Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Deklarata te FBKSH

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next
AutoriMesazh
Delia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Tue Nov 10, 2009 1:16 pm

Medalin shkep sa te mundesh + se mir asht puna .

Nuk po themi qe te jipen detaje sekrete por se paku ju qe jeni ne Udheheqsi jeni msuar nga e kaluar a e qe te mos perseriten gabimet ,Suekse.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
aksh
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 37
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Tue Nov 10, 2009 3:43 pm

Delia ndegjo gjdo ushtri pa marr parasysh karakterin e saj sado perfesioniste te jet ajo ka gabime pa marr parasysh edhe aksh ka pasur gabimi ashtu edhe uck uck ucpmb kan pasur gabime por gabimet jan permisuar dhe se fundu UKSH se shpejti do te dal ne sken qe shum fort jemi duke e pritur por jemi duke punuar ne at drejtim ku gjdo gje te jet ne rregull dhe mos te ket keqperdorime sikur ne te kaluren gjdo pjestar do te indentifikohet nga nje emer po kod te cilin e ka sekret per opinion e ky emer apo kjo shifer e identifikon nga keqperdorimet .
uksh do te del me status me krye komandant me web faqe te cilen jemi duke pasur shum veshtersi sepse nuk po na lajn serverat qe jan te rezervuar apo te okupuar nga njerzt qe nuk dojn qe te jet nje pasqyre per opinion por ja shum veshtersi jemi duke punuar ne at drejtim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Tue Nov 10, 2009 4:13 pm

AKSH
po pse perseri nji gje e till si ne kosov dul uqk-ja tani dulen farka, parka, sorra te bardha ,te zeza,dhe pse po fillohet me ushtri ktu ne forum, shumica jan kunder ktyre ushtrive. Pra na kem fsk-n shqipria ne nato shka po na vyn nji ushtri qfare do qoft, dhe pasi qenke ne rrjedha te lutem nji elaborim te qeshtjes dhe te gjendjes ton globale pres me shpres te me pergjigjes.Kalo mir ne mesin ton arbror.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shahini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 37
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Tue Nov 10, 2009 4:46 pm

Medalim

Te njohe shume mire,je njeriu yne i AKSH dhe antar i SHAIBK.
Ju lutem punoni dhe krijone sa ma shpejte atje ku jetoni,sepse koha kalon dhe nuk duhet te presim nga tradhetaret ndihme.

Krijone shoqaten zidhi antaret dhe lejen ta qone i madhi prof Xhavit Dalloshi
Nderrimet e mija per ty dhe shoket e tu .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tosybell
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 28
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Tue Nov 10, 2009 5:56 pm

i nderumi aksh


une po pres shum pi premtimeve tuaja shpresoj mos te dal i zhgenjyer, po e pres qat 1mujshin deri sat bohet dhe ta shoh se a do te del ne sken UKSH, deshira ime esht qe te shfaqet kjo ushtri kombtare dhe fjalet e tua te jen realitet.
Ktu ka shum kundershtime ndaj teje sdi sa pi vreni, thuhet qe jan vetem fjal te kota kto per UKSH ...

SHPRESOJ DHE DESHIRA IME ESHT TE DEL E VERTET KJO GJE QE THUNI I NDERUAR !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
aksh
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 37
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Tue Nov 10, 2009 6:43 pm

nedegjo kur eshte dal uck ne fillim thojshin jan dora e zez e serbis kur eshte dal uck e maqedonis thojshin jan kriminela kur eshte dal ucpmb thojshin jan njerzit e arkanit po dojn me i shti ne shtos shqiptaret e me i shpengul kur dul aksh thojshin ja kjo eshte pjes e udb-se te serbis qe i ka njerzit e vet por ja qka ndodhi ndodhi e kunderta por une fjalt e disa individve nuk mundem i ndal sepse te gjith e kan at mendiin e ti .
UKSH une e lajmrova daljen ne sken te saj dhe shpresoj qe do te del se shpejti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
shahini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 37
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Nov 11, 2009 3:59 am

AKSH

Kushdo ēka do le te thone ,kane thene nga friga dhe do te thone!E kur te na shohin kane per tu tranuar nga gezimi,dhe menxi presin tu themi bashkohuna neve ne fitoren e shejte.E mos i merr fjalet e ketyre si te keqija!Gullshimi eshte ne pyetje !!!

Por edhe nese na thone se eshte pjelle e serbijes,edhe ketu diēka nuk eshte ne rregulle sepse mesiguri e shofin dike qe ka bashkpunue me serb,e ai eshte ne mesin tone,Dhe nuk eshte e quditshme qe na bjene moralii ne popull!(Nje molle e qelbur i qelbe te gjitha mollat)Per kete duhet qel syt kater,.Por ata ma e dine mire se ēka do i gjene? Ata jane me denime te shqiptuar dhe kudo qe do hasim,nuk ka meshire se e kan teprue ne ēdo aspekte .Ata qe jane mesue me tradhetue njeqind here jepi amnisti atij i rritet morr ,dhe i mbetet embel dhe thote se po lozi si po me teket .<Me keta kupa eshte mbushur,populli pret sy hapur kah,dhe veshet i ka ngritur zanin te na ndegjone.


Bashkimi i trevave tona nuk eshte ka ja kerkojm kerkujna,pos ato qe na uzurpuan dhe ne trojet tona krijuan shtete pa qen shtetas te kesaj toke!

Keta erdhen ne tokat tona me strajca ne krih,dhe pasi i dhame streh,naten si me thene na prejten ne buke !
Ne vendlindjen tende te jetone si i huaj,une nuk e shoh te udhes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Nov 11, 2009 12:45 pm

Ju prifet e mbara te bijet e Komebit.
Ti harrojem partija e ti lem ideologjia, per shqypetarin ashete Shqypetaria, ju uroj sukeses UKSH

RROFET

USHTRIA KOMBETARE SHQIPETARE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
aksh
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 37
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Wed Nov 11, 2009 8:19 pm

ashtu eshte por nje fjal popullore thot mal pa ujq nuk pa pol pastroje malin nga ta edhe ne se shpejti do ti qesim publike emrat e atyre personave qe jan duke bashkpunuar me sllavomaqedonasit por do ti ndalojm ata
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Fri Nov 13, 2009 9:23 am

Koēo Danaj edhe fqinjėve ju flet ne gjuhen e tyre


Publikuar mė 12 nėntor, 2009 nė orėn 23:52 ( Para 7 orė e 28 minutave )Opinion |
Written by Pano Hallko, 12 November 2009

…Fragment nga libri Platforma e Shqiperise Natyrale
Fazat e formimit tė Shqipėrisė Natyrale
- Formimi i Shqipėrisė Natyrale duhet tė kalojė nėpėr disa faza:


- Faza e parė eshte ndermarrja nga qeveritė e Shqipėrise dhe tė Kosovės tė heqjes se kontrolleve kufitare Shqipėri-Kosovė, tė heqjes sė taksave dhe doganave midis Shqipėrisė dhe Kosovės. Faza e dytė duhet tė jetė fillimi i procedurave pėr krijimin e sistemit unik arsimor midis Shqipėrisė dhe Kosovės sipas parimit: Njė Komb-Njė gjuhė-Njė abetare Faza e tretė do tė jetė krijimi i forumit partiak mbarėshqiptar me miratimin e partive kryesore shqiptare nė Shqipėri, Kosovė, Maqedoni, Luginė tė Preshevės, Ulqin dhe shqiptarėt e Ēamėrisė Faza e katėrt do tė jetė nisma nga Presidenca e Republikės sė Shqipėrisė sė procedurave tė bashkimit bazuar nė Kushtetutėn e Shqipėrisė dhe veēanėrisht nė Preambulėn e saj. Kushtetuta nuk diskutohet, ajo ėshtė e detyrueshme pėr tu zbatuar. Presidenti i Shqipėrisė dhe ai i Kosovės formojnė dhe bashkėdrejtojnė Kėshillin e tė Urtėve me dijetarė dhe ekspertė tė tė gjitha fushave -Faza e pestė do tė jetė krijimi i Konfederatės Shqipėri-Kosove dhe e drejta e Referendumit. Njėkohėsisht duhet tė zhvillohet edhe kėrkesa pėr federalizimin e Maqedonisė.
Nėnfaza e pestė; problemi i Kosovės Veriore. Qeveria e Konfederatės sė Shqipėrisė dhe ajo e Sėrbisė duhet tė fillojnė bisedimet fillimisht duke e shpallur Kosovėn Veriore Zonė tė Lirė tė hapur pėr tė dy kombet. Pranė Presidencės sė Konfederatės Shqipėri-Kosovė krijohet Qendra Koordinuese pėr ēėshtjen e Kosovės Veriore. -Faza e gjashtė do tė jetė ēėshtja e shqiptarėve tė krahinės sė Ēamėrise. Politika greke duhet tė pranojė fillimisht se nė rajonin shqiptar tė Ēamerisė ka jetuar njė minoritet shqiptar ndaj tė cilit ėshtė ushtruar gjenocid dhe tė cilit i janė rrėmbyer me forcė tė gjitha tė drejtat deri ne deportim. Per kėt ė arsye, fillimisht krahina e Ēamerise duhet te shpallet Zonė e Lirė midis Shqiperisė dhe Greqisė. Tė gjithė shqiptarėve tė dėbuar me forcė nė mesin e shekullit te kaluar ju njihet e drejta e rikthimit nė trojet e tyre. Pastaj do te jete referendumi ai qė do tė vendosė pėr fatin e mėtejshėm tė minoritetit shqiptar nė krahinėn e Ēamėrisė.
Faza e shtatė do tė jetė bashkimi nė njė shtet tė vetėm i cili do te ketė disa pakica etnike brenda territorit tė tij, ashtu sic do te ketė disa pakica kombėtare jashtė territorit te Shqiperisė Natyrale.
Pėr vite tė tėra, autori i kėtij libri me nivel tė lartė njohjeje dhe analizė tė mprehtė, ka pėrcjellė zhvillimet politike nė Ballkan e mė gjerė, zhvillime tė cilat, tė paktėn brenda Ballkanit, “ngado tė rrotullohesh”, do tė grishin ēėshtjen ende tė hapur e tė pazgjidhur shqiptare. Shumėkush, pėrfshi kėtu edhe analistė tė mirėnjohur paralelisht me vlerėsimet maksimale tė tyre pėr Koēo Danajn, nė pjesėn e oponencės qė i kanė bėrė me togfjalėsha tė ndėrtuar enkas, kanė perceptuar dhe emetuar pėrshtypjen se ky i fundit “ka raste kur gjykon edhe me pathos”!Nė shpirt`humbjen qė pėrftuam nė vitet e kėtij kapitalizmi sa banal aq edhe tė egėr “allashqiptarēe”, ne shqiptarėt ndoshta kemi vonuar tė kuptojmė pulsimin mentar tė autorit. Ashtu siē shumė njerėz edhe nga fusha e letrave, kanė thėnė brenda vetes:-“Me vend i ka sa thotė, por kush ua ka ngenė atyre gjėrave”. Megjithėkėto, autori “edhe pa lejen tonė” pėrbėn nė individualitetin dhe personalitetin e vet njėrin nga pėrfaqėsuesit mė tė spikatur tė Pararojės shqiptare nė 20 vitet e fundit. Nėse pranojmė pėrkufizimin:- “Avanguarda ėshtė kundėrvėnie ndaj Normės”, autori i kėtij libri mund tė quhet pa frikė disident, njė lloj disidenti “i ēuditshėm”, nė njė mjedis tė pėrēudnuar i cili ende po paraqet nė formėn mė tė shėmtuar tė mundshme, shoqėrinė e konsumit-“made in Albania”. E ky farė realiteti pa pikė realizmi nė ndėrdijen e vet, ky ambient politik i cili me shijen e mosshijes qė futi nė modėn e tė jetuarit tė tij, i cili ēdo ditė pėrtyp rregullisht turpin dhe trupin e vet nė... emėr tė jetės(!), jo rrallė brenda vetvetes, ndoshta e ka cilėsuar atė edhe si njė lloj “Don Kishoti” tė shekullit tė XXI-tė! Tė paktė ishin ata qė e kanė konsideruar autorin si njė “bilbil parėverak”-thėnė me stilin Lasgushian tė viteve `30-tė tė shekullit tė kaluar. Ndėr gjithė kėto vlerėsime sipas shijeve tė opinionistėve dhe opinionbėrėsve(e kryesisht kėtyre tė fundit), ka patur edhe mėndje qė janė mėdyshur, qė janė stepur dhe matur, edhe kur puna ua ka dashur tė kundėrshtojnė. Por sot ndoshta tė gjithė duhet t`i njohim atij meritėn e tė thėnit tė gjėrave ashiqare. Mė parė se kaq ndoshta duhet t`i njohim njė meritė tjetėr:-Faktin qė ai nė gjithė kėto vite pati NJĖ ZĖ, nė tė njėjtėn valė, me tė njėjtin intensitet, me koherencė bindėse, nė tė gjitha zhvillimet e viteve tė fundit nė skenėn e Teatrit Ballkanik. Pasi ėshtė vėshtirė tė gjesh shumė njerėz brenda hartės administrative tė Shqipėrisė qė tė jenė njėherazi:-Joeuroskeptikė dhe Joetnoskeptikė.
Njohja e thellė, e kryesisht ndershmėria intelektuale i japin atij luksin t`i shikojė tė gjithė drejt nė sy, aktorė dhe faktorė tė politikės sė kėtyre 20 viteve, vite tė cilėt ne me njė mundim mbinjerėzor, pėrpiqemi t`i quajmė edhe demokraci.
Mendimi i tij i artikuluar nė publicistikė dhe prononcime nė ekranet tona, na ēon disi larg, nė ditėt e Migjenit. Ai kėlthiste nė kohėn e vet, kur avangardistėt qė kundėrshtonin Normėn numėroheshin me gishtat e njėrės dorė: -“Neve nuk na duhen kryevepra, na duhen shkrimtarė qė dinė me pasqyrue realitetin, qė jetojnė, qė e shohin jetėn pa perde, pa temjan, pa frikė. N`dashtė se nuk e njohin mirė stilistikėn ose bajn` gabime tė vargut ose gramatikore... S`prish punė. Stilistėt do tė lindin mė vonė, nga kėta, me pėrpjekje”. Kurse Koēo Danaj i ka tė gjitha kėto cilėsi qė i mungonin kohės sė Migjenit, pra thėnė nė mėnyrė figurative ėshtė njė lloj tjetėr Migjeni nė piskamėn e vet tė shekullit tė XXI-tė. Patjetėr qė nuk na nderon fakti qė gazetarė seriozė tė kėtij vendi ėndėrrojnė me tė drejtė sot, tė arrijmė nivelin cilėsor tė gazetarisė sė viteve `30-tė. Ky libėr i Koēo Danajt nuk ėshtė Doktrinė Shovene si ato qė u hartuan nga viti 1840 e kėtej nė Ballkan, nuk ėshtė folklor, por as edhe njė teori vetanake e tij. Ai nuk bėn thirrje pėr luftė, nuk kėrkon spastrime etnike si ato qė u realizuan me kryq nė dorė nė vitet 1913-1945, pėrkundrazi ka dy Referenca nė veprėn e tij: Traktatet Ndėrkombėtare dhe Kuvendet Mbarėshqiptare nė semantikėn e tyre. Brenda kėtyre dy shtyllave, ai shikon dhe kėrkon zgjidhjen e ēėshtjes shqiptare. Madje ai edhe fqinjėve u drejtohet paqėsisht, e u bėn nderin t`u flasė nė gjuhėt e tyre. Kur themi fqinjėve, kuptojmė atyre qė janė tė ndryshėm nga ne, pasi paradoksalisht, sot shqiptarėt janė i vetmi komb qė bėjnė “komshillėk” me...vetveten!
Prandaj ai zgjidhjen nuk e sheh tė realizueshme me dhe vetėm nė rrugė, pa i mohuar asaj rėndėsinė. Brenda njė kombi lidhjet janė mė sė pari tė gjakut, mentare, shpirtėrore, logjike, e pastaj edhe fizike. Nga tė gjithė kėta faktorė, ai i mėshon atij tė dytit, lidhjes mentare. Prandaj ai revokon Kuvendet e Shqiptarėve, qysh prej Lezhės, e deri nė Bujan, duke sjellė nė kėtė libėr, esencėn e programeve tė tyre. Ai ėshtė europian, ėshtė pro ecjes dhe plotėsimit tė Bashkimit Europian, njeh mirė faktin se Europa qė firmosi padrejtėsitė e mėdha, sot ka tjetėr kėndvėshtrim e vizion, por i mėshon faktit qė shqiptarėt duhet tė hyjnė edhe administrativisht nė vendin e natyrshėm tė tyre nė Europė, me identitetin e tyre kombėtar, tė gdhendur mbi letrėn biometrike.
Vitet e fundit, edhe nga llagėmi i politikės janė hedhur disa shashka patriotike. Madje, ata urdhėrojnė edhe ndonjė intelektual shpirtshitur, tė shkruajė pėr ta e pėr ndjenjėn e tyre kombėtare. Janė tė drejtkuptuar, ata sapo e kanė parė Sahatin e Koēos. Ndoshta kėtė specie paska njohur Marksi, kur thoshte: -“Bunkeri i fundit i delexhinjve, ėshtė patriotizmi”. Megjithatė, ata do tė jenė kurdoqoftė tė mirė- dhe mik- pritur tė Koēo Danajt.
Po mbyllet njė shekull jo i zakontė nė Historinė e Europės, por edhe tė botės. Nė Historitė serioze tė kombeve, njė shekull histori nuk i ka mė shumė se 10 faqe kompiuterike tė shkruara. Padrejtėsitė e bėra pas luftėrave shkatėrruese qė vulosi fillimi i shekullit qė po mbyllet, ishin shumė herė mė tė rėnda sesa vrasjet, djegiet, shkatėrrimet, ē`rrėnjosjet dhe pėrzėniet me zjarr e me hekur tė pjesėve tė tėra tė kombit tonė nga trojet e tij etnike, mijėvjeēare, natyrore, tė natyrshme. Pikėrisht, zgjidhjen e kėtyre padrejtėsive, bėn thirrje autori pėr ta pėruruar nė mbyllje tė kėtij shekulli. Sahati i autorit shėnon orėn 00, por edhe 00.01(nė histori), nė vitin 2013. Ismail Qemali tė cilit aq shumė i detyrohet ky komb- “por qė nuk pati njė “gradė shkencore”(?!?), thoshte: -“Fatet e popujve tė vegjėl, kalojnė nga dyert e tragjedive tė mėdha”. Patjetėr qė ai burrė i madh shteti, “edhe pse nuk u bė dot “rector”, nė nocionin tragjedi nuk ka parashikuar hark kohor pėrtej shekullit. Sepse nė se do tė ishte kėshtu, fjala tragjedi do ta humbiste kuptimin. Po mbushen njėqind vjet me kėtė tragjedi, ajo ėshtė “mplakur” nė vite, por kullon e tėra gjak njėsoj si nga venat e njė 20 vjeēari. “Fjetina” e pėrjetshme botėrore e partive politike ka kohė qė e ka humbur “inventarin”; edhe atje janė fshirė shumė emra partish, ideologjish, fesh... Kėtė fakt e njeh mirė autori, prandaj ai nuk bėhet pjesė e programeve partiake, pavarėsisht rolit tė tyre. Ai i bėn thirrje ndėrgjegjes intelektuale tė kombit, tė bashkohet nė njė Marrėveshje tė Madhe, Historike, i fton ata nė Kuvend, e jo thjesht nė parlament. Ky plan, gjallon e mėton, dhe ka garantuar gjakimin e tij si thelbi i pėrpjekjeve ndėrbrezore, madje kapėrcen ndjeshėm kufijtė e njė brezi, duke numėruar nga sot. Andaj ėshtė nė dorė tė partive tė zgjedhin se ku do tė donin tė bėnin pjesė...

Marrė nga Tirana Observer
Vėrėjtje: Artikujt e botuar nė albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmėrisht mendimet e stafit moderues!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Fri Nov 13, 2009 12:51 pm

keto jane platforma danoiste gafurroiste qe nuk kane kurrfare kuptimi.
Platforme e njerezve qe nuk kane vizione te kjarta politike kombetare.
E njerezve te tipit Adili qe pas platformes Kuvendi kombetare qe tradhtoi manipuloi dhe bene pazarlleqe me rezhimin maqedonas .
Ju bashkanigjitet nje platforme anti kombetare qe ska lidhje me bashkimin kombetare.
Po te presim kete platforme gafurroiste edhe 200 vjet a 1000 vjet skemi mu bashkue.
Platforma nuk mund te bejne njerezit qe tradhtojne idealet kombetare njerez te deshtum e pijanec ( te cilet jane te semure dhe vendin kane ne pskiatri).
Njerez te cilet ne emer te patriotizmit ne thojza pasurohen dhe vjedhin popullin.
A andej bashkpunojne me ke do dhe shiten lehte.
keta njerez duhet te pergjigjen denophen nga patriotet per tradhti kombetare e jo te na qesin platforma qe skane fare lidhje me asgje kombetare.
Adem Jashari eshte gjalle..
Jo jo nuk mund kushe te tradhtoi gjakun e deshmoreve .
une jm gjalle do te hakmerrem-
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shahini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 37
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Fri Nov 13, 2009 1:16 pm

FAZA E PARE ME RRENA.,
PSE ?
PO KETA ME QELLIM KAN BERE KUFI MES VEDI QE TA MBJELIN SHQIPTARI SHQIPTARIN!

Faza e dyte;Kemi nje gjuhe nje abetare,por me histori pakes te ndryshuar sipas deshirave te tyre !

Forumet mbarkombetare veq jane nga dy palet!

Faza e katerte;

Sipas kushtetutes se shqiperise e kosoves dhe serbise nuk shkruan se do behet bashkimi i shqiptareve!
Preambula a e dine ēka shkruan ne te ?Kur shkruhet?

Jo ma te urte se keta qe jane duke e shtyp shqiptarin nuk e di a kan sy e vesh hahaaaa!

Faza e peste
Konfederata shqiptare,sa quditerisht vertete !Po sa shtete shqiptare na qenkan ne kontinentin e ballkanit ?Perralla ky te paska shkrue!
A e dini ēka eshte konfederata dhe Republika e Federata ?A po referendumi eshte dashure moti te behet vone tani vone!Dhe faza e shtate qe thiote analziaku Koqe Dana nje shtete te perbashket,edhe mijera vjet kjo hipoteze nuk ka mundesi te zbatohen as ne praktike as ne teori

Po e vertete eshte kethyer koha e mjerimit te Millosh Gjergj Nilolles,sepse ketyre u konvenone keshtu dhe ka me vazhdue keshtu perhere dhe kurrr shqiptaret e varfer nuk kane me pas guximin me marr me vrrulle kane cofe jo vdekur!

Evropes si i thojn keta qe i kemi mbi supe ashtue dhe vendosin e kush pis historjani shqipfoles eshte qe thote se europa padrejtesisht po na ndane trojet ?Kush e pisa ?!Vete pisat qe po e qeverisin shqiptarin e bejne tradhetin e ja lane here serbei e here europes!


Marksi, kur thoshte: -“Bunkeri i fundit i delexhinjve, ėshtė patriotizmi”Qetu'ketu) e paska qellue ;vertete tradhetaret shitur jane patriote,sepse per ta tradhetue popullin duhet me ēen tradhetar patriot ! ! !

E di qe lufterat dhe popujt e roberuar i lejn me qellim per me nise luftera kinse ēlirimtare dhe perhere ne vend te ēlirimit djegje plaqkitje debime e masakra per tu pakesue numri i popullates!Bani ma pakes femi dhe ska lufte dhe keni mundesi qe ta edukoni me vlera famezore!E jo gjashte e dhjete femi e secili desh e dadhur pa shkolle e pa dituri as nuk e dine ēka eshte atedheu,pos si i fishkelloin ashtu veprone siq po vepron populli i yne!

Vitin 2013 as qe kemi shanca me pare kushe di se ku do na qesin fortunat ku as dites nuk po i dihet se ka naj qet parapnicat!

Nje ta dini se njerezija boterore

.................................................


Per ēdo pese vjet bene ekspertizem ne nje shtet per ta verifikue se a e meritone ai popull te jete shtet apo ta shkatrroin me temel!Edhe neve shqiptareve a mendoni qe nuk na bejne kete ekspertizen se a e meritojna shtetesin ?
Me shkrue ma teper per hipotezen time si kritik nuk do e kuptoni brendin e fundit te shkrimit tim!

KLM shqiptar, flini e mos e lodhni mendjen,se po ta lodhni mendjen do te zbuloni diē e ma mire rrini dhe mua me thoni parazit!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Fri Nov 13, 2009 2:39 pm

sedi si qysh tek veq qeshtu po na knohet kanga veq po don me na mujt e rana. nese behet ashtu krejt kan me perqafu sepse kinse pa luft, e kjo nuk dot te zbatohet kurr,ksaj i thon ban men e rri ne vend.(dhe shqiptart do te vrapojn si mas koqeve te dashit) kIshe jena tuj ba bashkimin....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shahini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 37
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Fri Nov 13, 2009 2:53 pm

xhema

Populli eshte i vobeket nga truri dhe me u thene se vetem me lufte arrihet bashkimi te thone se paske luajtur menq!
E po tu thuash se me dialog do e arrijna bashkimin tane mbas rrushit sikurse dhelpera qe nuk mujke me mbrri dhe thonte se nuk eshte pjekur rrushi hala!

Edhe keto qeveri thone se hala nuk eshte pjekur populli per bashkim apo per shtetesi si do merrne!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Fri Nov 13, 2009 4:52 pm

SHAHIN:
eceka dhe un se nuk besoj fare nketo dokrra se me muhabet e gjymysh e raki po na vijka bashkimi kombetar, por do presum,edhe pak koha sepse, koha asht pecaktus i shum gjerave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shahini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 37
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Fri Nov 13, 2009 4:57 pm

Xhema

Koha po shkone dhe varferia nuk po hiqet

Ne pushtet me shekuj te njejtit me te njejten politike
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Fri Nov 13, 2009 6:01 pm

jo shokit un nuk kam probleme me varfri e kam rrogen ma te madhe se ata ne parlament te kosoves dhe kryetari i kosoves nuk besoj se ka ardhura ma te mdha se un,po nejse harrova se vjedha e tyre ma shum marrin po nejse. A populli po, te mjert ata po qte besh disi vet po i votojn....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Fri Nov 13, 2009 9:51 pm

platforma koqo gafurriste.
E prej k..... ska asgje.
Mke here ishte nje platforme e fbksh nje mbajtje e nje kuvendi mbare kombetare.
po pastaj u be tradhtija dhe me propzimin e disa udnbasheve farkisteve ldk oisteve hajnave rrenacakeve diligjinjeve mashtriuesve ,
Njerez pa koncept pa kulture familare njerezore .
Njerez pa ide kombetare po lamigji mashtruesgji dulen me platforme tjeter shqiperia natyrale pa qmeri pa koncept .
Dhe ne vend qe te mbahet nje kuvend kombetare te zgjidhet nje qeveri kombetare .
Keta naj afrojne nje pkatforme koqo gafurriste lakmiiste tradhtaroiste magjupiste hajniste shpijuniste.
Haaa na knaqen me rrena koqo gafurristet ,qe tere keto vite bashkpunuan me njerez te udbes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shqipo_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 105
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Sat Nov 14, 2009 7:17 am

Besoj se te gjithe duhej te perkrahim kete formacion te ri e quajtur UKSH ..

Vecanerisht besoj se ka nevoj per diqka ne Illiride sepse shume keq duket puna atije..

Koha ka treguar se nuk duan sllavomaqedonasit te jetojne me ne te barabarte..

Pra nese ata nuk duan 1 here ne nuk duam 100 here, dhe ndarjen ata ate duan por vec Tetova,Gostivari dhe Dibra te ndahet sepse keshtu shqiparet te mbetur dot mund ti kontrollojne si te kene qef... Po jo nese ka ndarje athere do e ndajme sic duam ne... Me Kumanoven,Shkupin,Tetoven,Gostivarin,Dibren,Strugen,Oherin,Kercoven, dhe rrethet te Prespes,Manastirit,Prilepit,Velesit, dhe Krusheves.....

Dhe i themi beni si te keni qef me pjesen tjeter....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
shahini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 37
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Sat Nov 14, 2009 1:34 pm

Shqipo


Deshira juaj esjte e mrekullushme,e realiteti tjeter kund!

Une nje te vertete po ta them;Qe sa vjet po punoje me ndertue nje shtepi si qeni si zezaku si robijashi si sklleveri dhe a me besoni shpirti te hunda me ka ardhe e nuk po mundem ti bije se perfunduari.
Kur nuk dojne Mahmutat as Magbullat nuk munden me te ndihmue!
Bashkarishte arrihet diēka ,e shqiptar nese mundesh dy te bene bashk e qe nuk e spiunoin neri tjetrin jo une buke me ngrene por balte e ēka te doni.

Thonin dikur per ndarjen e trojeve ne maqedoni dhe shkembim trojesh dhe xhafer belba nuk e dinte thelbin por as nje shqiptar,sepse akademija e sh.m; me plane e kane bere kete slloge,se ēka kane ne tru shqiptaret e tjere!

ēka po due me te thene se neper trojet shqiptare po ngulin kufij kujt pi qohet,dhe po te debonin nga toka e te pareve!

Ne te gjithe shqiptaret fale kemi shumeee e pune hiq,e ne mes vedi mu vrare e mu rroke a vendin e pare e kemi ne bote,!Kosova po ndahet ne copa copa po kujt ti thua ?Maqedonia po e dike vete se ne ēfare gjendje qenka situata e mjerimit dhe katastrofes e disa shqipmajmuna mire thone se ata maqedoni nuk ua ngul!Ne mal te zi punoin me udben e tyre kundra njani tjetrit ,ne luginen e presheves nisoj !Keshtu arrihet bashkimi dhe shkembimi eh medet qe kerkund nuk jemi as me mend as me trup fizik!
Bahet mire bahet mbas do kohe kur vdesim ne e sherr femive qe kane te drejte te na dhine varret! Po ashtu keshtu i kemi dhire e shkretue qe nuk jemi duke pare se vareferia e kokes dhe interesi une se une jam dhe nuk lejoj tjeter kane mbi mua edhe pse dine ma teper nuk e dojna dhe !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Sat Nov 14, 2009 4:16 pm

Prof.Xhavit Dalloshi

Anėtarė i CDU Gjermani!VOTONI PER KOSOVARIZMIN!

VOTONI PER MULTIETNICITETIN!Pėr ēdo dite nga Politikanet Kosovare President e Qeveri Lider te partive politike dėgjojmė thirrjet dilni ne zgjedhje!Dilni ne zgjedhje votoni pėr ne !

Votoni pėr ne qe ishim dhe jena ne pushtet ,ne ju ,,sjellim mrekullia”!

Po kėta janė Lider te partive politike qe me ēdo kusht duan pushtetin!

Kėta sa here qe afrohen zgjedhjet bėjnė premtime marramendėse ,premtime boshe rrena mashtrime!

Ju sjellim ketė ,bėjmė ketė ne ,,te mirė te qytetareve ne te mirė tė Kosovės”.

Po fare tė mire na sollėn deri tash ! Premtojnė rryme 24 ore pune mirėqenie sociale te mira tė tjera

Po qe 10 vite nuk pame as njė rezultat konkret!

Kėta kane sjell mirėqenie pėr veten e tyre pėr familjen e tyre po pėr qytetaret asgjė .

.

PO behet pyetja si mund ete sjellin te mira ata qe nuk ju sollėn te mira qytetareve qe 10 vite qe ishin ne pushtet.

Si mund ti ndryshojnė gjerat ata qe nuk i ndryshuan qe 10 vjet e disa qe 20 vjet!

Ata janė prapė ata !

Kėta rrejnė mashtrojnė manipulojnė votat prapė qė tė fitojnė.

Qytetare dole apo nuk dole ne votim ata kane fitoren te sigurt!

Edhe nė zdgedhjet e kaluara kėta ju premtuan ju mashtruan !Shumica e qytetarėve i thane jo zgjedhjeve atėherė po ata prapė edhe pa votėn e juaj fituan.
Edhe nė kėto zgjedhje nuk do te votojnė mbi 70 % e qytetareve!


Fitorja e tyre ėshtė e sigurt se ata prapė vjedhin votat !

Pėr kėta pushtetarė qe pėr ēdo dite shkatėrrojnė gjithēka qė ėshtė shqiptare e votojnė edhe te vdekurit.

Kėta mburren me te ,,arriturat e tyre antishqiptare” .

Kėta na thonė se mos dalja ne zgjedhje i tregon botes se ne nuk jemi pėr ,,Demokraci” ,,Liri” .

Dėmtojnė imazhin e Kosovės Multietnike etj!

Dėmtojnė ,,Shtetin e Kosovės” kėshtu thoshte edhe Rrahman Morina Ali Shukriu etj qė sot janė ne pushtet po nuk kane kontrolle ne te gjithė vendin!

Kėta Lider te partive politike Kosovare *te cilėt kanė hequr dorė me dėshirėn e tyre prej identitetit shqiptare nuk ju vjen turp fare dhe kėta thonė se Kosova ėshtė Multietnike !

Kėtyre nuk ju vjen turp qe ne zyrat e tyre ne kuvend parlament ne pėr komuna te valon flamuri Multietnik ! E jo ai Kombėtare shqiptare!

Kėtyre nuk ju vjen turp ta quajnė veten dhe popullin kosovare njė term serbe!

Ne jemi shqiptare tė Kosovės jemi shqiptare kemi njė gjak shqiptari si ne Shqipėri Ilirid mal tė zi Ēamėri Preshevė e Bujanovc po jo kosovarė!

Kėta me dėshire dhe mburren kurė veten e quajnė Ministrat kosovare politika kosovare TV kosovare shkollat kosovare spitalet kosovare Kali Kosovar Gomari kosovare e ēka jo kosovare.

Po te dalėsh ne zgjedhje ēka fiton qytetari !

Asgjė nuk pėrfiton ti qytetarė!,Po me votėn tėnde pėrfitojnė partitė politike dhe liderėt e saje.

Ata pasurohen edhe me shumė!

Me daljen ne zgjedhje qytetaret i tregojnė botes se ne pėrkrahim korrupsionin hajninė mashtrimin!

Me daljen ne zgjedhje i tregojmė botės se ne i shkojmė mbrapa Liderėve politik qe shkatėrrojnė qenien shqiptare qe 20 vjet ,tregojmė se i shkojmė mbrapa mbrapa komunisteve Titisteve qe prej LKJ LKK vetėm emrin kane ndėrruarėn dhe prapė ata janė.

Ata te bashkim Vllaznimit.

Ku kėtyre ju kane bashkėngjit edhe ata Lider te UCK qe kishin luftua pėr Bashkimin Kombėtare po tash lakmia, interesi ja ka bėrė mendjen kos kėshtu qė edhe kėta janė bė si ata Komunistėt e kuq te Titos e Millosheviqit.

Tė dalėsh nė zgjedhje do tė thotė se ty qytetare po pranon Kosovėn Multietnike !

Do te thotė se ty qytetare po pranon ,,pavarėsinė e Kosovės “ sipas planit te Ahtisarit njė plan

antishqiptarė dhe sipas Rez : 1244 qė donė tė thotė se Kosova ka Emrin,, Republikė” po nėn sovranitetin serbe!

Pra ,,shtet “ pa sovranitet pa ushtri !

Te dalėsh nė zgjedhje donė tė thotė se ne vete po pranojmė Flamurin Multietnikė qė me dėshire pranuan kėta Qeveritare dhe Politikan ne pushtet pa shtet!

Te Dalėsh nė zgjedhje donė tė thotė se ju ne pėrkrahim Enklavat serbe brenda Kosovės!

Tė dalėsh nė zgjedhje dhe tė japėsh votėn tėnde do tė thotė se kėtyre Politikaneve qe hiqen ēka ka shqiptare po ja zgjasim pushtetin.!

Tė dalėsh ne zgjedhje donė tė thotė se ti po pranon varfėrinė skamjen mjerimin anarkinė hajninė mashtrimin!

Tė dalėsh nė zgjedhje donė tė thotė se ne ju po pranojmė Kosovėn pa sovranitet pa ushtri pa identitet kombėtare,po pranojmė flamurin Multietnike po pranojmė Bashkim Vllaznimit e ri si nė kohėn e Titos prapė Tito!Qytetare Mos dil ne zgjedhje!

Po te mos dalėsh ne zgjedhje dhe te mos votosh ēka do tė fitoshė!

Mos dalja ne zgjedhje do tė thotė se ti je i vetėdijshėm ,se ne ju po i kuptojmė gjerat mashtrimet manipulimet qe j kanė bere kėta politikan qe 20 vjet.

Po mos tė dalėsh ne zgjedhje i tregon botes se askush nuk mund tė luan me ty me ne!

Po tregon se je i vetėdijshėm dhe i thua jo Flamurit Multietnik i thua jo bashkim Vllaznimit te ri!

Ku dihet se nuk mund te quhemi Multietnikė se ne jemi etnik dhe jemi mbi 92% shqiptare dhe kemi gjak shqiptari !

I thua botes dhe kėtyre mashtruesve se ne nuk jemi Kosovare *ju politikan jeni Kosovare dhe quani veten si te doni se ju nuk ju vjen turp se nuk keni Gjak shqiptari po gjak servilesh!

I thuani jo Decentralizimit ne baza etnike ,jo enklavave serbe si ne Bosnje!

JU qytetare me mos daljen nė zgjedhje i tregoni botės dhe kėtyre Liderėve Politik qe ju Qytetarė tė dashur duani atdheun kombin mė shumė se partitė politike kosovare , se ju duani vetėm njė Flamur njė Komb se ju duani vetėm Flamurin kuq e zi qe me shekuj u la me gjak shqiptari!

E tash po done me na pėshtjellė me Gjak tė pėrzier te lloj llojshem!

Me gjak qe nuk ėshtė i yni ,me gjak te huaj!

Me mos daljen nė zgjedhje tregoni se doni atdheun fėmijėt e juve ,doni kombin bashkimin kombėtare.

Duam atė qė na takon si tė gjithė popujve tjerė ne boten Demokratike.

Qytetare te dashur me mos daljen nė zgjedhje i tregojmė botes demokratike se askush nuk mundet te manipuloi me ne .

Se ne dijme dhe jemi tė aftė te logjikojmė me kokat tona e jo me imponime tė tė tjerėve.

Tregojmė se duam atdheun kombin fėmijėt tone mė shumė se gjithēka.

Duam lirin e vėrtet e jo fallso ,duam shqiptarizmin e jo Kosovarizmin e imponuar njė komb ė i ri i krijuar nga njerėz gjak pėrzier.

Tregojmė se nuk pėrzihet gjaku i shqiptarit qe u krijua me shekuj u krijua me grykėn e pushkės e nuk u zhduk kurrė nga armiq e as tradhtare!

Qytetare mos tė dalėsh ne zgjedhje ju thua kėtyre Politikaneve kosovare dhe te huaj se askush nuk mundet te manipulon me ty .

Qytetare me mos daljen ne zgjedhje i thua jo Rezolutės 1244 i thua jo Kosovės Multietnike!

Po ne duam njė shtet njė kombe njė flamurė ,ne duam njė referendum gjithė popullore ku populli vete te vendos pėr fatin e vet se si do tė jeton.

E jo me imponime pazarllėqe nė kurriz tėndin!

Kjo e drejtė pėr njė referendum gjithė popullorė ju lejua te gjitha shteteve fqinje pse mos te na takon edhe neve.

Rrofsh sa malet o populli shqiptarė mos u pėrkul, mos u bjerė ne gjunjė Sahanlėpirėsve armiqve tonė shekullorė qėndroi shtrėngatave, po qėndro i fortė nė kėmbėt e tua,mos u pėrkulė shqiptarė!.

SHQIPTARE MOS RRI PO DUKU SHQIPTARE!

Gjermani mė 14.11.2009
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
aksh
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 37
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Nov 16, 2009 7:28 pm

shqipo ndegjo uksh eshte para themelimit gjdo gje eshte ka shkon per se mbari uksh nuk vepron vetem ne ilirid apo ne maqedoni po ne te gjitha trojet shqiptare uksh eshte duke e ber palin ku dhe kur te veproj per fillim sepse gjdo fillim e ka veshtersin e vet dhe jemi duke shkuar ne hapa te sigurt e nuk po bejm hop a e kapercyer kanallin por dita kur do te del uksh ne sken do te jet me aksjon.kaq per ketu mir u pafshim se shepjti ne faqen zyrtare te uksh-se atje gjdo gje do te jet per informim dhe se shpejti do te bejm publike e- mailin dhe nr tel si dhe faqen zyrtare qe do te jen nga shtabi i pergjithshem.


mir u ndegjofshim vellezer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbksh-aksh.tk
shahini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 37
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Nov 16, 2009 7:37 pm

aksh

ti vete je ka e tradhetone aksh,sepse del nga vetja jote nga armata kombetare ne ushtri kombetare!
Ushtrit munden me qen mercenare te llojeve te ndryshme ndersa armata ka shtabe e garnizone ne atedhe e ushtrit munden mu shkep!!!!!!Pse nuk e heqesh germen "a" pra dhe zevendesoje me "u"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tosybell
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 28
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Nov 16, 2009 10:19 pm

AKSH

ti ki thon qe per ni muj do te del UKSH ne sken pooo si duket nuk paska kurgjo :S:S
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Mon Nov 16, 2009 10:49 pm

aksh
tu kane perzie kabllat.
Aksh ka e qe doni me formue uksh -pse more bani hajgare nderroni emrin-
Po me mire ishte aksh.
Ku ka shtabet ne te gjitha trojet shqiptare .
ne shqiperi po shtohet numri i hatashem ne kosove e presheve e bujanovc e ilirid..
A doni me formue si te adilit sa per interenet mu afirmue pak e tani te formoni parti pa anetare sia ai pasi u pasunue .
A e keni perme-
Une jam gjalle Adem jashari ,do te hakmirrem.mos luani me gjakun tim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Deklarata te FBKSH
Mbrapsht nė krye 
Faqja 18 e 21Shko tek faqja : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: