Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PeriiKeputur
Anėtar
Anėtar
PeriiKeputur

Male
Numri i postimeve : 342
Age : 106
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptySun Jul 13, 2008 6:43 pm

Te respektuar gjithefoles,

Po e hap kete teme per nje njeri te vetequajtur Fadil Demaku qe thone se eshte organizator dhe aktivist i diaspores shqiptare ne SHBA. Emri i tij eshte perfolur kaq shume nder forume dhe mjedise interneti saqe rreth tij eshte krijuar nje mjegull qe askush nuk mund t'i bije ne fije enigmes se ketij njeriu. C'kontribute dha ky njeri nese eshte 'aktivist' i diapores ne ShBA? Cilat na jane meritat e tij? Kush eshte Fadil Demaku?

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? 000_0002
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
PeriiKeputur
Anėtar
Anėtar
PeriiKeputur

Male
Numri i postimeve : 342
Age : 106
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptySun Jul 13, 2008 6:47 pm

Forumiste te nderuar, nese dini se kush eshte ky njeri? C'kerkon? C'qellime ka? Per ke punon?

Une asgje spo paragjykoj per te, por vete te thenat dhe te pathenat per kete njeri me dhane shkas qe edhe une te di se kush eshte ky njeri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 108
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptySun Jul 13, 2008 7:10 pm

Atdheut i duhet intelegjenca !


Edituar pėr herė tė fundit nga biligoa nė Mon Jul 14, 2008 3:15 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptySun Jul 13, 2008 8:01 pm

Ju them se nuk kam lexuar pėr udhėheqejen dhe kontributin e tij nė diasporė,sepse nuk kam edhe kohė tė mjaftueshme tė pėrcjell ēdo informacion,tani po mėsoj nga ju se ai jetojka dhe veprojka nė SHBA!Fadil Demakun e kam njohur si student nė Univerzitetin e Prishtinės,ishte student i mirė,njeri plot rrespekt dhe i shoqėruar,me njė prirje tejet intelektuale pėr gazetari,ku bashkėpunonte atėbotė me shumė gazeta dhe revista.Mund tė them se pėr aktivist ai ishte aktivist,i stėrvitur dhe energjik,plot shprehi pune.Mund tė e shfrytėzoj rastin mes kėtij postimi tė e pėrshėndes dhe i uroj gjithė tė mirat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Arizona
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 6
Registration date : 14/07/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Jul 14, 2008 4:04 am

http://www.albamerica.com/
http://blog.aacl.com/albanian-american-civic-league-board-of-directors/
http://fadildemaku.blogspot.com/

Edhepse nuk e kuptova cka ka dashur te thot autori i ketij shkrimi me fjalen i vetquajturi, une nuk e dij qe ai njeri ka patur tjeter emer ndonjehere perveq atij qe ia lane prindrit e tij. Edhe kėtu nė Amerikė njihet po me kėtė emėr. Ai nuk ka thėnė kurrė se ėshtė Adem Jashari, po Fadil Demaku. Nese vertet doni te dini ma shume per te une u gjeta disa linqe ne internet qe ua solla atje dhe ja e gjeta edhe nji autobiografi te tij. Ishte kenaqesi te jesh bashkpuntor i tij dikur ne "Boten e re" qe ishte gazeta e vetme ne Kosove qe u perball me regjimin e Serbise duke shenuar kthesa historike ne rrjedhen e proceseve ne Kosove.
Kam respekt per te edhepse Shabani po e njihka ndoshta ma mire se une.
Kam degjuar edhe per angazhimet e tij ketu ne SHBA dhe vertete eshte krenari te degjosh per te arriturat e nje shqiptari si ai ne Amerike.
Shaban Cakolli ka te drejt plotesisht.


Fadil DemakuKUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Frddd


Unė jam Fadil Demaku, i lindur mė 28 nėntor 1958 nė fshatin Abri e
Epėrme tė komunės sė Drenasit, profesor i Gjuhės dhe Letėrsisė
Shqiptare. Tash mbarova Kollegjin Nacional tė Biznesit dhe
Teknologjisė, drejtimi i Farmacisė, kėtu nė SHBA.Isha udhėheqės i
rinisė sė Gjimnazit "Skėnderbeu"nė Drenas, i Drenasit e pastaj edhe nė
udhėheqjen e rinisė sė Kosovės.Nė vitet 1989-1993, drejtova gazetėn
studentore"Bota e re" nė Universitetin e Prishtinės, e cila atėbotė
ishte gazeta e vetme, qė u pėrball me regjimin okupues Millosheviqian
nė Kosovė, duke pėrkrahur kėrkesat e minatorėve tė "Trepēes".Me
mbylljėn e "Botės sė Re" u ktheva nė Drenas, nė Shkollėn e Mesme
Teknike, ku punova si profesor i Gjuhės dhe Letėrsisė ShqiptareLuftėn e kalova nė Kosovė, nė krye tė Kėshillit tė Emergjencės dhe
SHHB "Nėna Tereze" nė Abri tė Epėrme...Kam botuar njė vėllim me poezi:
"Pėllumb i vrarė", pastaj njė skenar filmi, kushtuar Fazli Grajēevcit:
"Me flamur nė gji", shumė tekste kėngsh dhe artikuj publicistikė.Tash,
fizikisht jetoj dhe punoj nė SHBA, por tė gjitha ėndėrrat mė shpiejnė
nė Abrinė time, aty ku belbėzova fjalėt e para, ku buzėqesha dhe derdha
lotėt e parė...Jam antar i Bordit Drejtues tė Ligės Qytetare
Shqiptaro-Amerikane tė zotit Xhozef DioGuardi dhe president i Shoqatės
Shqiptaro-Amerikane "Dr.Ibrahim Rugova".


Edituar pėr herė tė fundit nga Arizona nė Mon Jul 14, 2008 6:15 am, edituar 3 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
DilDema
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 3
Registration date : 13/07/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Jul 14, 2008 5:39 am

Sot u antarėsova pėr herė tė parė nė forumin bashkimi kombėtar
dhe si pėr ironi po tė njejtėn ditė mora kėto mesazhe, pėrveē atyre qė
mė uruan mirėseardhje nė kėtė forum.Frigohem se nuk e meritoj tė
hapet njė temė e posaēme pėr mua kėtu, por apriori e dij se ajo ėshtė
bėrė me qėllime tė caktuara tė njollosjes sė emrit tim dhe nga njė
person me diapazon tejet tė kufizuar tė tė menduarit intelektual, i
cili pėrdor shprehje qė as vet nuk ua di kuptimin.
Vėrtetė Arizona nuk po e kuptoj ēka ka dashur tė thot Peri i kputur me atė "i vetqujatur". Unė nuk jam vetėm i vetquajtur, por edhe tjerėt mė njohin
vetėm me kėtė emėr.


Te urojme mirseradhje ne forumin me te mire gjithshqiptar,

Ju njoftojme se eshte hapur nje teme per ju. Mund te na kontribuoni ju.
Me nderime

A thua ėshtė i njejti person tek tė dy mesazhet?!
Nuk mė befasojnė ata qė ditėn i shėrbenin Jakup Krasniqit e natėn shtronin vjeta tė pjekur pėr Dragishėn, Sllavishen, Luben, Miljaniqin... atėherė kur Abria luftonte pėr kafshatėn e gojės dhe nuk gjunjėzohej dot pėrballė torturave dhe mizorsiė serbe, pėrveē ndonjė patrioti tė mesazheve tė lartshėnuara.

Sido qė tė jet falenderoj dhe pėrshendes pėrzemėrsisht Shaban Cakollin, por
edhe Arizonen. Unė nuk kam tė drejtė morale tė flas pėr veten, sepse tė
gjithė ju e dini se unė do tė mbrohesha nga sulmet dhe shpifjet qė
autori do tė mi mveshte dhe kėshtu do tė renditeshin fyerjet personale
nė emėr tė ideve tė mia qė mund tė jenė shpesh tė ndryshme nga ndonjė
bashkėbisedues.
Pėrshendes edhe forumin, autorėt e shkrimeve, por edhe stafin drejtues tė tij dhe kėrkoj falje, ngase kjo temė mė detyron tė largohem nga forumi.
U futa kėtu tė jap ndonjė ide origjinale jo tė flas pėr vetveten dhe tė grindem me autorėt e mesazheve tė ngjashme.
Ju dėshiroj punė tė mbarė dhe diskutime konstruktive, me sa mė pak ndjenja e me sa mė shumė intelekt dhe pjekuri politike!
Mirupafshim!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Jul 14, 2008 8:40 am

revoltė

Nuk po mundem aspak tė kuptoj pėrse disa njerėz angazhohen qė personalitetet me aftėsi tė shquara tė i largojnė nga ky forum?!

Saherė e herė kanė ndodhur sulme pa asnjė argument mbi anėtarėt qė do tė mundenin tė bėnin diqka mė shumė pėr kėtė forum?

Sa e sa anėtarė janė futur nė kėtė forum nė emėr tė "Bashkimit kombėtar"?Vallė kėshtu bėhet bashkimi?
Nuk e kuptoj pėrse njerėzit kur hynė nė kėtė forum pranojnė rregullorėn e cila ndalon fyerjet dhe shpifjet,dhe mė pas rregullorėn qė kanė pranuar e shkelin me dy kėmbėt!
Edhe njėherė ftoj moderatorėt qė mos tė lejojnė njollosje dhe fyerje mbi anėtarėt,postimet me porosi tė tilla tė fshihen,dhe ndaj personave qė fyejn tė marrin masa.Nuk e kam ditur qė z.Fadil Demaku qenka anėtarėsuar nė forumin tonė me nickun DilDema,por ky forum me z.Fadil Demakun do tė kishte njė privilegj mė tė madh,do tė kishte njė diapazon mė tė gjėrė njohurish,me te do tė ishim mė tė fortė.Sido qė tė bėhet,kur pash fotografinė e tij kėtu disi ndjeva njė ēmallje pėr shokun e studimeve,intelektualin dhe veprimtarin e shquar kombėtar,gazetarin e publicistin qė e kemi lexuar me vemendje,me njė fjalė njė pishtar qė na duhej pėr mė shumė dritė.Tani z.Fadil Demaku ka dhėnė fjalėn e pėrshėndetjes,mendoj kjo fjalė ishte pak e nxituar,unė e ftoj tė kthehet sepse kėtu ka njerėz me cilėt e vlenė tė punohet,tė shkėmbehen mendime.Nėse Fadili nuk ndjenė gatishmėri tė kthehet,do e pėrshėndes me mall duke i dėshiruar shėndet tė mbarė dhe gjithė tė mirat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Jul 14, 2008 10:45 am

I kerkojm falje z. Fadil Demakut, nuk kemi njohuri se nga kush te ka ardhuar ai PM, por te lutem na trego psoudenimin e tij ne Pm te ndonje Admin ose Mod.T
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Jul 14, 2008 10:55 am

I urojm miseardhje Fadil Demakut ne forumin ''bashkimikombetar''

Ai/ajo person qe ofendon ne PM antaret e forumit i mbyllet PM,po qe vazhdon te ofendoje ne PM antaret e kety Forumi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 108
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Jul 14, 2008 11:52 am

Fadil Demaku mire se erdhe ne forum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyTue Jul 15, 2008 3:49 pm

I deshiroj mireseardhje ne forumin tone Fadil Demakut.

Shpresoje te japesh kontribut konstruktiv tek ky forum, se bashku me Arizonen.


Kalo mire dhe prano pershendetjet e mia.

Shaban Cakolli eshte mire qe para se te shkruash e kritikosh ndokend nga ky forum... te mos i futesh te gjithe ne nje thes, por ta thuash me emer dhe mbiemer antarin, moderatorin apo edhe ndonje admin....

Pastaj ke te drejte te kritikosh kend te duash, por te lutem vetm me fakte.

Si thua Dildema ?

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyTue Jul 15, 2008 3:59 pm

Pasi Fadil Demaku eshte cfaqur me burreri dhe ka prezantuar veten dhe pasi shume e kane uruar per antaresimin ne kete forum, ju lutem te gjitheve, nuk ka kuptim dhe mbylleni kete teme.

Zotit Demaku i eshte kerkuar falje, i urojme qendrim te mbare ne forum per te miren e atdheut te bashkuar dhe bllokoni cdo aludim apo nentekst qe i behet, ashtu sic do te benit per secilin entitet te pavarur ketu ne forum.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lilu
Moderator
Moderator
lilu

Female
Numri i postimeve : 2153
Age : 40
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : agjente shitjesh
Registration date : 07/07/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyTue Jul 15, 2008 4:19 pm

sa i sakte qe je nuk te iken asnje fjale dem o tom sojer te peshojne fjalet me kuintale. shum e drejte pasi i kam lexuar te gjtha postime dhe Z. Fadil Demakun e pershendes shume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
DilDema
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 3
Registration date : 13/07/2008

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyThu Jul 24, 2008 4:30 am

DilDema shkruajti:
Sot u antarėsova pėr herė tė parė nė forumin bashkimi kombėtar dhe si pėr ironi po tė njejtėn ditė mora kėto mesazhe, pėrveē atyre qė mė uruan mirėseardhje nė kėtė forum.Frigohem se nuk e meritoj tė hapet njė temė e posaēme pėr mua kėtu, por apriori e dij se ajo ėshtė
bėrė me qėllime tė caktuara tė njollosjes sė emrit tim dhe nga njė
person me diapazon tejet tė kufizuar tė tė menduarit intelektual, i
cili pėrdor shprehje qė as vet nuk ua di kuptimin.
Vėrtetė Arizona nuk po e kuptoj ēka ka dashur tė thot Peri i kputur me atė "i vetqujatur". Unė nuk jam vetėm i vetquajtur, por edhe tjerėt mė njohin
vetėm me kėtė emėr. Pastaj "tė thėnat" dhe "tė pathėnat" pėr mua e paskan bėrė kurioz tė dij mė shumė. Interesant apo jo?!
Nė njėrin meszh mė fyejnė rėnd dhe mė suxherojnė tė kėrkoj temėn ku flitet pėr veprimtarinė time antikombėtare, derisa nė tjetrin mė urojnė me ironi kėtė mirėseardhje:

Te urojme mirseradhje ne forumin me te mire gjithshqiptar,
Ju njoftojme se eshte hapur nje teme per ju. Mund te na kontribuoni ju.
Me nderime

A thua ėshtė i njejti person tek tė dy mesazhet?!
Nuk mė befasojnė ata qė ditėn i shėrbenin Jakup Krasniqit e natėn shtronin vjeta tė pjekur pėr Dragishėn, Sllavishen, Luben, Miljaniqin... atėherė kur Abria luftonte pėr kafshatėn e gojės dhe nuk gjunjėzohej dot pėrballė torturave dhe mizorsiė serbe, pėrveē ndonjė patrioti tė mesazheve tė lartshėnuara.

Sido qė tė jet falenderoj dhe pėrshendes pėrzemėrsisht Shaban Cakollin, por
edhe Arizonen. Unė nuk kam tė drejtė morale tė flas pėr veten, sepse tė
gjithė ju e dini se unė do tė mbrohesha nga sulmet dhe shpifjet qė
autori do tė mi mveshte dhe kėshtu do tė renditeshin fyerjet personale
nė emėr tė ideve tė mia qė mund tė jenė shpesh tė ndryshme nga ndonjė
bashkėbisedues.
Pėrshendes edhe forumin, autorėt e shkrimeve, por edhe stafin drejtues tė tij dhe kėrkoj falje, ngase kjo temė mė detyron tė largohem nga forumi.
U futa kėtu tė jap ndonjė ide origjinale jo tė flas pėr vetveten dhe tė grindem me autorėt e mesazheve tė ngjashme.
Ju dėshiroj punė tė mbarė dhe diskutime konstruktive, me sa mė pak ndjenja e me sa mė shumė intelekt dhe pjekuri politike!
Mirupafshim!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Andi Ballshi
Fillestar/e
Fillestar/e
Andi Ballshi

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 59
Vendi : Prishtine
Registration date : 03/09/2009

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptySun Nov 10, 2013 1:41 pm

Pershendetje e jungjatjeta te gjithe atyre qe qesin, qofte edhe nje gurez ne kete forum te emruar me nje emer te shenjte per gjithe shqipatret.
Kaq kesaj here11:41:40 nga Andi Ballshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? EmptyMon Nov 11, 2013 4:53 pm

Spom duket interesant te shkruajm per personat kushe eshte ky APO ai !Ne fillim shume po na dalin ,,Atdhetare e Patriot" ne fund po bahen antikombtare e tradhtare!
Tem pa lidhje !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?   KUSH ESHTE FADIL DEMAKU? Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
KUSH ESHTE FADIL DEMAKU?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: