Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Sun Jul 27, 2008 11:47 pm

flaVėllezėr Shqipėtarė,flatė prekim urtėsinė,
tė zėm udhėn e mbarė,
tė ngjallim Shqipėrinė..

Shqipėria ka qenė
dhe do tė jetė,
po sot nė ditėt tona
tė metė tė mos ketė.

E ka nderuar Zoti
gjithėnjė Shqipėrinė
ish fort mirė qėmoti,
do bėhet dhe taninė.

Naim Frashėri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 12:40 am

shume e bukur murturi Urime per temen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 1:31 am

Urime pėr temėn murturi, poezi shumė e mirė, poezi shumė e mirė.

Bashkimi

Kur mbrėmja me yje ėshtė
qiellin e pastėr si kristal e ka
dielli tė nesėrmen do t'shndritė
kur dy zemrat, pėr t'u bashkuar kanė.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:40 am

-Poezi kushtuar Mėmės sė shtrenjtė Shqipėri

Ē'thot' ajo e ve e gjorė,
-Mbretėreshė pa kurorė-
Faqe-ējerrur, lesh-lėshuar,
Shpirt e zėmėr pėrvėluar;
Gjysm' e vdekur: "O Shqiptarė,
Nėnės mos ia bėni varrė!"
Mbahu, Nėno, mos kij frikė
Se ke djemtė n'Amerikė.

Qan e lutet Nėn' e mjerė,
Kėrkon vatrėn edhe nderė,
Do lirinė dhe atdhenė,
Si ē'e pat me Skėnderbenė,
Bijt' e besės thėrret pranė.
Kur i thirri dhe s'i vanė?
Mbahu, Nėno, mos kij frikė,
Se ke djemtė n'Amerikė.

Cilėt jan' ata tiranė
Qė tė pren' e qė tė vranė
Qė tė therrė bij e bija,
Dhe t'u-nxi, t'u-mbyll shtėpija?
Derthni plumba, o Shqiptarė,
Gjakn' e Nėnės pėr tė marrė,
Mbahu, Nėno, mos kij frikė,
Se ke djemtė n'Amerikė.

Cilėt bij tė trathėtuan
Dhe tė doqnė dhe tė shuan
Dhe tė lan', o Shkab' e ngratė
Pa fole, pa zog, pa shpatė?
Kėta qena, o shok' i mbytni,
Mbushni gjyle qė t'i shtypni.
Mbahu, Nėno, mos kij frikė,
Se ke djemtė n'Amerikė.

Sa kėrkon e sa tė duhen?
Burrat nga detyra s'ndruhen!
Trim i mirė do tė japė,
S'kursen jetėn as paratė;
Hithni, hithni tok dollarė,
Tė mos mbetemi tė sharė.
Mbahu, Nėno, mos kij frikė.
Se ke djemtė n'Amerikė.

Do tė ndihim pa kursyer
Pėr ty, Nėna jon' e vyer,
Qė me drit' e nder tė thuresh
Dhe me bijt' e tu tė mburesh.
Cila Nėnė lyp paranė?
Cilėt bij me shpirt s'i dhanė?
Mbahu, Nėno, mos kij frikė,
Se ke djemtė n'Amerikė.

Armė dhe fishekė mblithni,
Qesen edhe shpirtin hithni:
Pėr lirin' e vėndit t'onė,
Sot -se nesėr ėshtė vonė-
Jepni, Nėnėn tė shpėtoni,
Komb e vatra tė nderoni.
Mbahu, Nėno, mos kij frikė
Se ke djemtė n'Amerikė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:43 am

T H I R R J E
Nė ligjet e tė jetuarit
nuk ka drejtėsi pėr tė gjithė
as dashuri tė mjaftueshme
njė dhuratė e tillė mungon
po unė u bėj thirrje lexuesve
tė ngritėn kundėr padrejtėsisė
dhe diellin ta ngrejmė me duar
me sa mė pak dhimbje
me sa mė pak vuajtje


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:44 am

V Ė S H T R I M
Ē “ m o s h ė ka Shqipėria
Lexo gjėmimin e dallgėve
shndrrimin e shiut nė ujė
shndrrimin e ajrit nė frymė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:45 am

K O R A B I
Ata qė shtijnė nė tanėt
Janė krisma tė armikut
Fantazma tė mbetura
Tė vrasėve tė eposeve

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:46 am

S H Q I P Ė R I
Ji vend i qėmotshėm
Popull qė do vetveten
Ji njė gjak me Kosovėn
Ji njė gjak me Iliridėn

Ky dhe a t d h e i yni
I bėrė prej k o h ė s h
Me pemė dhe me det
Ėshtė njė pasuri e jona

Kujtesė s“kam pėr asgjė
Po jetėn e lexoj brenda
Plot ishin Itakat tona
Qė ne vetė i humbėm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:47 am

MOLLA E KUQE
Nė Konferencėn e Berlinit
evropat Toplicėn e ndanė
evropat Toplicėn e vranė
evropat Toplicėn e thanė
se, ajo pjesė e Shqipėrisė
as emrin mė s' e flet!...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:51 am

Kjo Kosovė fortė po qanė,
Po vajton e mjera nanė!
Njė burrė trim me pas kanė,
Zot ksaj toke sot me i dalė.
Me i dalė zot mėmėdheut
Si nė kohėn e Skėndėrbeut
Si nė at' kohė dikur moti
Kur ishte gjallė Kastrioti;
Qė Sulltanat si la kurrė
Nė Arbri me vendos flamurė!
A esht' afrue dit' e bardhė?
Si nė Krujė kur patė ardhė!
Me ardhė prapė e mej pa me sy
Si e kanė nda ket Shqiptari!
Shum po vu'n Kosova nėn Sėrbi!
Si nėn kthetrat e korbit tė zi!
Kjo Drenica po fol vetė;
Ende trimat nuk mė kanė vdekė!
Ende trimat i kamė gjallė
N' ball Serbies pėr me i dalė!
Sllobodanin pėr me e ndalė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:51 am

Pushkė e fortė ku paska kris?
Pyet Kosova, djepi Shqipnis?
N' Prekazin e Ahmet Delisė,
Lufton Ademi kunder Sėrbisė!
Si Tahir Meha qe luftoj dikur,
Per tė gjallė s'u dorzue kurrė!
Njėmijnėntqind e nėntdhjet e tetė
Nė Mars ngritet legjenda vet!
N' kamė po ēohet Legjendari,
Komandantė Adem Jashari.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:52 am

Nga Kraleva, Nishi e Piroti,
Nga Prokupla vijn oj vraft Zoti!
Si re e zeza' kur prishet moti!
Ushtritė serbe kolonė po shkojnė
Ushtar, polic nga Belgradi ēojnė,
Pesmij trupa po parakalojnė!
Tetėdhjet tanke po i dėrgojnė!
N' Mitrovicė ushtria kalojnė,
Drejt Skenderajt ata po shkojnė!
Forca t' mėdha nga Skenderaj vijnė,
Pa ēelė drita n'Prekaz po hyjnė.
N'Polac n'Llaush stacionohen,
Tre katunde keē po rrethohen!
Nga Llausha e kanė lajmrue,
Ademit i kanė tregue;
Veē Prekazi ėshtė rrethue!
Ademi djemve u paska thanė;
Ēojnu trima gjithė nė kam,
Mitraloz e bume mej marrė
Gjith n'pozicjone pėr me dalė,
Shkau Prekazin don me kallė!
Shkau neve na paska mėsy,
Nė Prekaz ushtria don me hi!
Qoftė pėrhajr Ademi po thot,
Njėqind vjet kemi pritė si sot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:53 am

Te Jashart boll janė mundue,
Dajt nga Llausha per me shkue.
Askush s'mundet me u afrue!
Ndihm Ademit s'po mujn mej ēue!
Shum keē shkiet e kan' rrethue!
Si me lisa me e gardhue!
Rrethimin t'gjall mos me kalue,
Askush i gjall' mos me shpėtue!
Topat e shkaut po kėrsasin,
Kullen Ademit ja godasin!
Tanksi, minahedhsi s'po pushojnė,
Barot e hekur ngado gjėmojnė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:53 am

Jashart kanė nis me kendue
Edhe me kangė tuj luftue!
Pushkė e kangė s'po i ndalin!
Zakon u kishte lėn i pari,
Tuj kėndue lufton Shqiptari.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:54 am

Ēou nipash, daja po m'ja ban
Ishte plak besa daja Osman
Edhe Ademit ēka i ka than;
O Adem ti je si djal i ri
Krejt prapa nuk mujė tė t' rri
Gjith ka lufton pas s'muj tė t'vi,
Nje besė tė Zotit po t'a jap
Pėr Ty njė pushk se la pa e zbraz.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:54 am

Britė Ademi, lėshon njė za;
Ku tė kam Hamėz more vlla?
Mbahu fortė, qėndro o burrė,
Pushken shkaut mos ja ndal kurrė,
Kurrė at' pushkė mos me ja nda
Kem me u djegė me shka ka!
Jem nė luftė qe njėqind vjet,
Sot ėsht' koha me tregu vetė
Me hek qafe serbin pėrjetė.
Adem Jashari keshtu po flet,
Po u thotė aj familjes vet:
Se ket punė kur e kem nisė
S'kena ba mend me lan pėrgjisė,
Amanetin nė vend do ta ēojmė
I madh' e i vogėl dot luftojmė,
Jashart krejt me u farue!
Po na fund kena me fitue.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:55 am

Plot tre ditė e plot dy net,
Pushka nė Prekaz po kėrsetė!
N'ditėn e parė shpėtojkan krejt
Asnjė i vrarė te Jashart s'po jetė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:55 am

Dit' e dytė para se po zbardhon,
Komandir Ilija shka po bon?
Nja tridhjet milic po i urdhron,
Tė tridhjet t' Arkanit janė kanė!
Prej Ushtrisė largue janė,
Kullės s' Shabanit i shkojn pranė!
E kcejn murin janė hi n'oborr!
O Ademi edhe poj heton
Njė za djemve po jau lishon,
Fort Ademi edhe po bėrtet!
Djem e nipa po mi thėrret,
Po i leshon zė vėllaut vet;
Priti Hamėz tė gjallė mos i le.
A dhe Hamza tė gjall s'po i le!
Sa po mujn shkijet po i palojnė,
Jashart pushkėn nuk po e ndalojnė
S'po i lan shkijet tė gjall me hi
Nė prak me ju shkelė nė shtėpi,
Kishin brenda rob e fėmi!
K'shtu Ademi besėn e kish ba;
Nė dorė tė shkaut mos me ra
Me ka krejt kam me u vra!
Kurrė Kosovėn vet' nuk e la!
Me ka krejt pa u farue!
Kurrė Kosovėn s'kam me l'shue,
S'kam me l'shu, shkijet me pushtue!
Brez pas brezi e kem trash'gue,
Iliret kėt tok' kanė sundue,
Dardan-kosovar kanė luftue!
Kurr Kosovėn se kanė dorzue.
Amanet t'parėt lanė naj kanė;
Kurrė Kosovėn mos me e dhanė
Kurr Serbies mos me ia lanė.
Sa po mundė shkije po vret
I kanė vrarė njėzet e tetė!
Nja dy t'gjallė i kanė zanė!
Ademit shka na i paskan thanė;
Fort po e lusin, bej po i bajnė
T'gjallė me na l'shue a nuk ban?
Edhe Ademi po m’ i ngon;
S'kena ardh ketu me luftue,
Po me zorė na kanė ēue!
Ēaj Ilija na ka urdhnue.
Atėher Ademi po menon?
Shqiptari e ka pas zakon
Me liru aj qė vetin dorzon.
Adem Jashari burrė azgan
Tė dy serbet po i liron!
Njėrit shka ēka i paska thonė?
Shko Ilijes fjalė i ēonė;
Baca Shaban ty a t'ka thanė,
Besė nė ju nuk ban me nxanė!
S'kemi pas kurrė besė me shka,
Gjithė n' tradhti na kanė vra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:56 am

Plot dy ditė e plot dy netė,
Po na zbardhė dita e tretė!
Nė Prekaz pushka po kersetė!
Jashart me Serbi tuj luftue!
Se kan nder mend me u dorzue!
Me u dorzu kurrė tė gjallė!
Shkaut pushken s'ja kanė ndalė,
Nuk po ia ndalin pushkėn hiē,
Farun shumė ushtar e milic!
Shum' ushtar e milic tė vrarė!
Nėpėr oborr e nėpėr arė,
Nja treqind tė vramė i lanė!
Si duaj kashte me u kanė
Permbi trupat e shkive t'vramė
Shokėt e tyre po kalojnė!
Drejt Jasharve ushtria shkojnė!
Sikur drapri n'arė tu korrė,
Si me drapėr mej pre mu konė!
Si kall'zi gruri nėpėr tokė.
Pa shpirt sllavt bien si borė!
Ademi n' mitraloz tuj korrė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:56 am

Ushtria e Serbisė u farue!
Jashart nuk dojn me u dorzue.
Komandira edhe Gjeneral,
Thojn Ademi nuk jepet i gjallė!
Krejt Serbia k'tu me u kanė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:57 am

Gjeneralat po urdhnojnė;
Granatimet po i shpeshtojnė!
Shumė predha kullėn qėllojnė!
Barot e hekur po lėshojnė!
Gjylet ishin kanė mallkue,
Rob e fmi i paska farue!
Rob e fmi granata i vret!
Edhe Hamzėn me daj'n e vetė,
Bacėn Shaban me nipa krejt!
Jet Ademi veē me djal t' vetė!
Babė e bir po bajn gajret
Po qėndrojn si me u kanė tridhjet!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:57 am

Ushtria kull's iu afrue
Dham n'dham me ēetnikėt tuj shkue!
Njė plumb ishte kanė mallkue,
Adem Jasharin ka qillue!
Ademin keq e paska marrė
Edhe Ademi jet' po ndrronė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:58 am

Djalė i vetėm po mė lufton!
I gjallė kullėn s'po e dorzon!
Brenda ushtrinė s'po e lejon,
Tė gjallė shkiet si len me hi
Si lenė gjallė mej hi nė shpi.
Tė mramtėn pushkė zbraz Kushtrimi
Edhe djalin e merrė timi!
E merr flaka, era barotit
Nė gjoks i bjenė gjylja topit!
Gjylja topit veē po ma vretė
Dhe Kushtrimi njė fjal e fletė
Sa pėr plumba se kishim dertė!
Familja ime me njė shtetė
Ke tu luftue treqind vjetė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 3:59 am

Eh, sa e sa trima
Ikėn me sy hapur
E sa e sa trimėresha
Nuk i mbyllėn sytė!

Eh, sa e sa heronj
Nuk i prehu qetėsia
E sa e sa gjenerata
Prehja nuk i qetėsoi

E prapė nuk u bė
Shqipėria
As sot

Kur do tė arrijmė qė
Dinjitetshėm ta themi
Ne
Bijtė e Shqipėrisė
Jemi!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   Mon Jul 28, 2008 11:13 am

ju lumt te dyve Biligoa dhe Murturi me te vertet poezi te bukura ju uroi shum suksese ne jet te dyve dhe te gjitha te mirat ,respekte per ju dy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi - ''Shqipėria e Bashkuar"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: