Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Sfidat që rrjedhin nga ekonomia joformale në Kosovë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Sfidat që rrjedhin nga ekonomia joformale në Kosovë Empty
MesazhTitulli: Sfidat që rrjedhin nga ekonomia joformale në Kosovë   Sfidat që rrjedhin nga ekonomia joformale në Kosovë EmptyTue Sep 02, 2008 1:47 am

Ekonomia jo formale në Kosovë mbetet problem për autoritetet e vendit, pasi pengon në vjeljen e taksave nga ky aktivitet, duke rezultuar në të ardhura të pamjaftueshme për financimin e buxhetit.

Ekspertë të ekonomisë tërheqin vërejtjen se ushtrimi i dobët i administratës tatimore në ndjekjen e bizneseve, por edhe mos funksionimi i gjyqësorit dhe policisë në luftimin e ekonomisë së fshehtë ndikon në rritjen e ketij sektori, që llogaritet të jetë më i lartë se 30% e Prodhimit të Brendshëm Bruto.

Te nderuar antare c'fare duhet te bere ekonomistet per te miren e buzhetit te kosoves ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
 
Sfidat që rrjedhin nga ekonomia joformale në Kosovë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Ekonomia-
Kërce tek: