Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 FBKSH/AKSH

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 3:00 pm

kur jan ete pranishme faktet fjalet behen te panvojshme,a bane qato video te UKSH-se mi pa se dje ke 28 nentori ti shohim a ban s na lodht ne forum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 4:07 pm

AKSH, po ma qone mallin e mesuses/mesuesit ne shkoll ku na thonin Ndegjoni.
Edhe ju sa her qe shkruni ne furum, na kshilloni te ndegjoim.
Jemi nxensa te pa diciplin apo...
Mirmbetshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tosybell
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 28
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 4:07 pm

hala su msovea ? kshtut faktet vitin qeter i qesin si duket.

qaq problem kuka mi qit en youtube hmmmmm

edhe rtk nuk e ka qit klipin po mir at;her vetem rtk egziston nuk ka tv tjeter en kit shiptaria ?

po more ka ka Klan kosova qe jom i binden e kish qit osht tvsh , e shum e shum tv tjera shqiptare Wink

po si duket edhe ksaj heret u zhgenjym amo shum se na japet pretendime tmdhaja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
aksh
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 37
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 4:46 pm

ndegjo asnje gazetar i asnje televizjoni nuk kan marr guximin qe te vin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 6:17 pm

Mos kane qen te huture, duke festu...apo me cato CD.
Nje her ne vite vjen 28 netori...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 6:44 pm

FBKSH/AKSH Yesterday ]


sot do ti shini gjirimet ne televizionin nese i publikojnsot do ti shini gjirimet ne televizionin nese i publikojn


po ti the njeher se do ti shihni xhirimet e tash shiko qfare pergjegje banale jep, po hajt ma se u lodhem me keto rrena
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 8:50 pm

oj voglushja e lales mus u zemro se faktor koh asht percaktus i shum gjerave merre me nga dal.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agrono
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 38
Vendi : Zvicer
Registration date : 16/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 10:39 pm

Keni planifiku me kohe, te organizoheni me 28 nentor. Dikush ketu ka fol me kohe se po mbahen takime midis ish-UCK, UCPMB, AKSH, e do formojne UKSH.
Dhe cka dul? Nje deklarate e cila eshte shkruar nga nje njeri me 8 vjete shkolle.
Arsyetimi? Skemi pat kohe, kemi shkrujt shpejt e shpejt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 10:47 pm

agrono:
edhe Sami lushtaku asht me 4 vjet shkoll por asht kryetar ne skenderaj dhe atdhetar dihet, se ke plot me shkoll si mos te jet atdhetar shkolla nuk te vyen ne ket rast.si te jesh atdhetar sa per shkoll gjen sate duash kshilltar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 10:50 pm

he mir e thua ti xhema nje her tjesh atdhetare, me pase te shkolloheshe, heheh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 11:39 pm

AKSH do tė riaktivizohet pas 7 dhjetorit
Nė rast se nė Kėshillin e Ministrave tė Bashkimit Evropian qė do tė mbahet mė 7 dhjetor Maqedonia nuk merr datė pėr fillimin e negociatave pėr anėtarėsim nė Bashkimin Evropian, atėherė Armata Kombėtare Shqiptare (AKSH) sėrish mund t’i aktivizojė njėsitet e veta nė Maqedoni. Kėshtu paralajmėron Gafurr Adili, udhėheqės i Frontit Kombėtar pėr Bashkimin e Shqiptarėve (FKBSH) qė funksionon si krah politik i AKSH-sė. Nė njė intervistė pėr ueb portalin “zhurnal”, Adili ka paralajmėruar se vendimi pėrfundimtarė pėr kėtė ēėshtje do tė sillet nė Konferencėn Kombėtare tė FKBSH-sė qė do tė mbahet prej 27 deri 29 nėntor nė Durrės. “Pėrgjigjen ne pyetjen tuaj konkrete do ta merrni me 31 nėntor 2009 pėrmes njė Deklarate te Kongresit Themelues te Frontit Demokratik pėr Bashkim Kombėtarė, per masmediat e shkruara dhe elektronike shqiptare, dhe qe do te organizohet ne Tiranė”, deklaroi Adili, i pyetur nėse AKSH mund tė vendosė t’i riaktivizojė njėsitet e veta nė Maqedoni, nė rast se Maqedonia mė 7 dhjetor nuk merr datė konkrete pėr fillimin e negociatave pėr anėtarėsim ėn BE. Me vendim tė udhėheqėsish sė FKBSH-sė, nė maj tė kėtij viti, u shpall pezullim i aktiviteteve tė AKSH-sė. Mirėpo lideri i FKBSH-sė, qė nė tė ardhmen do tė riemėrohet nė FDBK, tani paralajmėron mundėsinė pėr riaktivizim tė sėrishėm tė sajė. Adili ka vlerėsuar se zgjidhja mė e mirė pėr emrin e Maqedonisė do tė ishte Alb-Maqedoni, kurse si shpėtim tė vetėm e shef federalizmin e sajė sipas modelit tė Belgjikės. / Zhurnal /
une sedi qeshtu gazetat po thojn ju gjykone vet hahhahahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 11:43 pm

mira e se mires te dyjat, por ne ket atdhetar ma mir sepse dihet -isa boletini dhe bajram curri, skan pas kurfar shkolle por skan pas kurrfar problemi i kan mbrojt drejtat tona me luft ne menyren ma dijitoze qe s“mundet ndryshe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 11:49 pm

Xhem lexoje biografin e I.Boletinit dhe te B.Currit, ajo kohe po na perseritet, kurre nuk do mesojme ne nga e kaluara.
Mahalle e parti, e ushtri u be kombi yne!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 29, 2009 11:50 pm

Fjal me vend Driniii te lumt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 30, 2009 12:09 am

DRINI
ma mir jan gjind ata pa shkoll se ne sod me 3-4 fakullteta kinse, e futja koti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 30, 2009 12:19 am

ne qoft se gafurr adili dot vije perseri ne krye te nji organizimi te mirfillt ky njeri asht =senzacin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 30, 2009 12:46 am

Xhem me shkoll, e pa te neve ajo koh po na perseritet!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 30, 2009 12:48 am

Sipas disa lajmeve Gafuri eshte zgjedh prap ne nje mbledhej ne Durrs Kryetar , tash nuk po kutpoj me si dhe qka jan punet .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 30, 2009 12:50 am

DRINI
nese mundeni tema zbertheni pra formulen ton dote faliminderoja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shahini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 37
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 30, 2009 3:18 am

Gafurri eshte zgjidhur ne Frantin Demokratik,si Sala e Rugova,e ka pare qe popullit nuk ja done bashkimi me dhune per kete dhe ka ik nga AKSH ! §
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 30, 2009 11:22 am

Bashkom
Ky eshte zgjedhur Kryetare i FDBK ne kete mbledhje .
Pyti sa anetare kan marre pjese ,nja 15 veta...haaaa
Me aksh ,fbksh shaibk ky sky lidhje ma as shoket e tije.
Njehere kane leshue komunikate shtabi ,po po ju tregon edhe uksh se kushe eshte ky,
ky ne diaspotre ka 5 veta dhe pa shkolle hiq analfabet po ne kosove ska asnje ilirid ka pas 3 ju kan largue .preshev bujanovc asnje jane me Kosoven dhe aksh shaibk fbksh.
Keto jane rrenat e Adilit qe vete leshon qka te do dhe ban interviste me vetveten.
Ti a kupton kjo eshte deklarat e moqme dhe si vjen turp .
Ky bene vetem perqarje .
Vete ka shuar keto struktura dhe vete thote nuk egzistojne.
Ky eshte profi per manipulim rrena..
Dmth ska as 15 veta ne te gjitha teritoret.
SE nuk mbet kujt pa i thane shpijun a ky ishte kryetari i shpijunave.
Po ata qe ka pas vetes jane do dezertore te luftes do bashkpunetore te sllavo maqedonasve qe pa therrne kembe shetisn neper maqedoni a thojne jemi aksh.
A jane FDBK...hajde rren hajde ....ju dalin ju dalin rrenat tashe se shpejti kieni me ndegjue se kushe jane keta rrenacak shpifes ,smeten ken pa e perfole.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 30, 2009 11:36 am

pse more nuk nalen keta shqiptare me manipulime a mendojne qe populli ha kashte a.
Pse more rrejne sju vjen turp.
Si mundet dikush te jet patriot atdhetare qe punon per bashkim ,ku ai vet rrene shpif e bene qmos vetem ti perqaje njerezit e vet te hyp ne fronte ,pa popull.
Ku keni pa o shok gjeneral pa ushtri.
Kjo eshte qmenduri ,dhe jane njerez te qmendur me te vertet.Ky lloje njerezish eshte ne gjendje te gjithe mi vra ne qoftese ka mundesi vetem vete te quhet i pari i te gjitha partive levizjeve etj.
Qmenduria ska kufi,qyshe dijne te rrejne marojn llafe e gafe..
hhaaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shahini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 37
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 30, 2009 12:48 pm

AKSH

Mu ke ba si pasqyre more !

Pse e mbane njofken e AKSH ,e behesh UKSH ?Mos lozni ne emer te kombit e morret ne qaf keshtu me shekuj te tere,mosni more duke nderrue per kur ju qohet e si ju thone ?E keni lodh te gjorin popull dhe do ja mushni mendjen te behet i teri servil nga keto genjeshtra !
Ne fillim doli uēk,pastaj ne TMK,e FSK,e pastaj AKSH,tani USHK,sa njesi ēlirimtare na duhen ????Ne tere boten popujt e roberuar e nisin me nje ushtri ēlirimtare,dhe e shendrrojn ate ne Ushtrin e popullit ne nje shtet me kufinje te cakruar nga OKB dhe perfundon qeshtja e tyre.ēka ashte me neve qe sa here duhet me nis luften per ēlirim e bashkim ,dhe ne vend te ketyre po e coptojne vendin komandantat e luftes ēlirimtare!

Pra sa per perfundim,serbet ,greket e maqedonet nuk na qenkan okupatoret tan ,pos pyka e shqiptareve udbasha !Nuk kam se ēka te shtoj zot bane mire !!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Delia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 30, 2009 3:52 pm

Shahin ksaj i thon shpij e tabjat, jan ba si partit kujt ti teket qel parti edhe kto me Emra e Ushtri po as nja spo kryn pun per qudi ,
Deri kur vall do luajm kshtu ,
Jemi Trima ne mes veti po te huajit jemi si lepri .
Trimri asht me punu por as kujt rrugen mos me ja blloku .(thuhet trimi gjithmon t elen nji rrug qel )
Frigacaku ti mbyll te gjitha jo nga trimrija po nga friga .
Ti lam fantazit te shikojm realitetin .Mbaroj koha e pushkes dhe e gazepit , loja luhet tash me laps ne tavolin edhe me strajc.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 30, 2009 8:15 pm

KONFERENCĖ PĖR SHTYP E FRONTIT DEMOKRATIK TĖ BASHKIMIT KOMBĖTAR-FDBK: (PĖR PUBLIKIM DHE SHPĖRNARJE)


Drejtuar gjithė masmedias shqiptare e
ndėrkombėtar.

Mė 01 dhjetor 2009, duke filluar nga ora 10-tė, te
Hotel TIRANA nė Tiranė, do tė mbahet Konferenca pėr Shtyp e Kryesisė Qėnderore
tė Frontit Demokratik tė Bashkimit Kombėtar (FDBK).


Jeni tė ftuar qė tė na nderoni me pjesėmarrjen tuajė.

NĖ EMĖR TĖ KRYESISĖ QĖNDRORE TĖ FDBK-SĖ;

Presidenti i FDBK-sė,

Gafurr ADILI.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
FBKSH/AKSH
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: