Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Magjia e makiazhit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Magjia e makiazhit   Sun Jul 13, 2008 12:55 pm

Fotoja nė vazhdim ėshtė marrur nga njė garė e vitit tė kaluar, ku janė garuar 9 gra pėr makiazh mė tė mirė. Ata kanė pasur mundėsi tė zgjedhin ēdo lloj tretmani tė zbukurimit qė ekziston. Shikoni rezultatet PARA dhe PAS makiazhit.

DMTH: Nuk ka gra tė shėmtuara, por vetėm prej atyre qė nuk kanė mundėsi tė paguajnė kėto tretmane.

Gruaja numėr 2 (nga ana e majtė) ka fituar garėn..


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Magjia e makiazhit   Sun Jul 13, 2008 1:12 pm

Edhe pse njeriu nga vete natyra eshte i bukur ,por dojm apo nuk dojm te pranojm se edhe makiazhet i japin nje + te bukuris ,edhe veshja i jep njeriut bukuri tjeter etj etj ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
tom sojer
V.I.P
V.I.P
avatar

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: Magjia e makiazhit   Mon Jul 14, 2008 8:50 am

Ne lufte me kompleksitetin e vet dhe me konkurencen, ne lufte per sundim dhe mbijetese - njeriu genjen. Holle holle makiazhi eshte nje genjeshter. Me te genjejme veten edhe te tjeret. Sidoqe te jene, femra dhe mashkulli jane te bukur per ate per te cilen apo cilin jane bere aq te bukur. Askush nuk mund te jete me i/e re apo me i/e bukur se sa aq sa ndihet se brendshmi.

Cdo iluzion bukurie vec te prish ekuilibrin e gjerave ne boten tende. Do te isha kurioz te na postoni ketu ndonje rezultat konkursi inteligjence. Barbit gjithmone te bukura jane, kjo eshte vlera per te cilen bota duhet te cmendet?

Te mbajturit normal i perditshem dhe me raste, jo si funksion qe bota te hardalloset pas teje dhe ti te kesh mundesi te zgjedhesh, eshte i domosdoshem. 

Kam pare nje here nje grua qe sapo kishte dale nga nje qender trajtimi dhe jashte e priti shiu. Maskarai shi e beri ate grua si klloun cirku.

Ky ishte thjesht nje mendim i imi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
**Embelsira**
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 29
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

MesazhTitulli: Re: Magjia e makiazhit   Fri Jul 25, 2008 2:57 pm

Asnje lloj kozmetike nuk e zbukuron nje femer me shume se sa dashuria.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Magjia e makiazhit   Sun Jul 27, 2008 6:23 pm

**Embelsira** shkruajti:
Asnje lloj kozmetike nuk e zbukuron nje femer me shume se sa dashuria.

Emebelsira

Dashuria nuk bene pjes ne familjen e Kozmetikes .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
tom sojer
V.I.P
V.I.P
avatar

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: Magjia e makiazhit   Mon Jul 28, 2008 3:11 pm

Jo, jo Betoni. Embelsira, ke thene gjene me te bukur qe kam lexuar ndonjehere. Uau! Eshte e jotja? A ta perdor diku?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
**Embelsira**
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 29
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

MesazhTitulli: Re: Magjia e makiazhit   Mon Jul 28, 2008 4:26 pm

Beton une thjesht me ate desha te tregoi se, makiazhi nuk luan aq rol qe nje femer te duket bukur. Une kujtoj qe nje femer qe di te ofroje dashuri,jo vetem partnerit te saj,por gjithe rrethit te gjere eshte me shume se e bukur,ajo qe ka bukurine shpirterore ,nuk ka nevoje per makiazh ,sepse padyshim qe do te jete me terheqese ,se sa ajo qe mban gjdo her makiazh,ose qe ta kemi me te qart po e them nje shembull , mbeshtjellja e shkelqyer e nje dhurata nga jasht nuk tregone asgje per ate se c'fare ka brenda,andaj kjo u pershtatet pak a shume ketyre femrave te ketij tipi.Une se quaj dot nje femer te bukur ,te ciles nuk ke arritur as edhe nje her te ja shohish fytyren e saj te vertet, nga qe gjdo here eshte e grimuar,madje edhe ju vete meshkujt po deshproheni me vone me te bukurine e te dashures tuaj ,kur po e shihi se cila eshte ne te vertet,kur po e shihni ''pa maske''.Kam pas plot raste te tilla te degjoj,fatkeqesisht qe kan perfunduar edhe ne me te keqen ndarjen.Pradaj ti japim rendesi me shume thjeshtesis, sepse ajo eshte modestia e njeriut.
Tom Sojer ky se paku eshte mendimi im ,nese te hyne ne pune ndonje gje merre lirishte haha
Respekt edhe per mendimin tend,megjthese te dyt jemi te nje memndimi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Magjia e makiazhit   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Magjia e makiazhit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shėndeti-
Kėrce tek: