Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptySat Aug 29, 2009 12:07 am

fiona
mendimi yt!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptySat Aug 29, 2009 12:08 am

fiona
mendimi yt!
naten e mire e perfundova me ty per sonte se me merr gjumi.KLM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptySat Aug 29, 2009 12:10 am

po neser me ke do e kesh debatin more haxhe mergja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptySat Aug 29, 2009 12:15 am

Hahahah debatin????????????????????????????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptySun Aug 30, 2009 9:55 am

Kjo po ma qon mallin e shotes,por shota e shiti atin!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptySun Aug 30, 2009 6:04 pm

ooo po nga e njeh ti shoten . vetem nga kenget e ke ndegju emrin shote . e ben nje krahasim till ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptySun Aug 30, 2009 7:10 pm

Historin e saj ma ka tregue baba im dhe ja qante vuajtjet e saja qe kish pas vdek ne shqiperi pa i dhene Zogu buke!
Baba dhe une jemi historia e popullit shqiptar !Po te vjen rende fionaa ?A !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptySun Aug 30, 2009 9:31 pm

Na pershkrun ne pika te shkurta Haxhiu ate histori te Shotes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptySun Aug 30, 2009 10:57 pm

Azem Galicen, me te cilin u martua ne vitin 1915 me treqind krushq

Luftoj per çlirimin e atdheut -
Mbas vrasjes se shoqit Azem iku ne shqiperi
Per 12-te vjet me radhe Shote Galica luftoi kunder pushtuesve serbe,
austrohungareze e bullgar.

Shote Galica e perballur me tmerrin e varferise, rrethuar nga harresa, varferia,
mjerimi dhe inferioriteti i nje regjimi mbreteror zogollian,
i shkroi nje leter mbreterise ne fjale:
“ Une jam Shote Galica- gruaja e Azem Galices, prijesit te Levizjes Kaçake te Kosoves.
Gjendem ne katundin Shullaz te Krujes , kam dhe kater femije jetim me vete.
Jane femijet e luftetareve te vrare per çlirim te Kosoves.
Jam e shtrenguar te ju ve ne dijeni se jam duke vdekur nga uria se bashku me femijet
jetim!”...
Shota, po ndeshej me vdekjen dhe vdekja e saj ne ate moshe kaq te re,
me shume pati per pasoje moskujdesin njerezor ndaj saj,
ky moskujdes i nje regjimi mbreteror antikombetar kurorezoi kushtet e nje vdekje te
parakohshme dhe te pa natyrshme te nje gruaje qe quhej Shote Galica e cila kishte
vetem 32 vite!..Dhe çka eshte me e veshirja e Shotes per buke detyrohet ta shesi edhe atin
qe kishte ngare me te neper beteja!


Shote Galicen, shteti shqiptar e shpalli Heroine te Popullit,
ia ngriti bustin e saj dhe ia rregulloi edhe varrin.
Sot ne kohen e “demokracise” varri i saj eshte ne gjendje te mjerueshme

Edhe me patriotin Isa Boletinin qendron e njejta faqezi me nje perbuzje nga ana
e qeveritareve ku eshtrat e te gjotit gjinden ne Mitrovice te paketuara
ne kese te najllonta bashk me djemt e tij dhe shok qe u vran tek ura e Gorices !

Dhe sot te flasim per lavdin e ketyre nuk kemi fetyre sidomos qeveritaret shqiptar te nadare neper bloqe dhe ne emer te ketyre
na shtyîn neve shqiptareve!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptySun Aug 30, 2009 11:02 pm

Patriotet lufto per atedhe e tradhetaret merr pushtetin dhe prape pa ose me shkije e shtypin popullin e per ka me luftue ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptyMon Aug 31, 2009 1:15 am

e pse te me vie mua rende
ket historin edin edhe mbesa ime qe eshte ne shkoll fillore .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptyMon Aug 31, 2009 12:21 pm

Edhe shkijet e nderoin shume shoten,bile neper dasmat serbe kam ndegjue qe pa vallen e shotes nuk u behet shyhret dasma,e pse eshte per tu habitur!
E shqiptaret vetem te vdekurit patriota kinse u bejn humazhe!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptyMon Aug 31, 2009 5:06 pm

Enga e din se ti se serbet nderojn shotene, apo ndoshta ke shok serbe dhe te kan informu ,,,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptyMon Aug 31, 2009 5:12 pm

Sepse nga vetë natyra Femra është që zbukron qdo vend dhe pa Femra mos na lasht Zoti , sepse edhe ne që sod po shkruajm ktu jemi rrjedh e Femrave dhe do bëhemi pre e femrave dashtem apo nuk deshtem ,Femra asht Zoja e Shpis ,dhe zoja e Botës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptyMon Aug 31, 2009 7:15 pm

Perse te jeshe femre eshte diqe shum e mire ja tani e kuptova se pse, ???
se me mire nje femer e sinqerte se nje mashkell debil..
nuk eshte burr vetem se vesh pantollona dhe hyne ne ode te burrave , po duhet ti peshoj fjal si burr. te me falin ata qe e ndin veten burr po un e kam fjaln per burreca ,,,qe i thon veti burr veq se vesh pantollona..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptyMon Aug 31, 2009 7:57 pm

nje here dy shok dolen per gjiro. dha ja po shofin do puntor duke punu ne nje are,. dhe ithot shoku shoku. don ta dishe cili eshte budallaj ne mesin e atyre puntorve . ja shiko . Puna mbar o puntore.mbar paq ja kthjen ata, tani ky prap ju thot , po si ka mundesi te punon me ate budall . dhe ne mesin e atyre puntorve lajmrohet nje . a nuk po mundeshe me ec ne pune tende ti a?????????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptyMon Aug 31, 2009 8:26 pm

fionaa

u mundove diçka me llomotite e hiq nuk ja ke qellue meseles

Neper talla shihet budalla,mos e vete se te thote vete fioni
faneshani
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptyMon Aug 31, 2009 9:14 pm

jo zotri un nuk jam rrit ne nje fryme ku fyrja zen rende. po jam rrit ne nje familje ku respektohet dhe nderohet cdo njeri . ku fjal respekt ka peshe . ku fjal nder ze rend te madhe . nuk di un te shaj e te kokoriz , kam ber ket e ket per vendin tíme ,sa ka dhen kontribut familja ime. shume pak famije ka dhen . po familja ime ka punu dhe nese eshte nevoj prap do punoj dhe kontriboj per vendin e vete se ja kemi borgje se jam bijat e bit e keti vendi ,,,ja kush jam une , haxhi efendi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptyMon Aug 31, 2009 11:22 pm

Or Popull tema është tjeter e ju tjetër shkruani athua nuk lexoni temen për qak bëhet fjal po vetëm shkruani ku dhe si ju teket ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptyThu Sep 03, 2009 12:22 am

1.Se duhete te lesh familjen dhe te krijosh familje te re??
2.Se duhet te lindesh femi, dhe te rrish zgjuar naten kur aje qen ,qan dhe ti ??
3.Se duhet te ndegjosh burrin cfar te urdheron??
4. Se duhet ti thuash nene e baba nje prind tjeter??
5. Se duhet mos te flasesh shum se ´je grua??
6. Se duhete mos te udhtosh vetem se po te zen nata me makin eshte rrezik se je femere??
7 edhe pot jesh njeri gjeni , nuk ke drejt e behesh kryetar shteti , se je femre ske fuqi ??
8. Se duhete ti durosh cdo muaje dhembjen ??
9.Se duhete te kesh kujdes me veshje se per ndryshe te thon lavire??
10:Se te shan dikush ne menyre shum banale dhe ti nuk muNDE te besh nje gje till.. ka edhe shum gjere tjera po un po cek keto me elemntaret.. ja pse tjesh femere eshte diqe shum e ( bukure)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptyThu Sep 03, 2009 1:02 am

fiona te lumt me mir nuk ke si e spejgon pe te qen femer e buker.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptyThu Sep 03, 2009 1:03 am

po e lumtur po ti kesh ketu a do jesh se hehhe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptyThu Sep 03, 2009 4:36 pm

sepse per cdo gje ju ka hije
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:45 am

sepse femrat jan shum te sinqerta dhe tolerante.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 37
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:49 am

sepse mrekulli eshte te jesh femer se je me e brisht dhe me e sinqert sepse ka shume meshkuj qe veq dimijat u mungojn,spo them fustan se nuk kan ardhur nde ne kohen e fustanave disa disa ende jane ne kohen e dimijave
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: