėhet kėnga vajė
Nė rrugėt e vrara
Nga vrasėsit e saj
Mos lejoni qė kėnga
Tė kthehet prapė nė vajė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:51 pm

HIJA
Hija dhe ti
Njėsh tė pandarė
Cili po ndiqni njėri- tjetrin
Kaq pamėshirshėm
Kush po trumbeton me kaq bujė
Kompromisin me ligėsinė
Kujdes
Hija mos tė lagėt
E puna mos tė bie nė ujė
Mes kėtyre njerėzve tė kėsaj kohe leshtore
Kaq tė kozmopolitizuar
Me konotacion ēudirash nė yshtje
Qė si hije tė ndjekin pas
Pėr tė ta humbur
Fijen
Edhe lėmshin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:52 pm

NJĖ PIKĖ UJĖ
Debat e pėrplasje si episode tė njė premiere
Qartėsi e shkėlqyer
Emocionale po edhe racionale
Atėherė kur e themi
Edhe kot
Pėr tej karizmės sate
Sa e largėt ajo botė
E vėrteta dikė duhet ta hidhėroi
Aq sa zė vend njė pikė uji
Nė volumin e njė pusi
E pikat etjen nuk shuajnė
Pėrplasjani
Nė surrat dikujt
Shuani etjen
Mes pėrplasjesh
Qoftė edhe me pika uji
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:52 pm

LOJA
Fundi i lojės
A lojė e fundit
Tė njė komedie tė dhimbshme
Qė shtrenjtė e paguam
Lojtarėt mė me zė kanė ikur
I hėngri pazari i moēėm
Kaherė ata kishin shitur
Pa e me pahir
Shoqi- shoqin
Fundi i lojės
A lojė e fundit
Pėrjetėsisht
Nga loja dikė do ta nxjerrin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:53 pm

HIRI
Thėngjijtė e fjetur nėn hirin me ngjyrė
I trazoje ti ngadalė
Si flokun tėnd dikur nė pasqyrė
Me ndjenjėn e vakėt tė dashurisė
Trazim i rindezur thėngjijsh
Ngjyrė e prushtė me hi mbuluar
Nga ai zjarr i madh
Nė oxhakun e vjetėr dikur
Nėn hi mbeti nėnshtruar
Zjarr i dashurisė sė djegur
Nėn hirin e fjetur
Ti varg i pashkruar
I njė kohe tjetėr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:54 pm

MENDIMI IM
Kush guxon tė trazoi tani
Kėshtjellėn e mendimeve tė mia
Nga tė ligat nuk mora gjė
Ēaste tė legalizimit tė dashurisė
Nga buzėqeshja jote
Sinqerisht miklova
Plagėt e largėta tė rinisė
Nga urrejtja pėr atė kohė
Deri tek dashuria
E fshehur pėr ty sot
Distancė
Ka diēka ēudibėrėse
Qė e mbajė peng nė gji
I pa thėnė
Nė kohė
Mendim i lirė pėr dashuri
Prapė mbeti i pa thėnė
Mendimi im pėr ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:54 pm

SONTE
Sonte mė duhet dikush
Sonte mė mungon dikush
Sonte mė bezdisė dikush
Sonte mė frymėzon dikush
Sonte
Si nė pėrrallė mė vjen malli
Pėr kohėrat e largėta
Qė u mbytėn pėrfundimisht
Nė detin tonė tė kaltėr
Sonte valėt e detit janė trazuar
Nga pamundėsia e kthimit
Mbi ėndrra tė bardha shaluar
Nė fundin e stinės sė dimrit
Sonte
Unė dhe deti po gjėmojmė
Valėt nė kacafytje
Nė shenjė xhelozie
Sonte
Namin po bėjnė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:55 pm

KĖTĖ NATĖ
Kalorės
Mbi shpinė i kam hipur kėsaj nate
Deri me tė zbardhur do ta shalojė
Mbase do ta arrijė cakun
Kohėn e largėt ta afroj
Unė kalorėsi yt
Unė jam
Sa herė kam fluturuar
Mbi re tė bardha e tė zeza
Unė jam fajtori
Nėse sonte
Ty do tė zė lemza
Nga joshjet e kohės sė lazdruar
Edhe kėtė natė mos mė shajė
Retrospektivė e vrarė pa fajin tonė
Nga kujtimet e fundit
Tė natės sė vonė
Sonte me buzėt varė
Nė rrugė do ta lė
Vargun kujdestar
Duke tė kėrkuar mes yjesh
Mes yjesh me zjarr
Ti shelgu pranė portės
Pranė portės
Me gjethet varė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:55 pm

PĖRPLOT NJĖ JETĖ
Pse pėr ty
Kėnga ime pashpjegueshėm vonoi
Kaq rėndė kush e vrau
Kėngėn tonė
Sa gjatė e kam mbajtur
Tė fshehur nė gji
Unė
Kėngėn pėr ty
Gjoksi dhe kėnga nė shpėrthim
Nxorėn vrerin e kohės
Si shtėllungėn me tym
Nuk tė vjen keq tė tė them
Edhe pse kaq vonė
E dua qiellin
Ku ti fluturon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: