Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Wed Oct 08, 2008 9:32 pm

Eshte e vertet se kur njeriu gabon te ben te ndihesh keq ,por nje eshte e ditur se pa gabime nuk ka dhe kush jeton dhe punon pa dyshim se gabon , por eshte perparsi e madhe qe ta kuptojm gabimin dhe ta pranojm at me kohe si gabim ne menyr qe mos ta perserisim ne te ardhmen gabimin e njejt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Thu Oct 09, 2008 12:32 am

MUHAMETII shkruajti:
Sofra gjithmone me ka interesuar qe te pyesja per kete thenie:...
"Ėshtė diēka qė vlen...mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari..."
...por ndonjehere harrojshna, ndonjehere nuk kisha kohe.
A ben te di se cfare eshte ajo dicka qe vlene me shume se...?

Pa kurfar tendence e kam, vetem jam kurreshtar te di...

Faleminderit per mirekuptim

Me t'mira


Liria ėshtė Muhameti e cila vlen ma shumė se pranvera qė shkėlqen mė shumė se dielli, mė shumė se ari...

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MUHAMETII
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Thu Oct 09, 2008 12:34 am

Faleminderit per pergjigje, eshte e vertete kjo...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
stabili
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 60
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Thu Oct 09, 2008 10:26 am

S'ėshtė e vėshtirė tė pranohet gabimi-pėr ata qė kanė ndėrgjegjie!
Kėte do ta bėnin edhe ata qė s'kanė ndėrgjegjie po s'kanė me cka !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
avatar

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 29
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Thu Oct 09, 2008 11:17 am

varet krejt prej tipit te njeriut...un jam nje nga ato qe kur e verej qe e kam gabim, e pranoj vetem ne naj rast, po du me than ne rastet me te rendishme, e nese jemi me shoqni tuj fol thjesht un edhe po e pata gabim, ka me fol qaq shum me gjet raste e sene, edhe ma ne fund edhe pse jam gabim krejt i bindi qe e kom met drejt!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Nezir Myrta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 660
Age : 105
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Thu Oct 09, 2008 11:21 am

ėshtė vėshtirė pėr atė qė don tė gabojė dy herė, tė bėj gabim tė dyfishtėWink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
avatar

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 29
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Thu Oct 09, 2008 11:22 am

edhe ni mendim tjeter e kam...

veshtir e pranojm gabimin sepse kemi frik qe ndoshta nuk na falet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Veneta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Sat Nov 08, 2008 10:18 pm

Per dike mund te jete fatale ti thyhet egoja, krenaria, prandaj heziton ta pranoje gabimin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Sun Nov 09, 2008 12:21 am

Ata qe vazhdojnė me serine e gabimeve, nuk e pranojne as ma te voglin faj!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ylari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 801
Age : 32
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/11/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Fri Nov 14, 2008 8:33 pm

Une per veten time kur jam gabim e pranoj dhe nuk e kam te veshtire te them me fal,besoj se gabimi lind per te mesuar e per te shkuar perpara. nese nuk do kishte gabime inteligjenca do rinte ne nje vend nuk do vazhdonte me tej.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Fri Nov 14, 2008 8:52 pm

Ata _ ato qė pranojnė gabimet, ia kanė arritur tė kuptojnė se dituria fund nuk ka ! Dhe , perditė mėsojnė tė mos gabojnė !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Nezir Myrta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 660
Age : 105
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Fri Nov 14, 2008 9:51 pm

veē mos e prano gabimin -pse u linde, se tjerat rregullohen me nuri... ahahaaa

jo nuk e ka vėshtirė njeriu ta pranojė gabimin - kur e kupton, e pėrderisa ta kuptojė gabimin - ka vėshtirėsi ta pranojė!

thonė: nuk gabon vetėm i vdekuri - pėr atė ai e pranoi gabimin!

Sa shumė gabojmė - e sa pak jetojmė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Argent
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 244
Age : 42
Vendi : Ilirida
Registration date : 12/08/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Thu Nov 20, 2008 8:36 pm

Te gjith ne qe gabojm e kemi te veshtir te pranojm gabimin duke menduar se nuk e kemi gabim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Thu Nov 20, 2008 10:00 pm

Sot ka njerez qe vetem manipulojn dhe te keqperdorin. Andaj edhe nuk e pranoje leht gabim, perderisa te bindem vertete. Kjo ndodhe rralle !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
beti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 103
Age : 36
Vendi : maqedonij
Registration date : 10/09/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Wed Dec 03, 2008 6:40 pm

kur e kam gabim mundohem te permirsoj por nuk e mohoj se jam gabim e pranoj para atyne qe edhe ato e pranojn kurse kur dikush me behet fintaxhij ose shet fara ather edhe un behem ma zij se aji ose ajo nuk e pranoj gabimin por te zezes i tham e bradh shum mvaret nga karakteri njeriut pranimi i gabimeve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Wed Dec 03, 2008 6:57 pm

beti shkruajti:
kur e kam gabim mundohem te permirsoj por nuk e mohoj se jam gabim e pranoj para atyne qe edhe ato e pranojn kurse kur dikush me behet fintaxhij ose shet fara ather edhe un behem ma zij se aji ose ajo nuk e pranoj gabimin por te zezes i tham e bradh shum mvaret nga karakteri njeriut pranimi i gabimeve


I ke venė vulė ! Eshte deshmi e karakterit qe te shumten e rasteve e kane shqiptaret!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sela-mi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 20
Age : 36
Vendi : Belgjikė
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Wed Dec 10, 2008 10:45 pm

vetem injorantet nuk i pranojne gabimet e tyre

gabimi nuk ka emer tjeter
eshte dhe do jete pergjithmone


G A B I M
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Arber01
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 34
Age : 37
Vendi : arberia
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Mon Dec 22, 2008 3:23 am

Nje qe nuk dine e flet ,edhe pse nuk e ka fare dert ,nuk jemi fajtor shoqeria sepse eshte e padrejt qe eshte takuptojm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Mon Dec 22, 2008 3:24 am

Sepse Faji ēdo herė mbet jetim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Sat Jan 24, 2009 2:04 am

Mos te ngaterrojme gabimet me fajet. Ka gabime, te cilat normalisht pranohen, por ka edhe faje, te cilat behen me qellim dhe sigurisht qe ai qe i ben nuk i pranon. Prandaj faji gjithmone kerkon ndeshkim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
stabili
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 60
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Sat Jan 24, 2009 12:57 pm

Per shkak te friges se pranimi i gabimit do te trajtohet si dobesi(fatkeqsisht keshtu ndodhe ne shumicen e rasteve dhe nga shumica e njerezve)edhepse kjo eshte virtyt -sepse gabimet po su pranuan,verejten - s'ka se si te permirsohen !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Aldo
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 31
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Wed Feb 18, 2009 1:08 am

kur nuk ke besim ne vetvete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Veneta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Wed Feb 18, 2009 1:13 am

Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Agrone
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 33
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Wed Feb 18, 2009 1:23 am

per krenari
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   Thu Feb 19, 2009 9:21 pm

Ngase sot jetojne njerez te ndryshem, te cilet mundohen te te bindin se jemi gabim pa qen hic! Per t'i shpetuar nje gjykimi real kunder tij-saj. Kjo eshte arsye pse ( une ) e kame te veshtire kur e kame "gabim". Ne raste te dijtura se vec jemi gabim, atehere prap hyn instikti i te qenurit qenie njerezore qe nuk na le menjehere te pranojme gabimin!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Psikologji-
Kėrce tek: