Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Serenata

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:34 pm

KUR NATA KORCEN E MBULON

Kur Nata Korcen e mbuloi
Dhe kafenet jane mbushur plot
Atje qan zemra ime dhe vajton dhe raki kerkon

Eja e o shpirt o xhan
se zemra po me qan
Zjarrin e zemres o
ta shuajme o me duhan

Do te vij do te vij perseri
Do ulem edhe do pij
Zjarin e zemres o ta shuaj o me raki

Kur kamariera jone zy zeze
Na vjen na buzeqesh
ajo pij bashke me ne
Dhe syrin na i shkel
dhe raki na sjell
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:34 pm

EJA O ENGJELL ME PERQAFO

Ne s'munda valle te ti kuptoj
gjithe keto te tuat marzi
o zemer
Ato sy qe ti kane zili

Ku do vesh
Ku do te me lesh
Zemer ku do gjesh
larg prej meje dashurine

Mos harro
kurre mos kerko
kurre mos prano
larg prej meje lamturine

Eja o engjel me perqafo
e mjera zemer vec ty te do

Prape po te te shoh te zemeruar
Por perse as vete nuk e di
Gjithmone keshtu kam kaluar
me kete te shkrete dashuri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:34 pm

MIKJA IME

A te kujtohet ty pranvera
kur ne shetisnim bashte te dy
me thoshe ti ngahera
vdekja me ndan nga ty

Ah ti moj varferi e mjere
Djemte te shumte i ke
Paret si dua s'kane me vlere
zemra e mire eshte flori per ne

E dhe nu ndafshim ndonje here
Dije prej meje sa te rosh
Qofsha dhe ne pallate te arta
O Mikja ime ty s'te harroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:35 pm

MUNDOHEM TE TE HARROJ

Mundohem te te harroj
Por e kam shume te veshtire
Se me dal perpara ti
Dhe pastaj humbet ne erresire

Harroje....Harroje....
Se ke pasur ti nje trendafil
Harroje ....Harroje
Edhe shkele
Se keshtu do te ndjesh ti pak gezim....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:35 pm

KU SHKUAN ATO NETE

Me kujtohen ato nete
te qeta si qetesia
te pastra te embla te sinqerta....

Ku shkuan
ku humben
ato nete te qeta
Si u prish miqesia
Si u tret dashuria

Eja Eja
ne krahet e mija
ti gezimin ma rikthe
zemres time te zhuritur
lumturine ti ja dhe...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:36 pm

TE DISH C'PESOI ZEMRA IME

Te dish c'pesoi kjo zemer
Ta tregoj une me kitare
kur i pashe ato syte e bukur
Deri atehere s'kisha pare s'kisha pare...

Ato duart aq te vogla
mund te luanin me kitare
kur i puthnje buzet e mija
u drodhen si ne faj..si ne faj

me mall do ta kujtoj
ate nate jo se harroj
u vunova me the dhe ti
do me shajne ne shtepi

Sa vite do kalojne
ate nate jo se harroj
dhe do qeshim une dhe ti
Do kujtojme Dashurine

Nah Nah Nah Nah....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:36 pm

MARGARITA

Se pa syrrin tend te bukur vajze
jo s'mund te qetesohem
Se pa puthjen tende vajze
jo s'mund te roj

Ne mos mund ta perqafoj
aq sa here do te deshiroj
kurre ne jeten time vajze do te gezoj

O Margarita...O Margarita
Ti je shpresa ime e fundit Margarita
Se te dua ...me te vertete
Kam deshire te te kem une ty perjete

Dhe nqs ke vendosur
mos degjosh kete zemren time
mos me ler mua te mjere
ne ato vegime

Ne mos mund te te perqafoj
aq sa here te deshiroj
Kurre ne jeten time
vajze do te gezoj....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:36 pm

NE KE VENDOSUR VAJZE TE ME LESH

Ne ke vendosur vajze te me lesh
me thuaj qe s'te dua
Mos qofte ajo qe flet
pse tallesh ti me mua

Amann aman aman
Se mu dogj i shkreti i xhan
per fjalen tende
Kjo zemra po me qan
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:36 pm

NE KINEMA

Ishim nje nate ne kinema
Ne erresire krah per krah
kur dolem jashte dicka me the
per dashurine me bere be

Sa here kaloj ne kete vend
gjithmone e sjell ndermend
Dhe qaj me lote
ne kete bote ku eshte ku vajti ajo kohe

Ta dish ti
Dhimbjen qe kam
brenda ne zemer
Dole e pabese..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:37 pm

GJITHMONE PRANE TEJE KALOVA

Gjithmone prane teje kalova
Mos kujto se une ty te harrova
Do te mbetesh ti pjese e zemre time
kur brenga largoja prane teje

Tash tjetra ty te perkedhelen
Dhe mua me le zog te mjere
Do te kthehesh ne cerdhe ndonje here
Por atehere s'do te kete vend per shtegtare

Zemra ime e ndjen se do te kthehesh
edhe pse e di se mua me plagose
A thua se dashuria jone
tek neteve te pagjume do te mbetet gjithmone

E vemte po ri ne kete nate
E vetme me dhimbjen qe ndjej
ngadale po e shoh hijen tende
e cila ne takim po shkon

Tash tjeter ty te perkedhelen
dhe mua me le zog te mjere
do te kthehesh ne cerdhe ndonje here
por atehere sdo te kete vend per shtegtare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:37 pm

LULET E MAJIT

Nje dite te bukur maji une ty te takova
tek po rije futur ne nje lule
lulet e majit per ty i enderova
lumturine ne shpirt vec ti ma prure

Por tani je vyshkur me s'ke ere
lulet e tua per mua s'kane me vlere
nuk je ti me lulja e bukur e dites se majit
por je lulja e kenges time te vajit

Do te kujtohen ditet kur rinia
Sa here rembehet ajo nga dashuria
ishe e vogel atehere vajza ime
S'mendoje tjeter vec per enderime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:38 pm

HARROJE DASHURINE

E di s'kam te drejte
te thur une kete kenge
se ty vajze e dashur
te shoh vec ne enderr

Dhe bashke kur u ndame
nuk thame naten e mire
Por thame lamtumire

Te lutem ti falma
gabimin e rende
se sot zemra ime
kendon vec kete kenge

Dhe dhimbja s'durohet
por prape nuk bashkohet...

Harroje harroje
ti dashurine tone
largoi ti brengat
E lumtur Jeto

Se ti e di mire tani
se c'eshte dashuria
Nje mjall ndjen e zjarte
qe cdo kush e do....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:38 pm

KALI I BARDHE

Kam kohe qe dua te ze
nje kale te bardhe
Te rend dite e nate
bashke me te neper savane

Rend kali rend une
fryn ere dhe shkelet bari
Pse iken pse s'afrohet ai kale

Si pune e ketij kalit te bardhe
eshte dashuria
Qe spati aspak per lotet e mija

Urime i coj une asaj prej perendise
qe kur trishtim mos pate
prej dashurise

Vendosa dhe une nje dite
Qe te largohem
Dhe zhurmat e njerzit dhe vajzat mos afrohen

Perpiqen mendohem te ze
ate kale te bardhe
I vetem te jeteoj bashke me te
neper savane
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:38 pm

NEN STREHE

Nen njeren te streheve
te nje prej shtepive
degjonim te heshtur
ne pikat e shijut

Dhe lehtas fytyren
ja merja ne duar
Dhe buzkat e njoma
ja puthja nxituar

Por iku capkenia
nje nate prej meje
kur nata e zbehte
coptohej ne pellgje
...I tallur prej streheve

Dhe era e lehte
tund gjethet ngadale
me shfaqet mes lotesh
fytyra e saj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:39 pm

TI VETEM QAJE

Dashurova syte e bukur
syte e djallezise
me shkaterove me helmove moj
ma more rinine

Ti vetem qaje
s'pranoje te qeshje
dhe therisje moj
hajde hajde

Ne pjetore une jam ulur
Dhe po pija vetem
dhe per ty po mendoja moj
si ta kaloj jeten
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:39 pm

ARAPKE MOJ

Me thane se te pane ty
te pane ty duke lutuar
me mire te qaj une per ty
se sa ti per mua

O mos mu deshpero ti
O mos me hidhero
Arapke moj
sy zezke moj
Sa fort te dashuroj

Me thane se vadidje ti
nje kopesht me jargavane
o keputma nje Dhe falma mua
aman cma dogje xhanin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:39 pm

6 MUAJ SHKOVA ...

6 muaj shkova
o per ne lice
nate e dite mendoja
per nje vajze te re

Doktori..mamaja
Mbi koke me ri
por dot s'me sherojne
dhemb per dashuri...

Nga spitali dola
bera moj serenate
cupkat vejne e vijne
s'me lene rehat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:40 pm

SE DO TI DUA

Te te them je lule
ti je me e bukur
Te te them je gonxhe
te humbas freskine

Se ti zemren time
vashe o ma ke mare
mos o per koken tende
mos me mbaj merri

Se do ti dua, do ti dua..dua
ato dy syckat
ti vashehe falmi mua
se do ti dua ...dua pergjithmone

Se do ti dua ..dua dua
ato dy buzkat
ti vazhe falma mua
se do ti dua ..dua pergjithmone

Te te them je drite
ti verbon dynjane
mos per koken tende
mos me bej hatane

Se asnje ze tjeter
zemra s'me pranon
mos per koken tende
mos me torturo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:40 pm

MARJANA

Si ste erdhi keq
si moj s'tu durua
u ndave papritur
u ndave nga mua

Marjana theres
Marjana ska
Marjana iku
dhe me la
e imja je o moj Marjana

Dhe nje dite guxova
te erdha tek porta
zerin ta degjova
ishe ti Marjana
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:40 pm

PA DASHURI PA XHELOZI

Por si nje qiri
po me tretet jeta
lotet e mia
s'kane mbarim

Une shume kerkova
por nuk gjeta
pa dashuri pa xhelozi

Lerme ne prer moj te te mar
dhe te ta heq ate merzi
na pret te gjitheve nje kryq
pa dashuri pa xhelozi

Pa krahe mbeta pa gezim
Vertitem rugeve kot me kot
ajo qe desha me s'me do
dhe dot nje tjeter s'dashuroj

Te pakten hidhme nje veshtrim
me duaj ca me te vertete
Se ti e di qe shpirti im
per ty u tret ne kete jete

Te pakten falme nje shkendij
edhe te shohesh si do djeg
edhe nje mal edhe nje pyl
edhe nje pyll edhe nje det
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:41 pm

NE S'ME DO ME PERVELO

E mban mend sa te kam dashur
tani mua me s'me do
gjithe premtimet i harrove
dhe nje tjeter dashurove

Mos pande se s'gjej nje tjeter
qe ta kete syrin e zi
vec buzeqeshja jote e embel
me dogji me beri hi

U vyshken lulet e majit
ato celen perseri
kete vjet i mbuloj bora
tani vjen dhe behari i ri

Me duaj mua te shkreten
dhe me shpirt me dashuro
behu zjar si zjar rufeje
ne s'me do me pervelo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:41 pm

Ne Moshen e Dashurise

Ne moshen e dashurise
Kur isha njezet vjec
me dhimbje morra rruget
bashke me shoket
per ne kurbet
Te lashe un ty moj Tana
te lashe moj ne vetmi
Tanen dhe Korcen time
valle do ti shoh nje dite
Tanen dhe Korcen time
valle do ti shoh nje dite

(Refreni)
Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syckave te saj
se shkoi dashuria
se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe.(2x)

I vetem ne kete bote
larg o ne Selanik
Tanen dhe Korcen time
valle do ti shoh nje dite
Tanen dhe Korcen time
valle do ti shoh nje dite
nena nga larg me shkruan
se tana eshte martuar

ta nis me te keqen tjeter
zemres i ve nje gur (2x)

(Refreni)
Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e sykcave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket, venitet ajo vajze (2x).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:41 pm

Lule ne Saksi


Si se ujite
lulen, dashurine
qe la pas dhimbje

e shinte, e shikoja
mjer kush e pa
lulen qe po del

oh ne gjoksin tim
sa lote qe kane rene
s'pate mallengjim
per besen e dhene

oh mbi gjoksin tim
sa lote kane rene
s'pate mallengjim
per fjalen e dhene

si se ujite lulen dashuri
qe prej asaj dite
te lindi ne gji
ike u largove
su kujtove ti
lulen ne saksi
ti e vrave ti

oh mbi gjoksin tim
sa lote kane rene
s'pate mallengjim
per fjalen e dhene
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:42 pm

Ti Lot e Qesh me Mua

Ti lot e qesh me mua
si nje femije
e ndez ne zemren time nje zjarr te rri
nje zjarr qe zemren time ma shqeteson
c'ke vajze qe me ngacmon

Vjen e iken e plot lajka ke
moj e vogel capkene je
me shikime fjale mos me mundo
thuaj me do apo s'me do

me syte qe te shkelqejne ti me shikon
dhe sa shikime te embla ti me dergon
nje nate te mos me shohesh
ze me kerkon sikur me dashuron

Vjen e iken e plot lajka ke
moj e vogel capkene je
me shikime fjale mos me mundo
thuaj me do apo s'me do

Te dua, po mos trego
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Serenata   Thu Jul 24, 2008 1:42 pm

O moj Korcare

Ne mes te nates ne qetesi
ti ne ballkon me rrije
e me veshtroje me embelsi
o moj korcarja ime

o moj korcare sa e bukur je
me ato naze porsi nuse e re
e kur me shkoje ti ne bulevard
zemrat tona
digjen flake e zjarr

Fjalen e pare kur ma dhe
zemren ti ma coptove
o pse me ike pse me le
ne vetmi...

O moj korcare sa e bukur je
me ato naze porsi nuse e re
e kur me shkoje ti ne bulevard zemrat tona
digjen flake e zjarr

Jam, jam e mire
s'jam, s'jam e mire
dhe ne jam e mire
jam per veten tim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Serenata   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Serenata
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: