Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptyThu Sep 06, 2007 1:00 pm

sepse femra eshte nji lule Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur 20186__rorey_l
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptyThu Sep 06, 2007 1:54 pm

Sepse pa femra nuk do kishte jete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptyThu Sep 06, 2007 6:10 pm

Femra eshte nji lule si drandafili dhe bota pa femren nuk do te kishte bukruin qe ka sod do te dukej e shemtuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptyFri Sep 07, 2007 2:35 pm

Pa femren nuk do kishte as dashuri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
mickonja
Anëtar i ri
Anëtar i ri
mickonja

Numri i postimeve : 141
Registration date : 06/09/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptyMon Sep 10, 2007 10:20 am

Vetem fakti qe je femer te ben te ndiesh e tille.
Ti behs nje analize te hollesishme duhen faqe e faqe nga ky forum qe te shkruajme vetem nje perqind te kesaj.
Te jesh femer do te thote te jesh njerzore, e bukur ne shpirt, e brishte ,e dashur, e dhimshur, e forte ,kembngulse,puntore,e palodhur,me nej shpirt sakrifice,di te marri dhe te japi dashuri,di te fali dashuri dhe atje ku smerr,di te qaje ,di te gezohet,di te duroje dhimbje nga me te medhajat e per me teper eshte ajo qe n a sjell ne jete te gjithve ne ,jep jete nga jeta e saje .
Kush mund ti beje te gjith a keto ?
E pra eshte femra ajo qe perballet me te gjith a keto dhe di te ngreje koken dhe te eci para ne jete.

Eshte ajo qe mban nje krijese 9 muaj ne bark e ushqen me dashuri i flet emban me vete 9 muaj rrjesht e nxjerr ne jete me dhimbje te madhe por ne momentin qe shterngon nje krijes e ne krah hasrron cdo gje eshte njeriu me i lumtur ne bote.
Eshte po ajo qe e rrit duron nate e dite sakrifikon per ate krijese deri s a e nxjerr ne jete dhenuk e shte vetem ky qellim ne jete.
Eshte gruaja ajo qe kujdeset per familjen qe lodhet ne pune vjen ne shpi dhe i nis nga e para e prape zeri nuk i ndihet esht e grua dhe kerkon te beje cdo sakrifice qe te tjeret te ndien mire.
Te jesh grua eshte gje e bukur ku r te tjeret ta vlersojne ate qe ben.
Dhe gruaja ka nje te mete t e madhe:


<HARRON SE SA VLEN>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptyMon Sep 10, 2007 10:52 pm

Te jeshe femer eshte mire pse ashtu si natyra pa lule dhe pa gjelbrim si duket ashtu do te dukej jeta pa paranin e femres keshtu femra eshte bukurija e shtepis femra eshte bukurija e cdo gjeje qe zhvillohet per rreth neshe .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 36
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptySat Sep 15, 2007 11:20 pm

Nuk esht bukur hiq,sidomos me qen femer shqiptare,nuk i kan te drejtata e barabarta me mashkujt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptySun Sep 16, 2007 1:23 am

Pa femere ska asnji kuptim jeta prandaj te jesh femer eshte diq shum e bukure ne jet femra ka vlerat e saj por edhe mashkulli pa njeri tjtrin ne nuk do te ishim ketu .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
anjesa
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
anjesa

Female
Numri i postimeve : 2275
Age : 29
Vendi : Germany, (KS)
Registration date : 04/09/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptyMon Sep 24, 2007 8:35 pm

meli shkruajti:
Nuk esht bukur hiq,sidomos me qen femer shqiptare,nuk i kan te drejtata e barabarta me mashkujt.


bravo meli, ky esht edhe mendimi im :)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.skam-1her.de/
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri

Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptyTue Sep 25, 2007 1:17 am

Sepse Femrat kan Përparsi ne çdo aspekt
une nga Të gkjitha Femrat më Pëlqen
Jozefina Topalli
Kryeparlamentarja e Shqipëris e hjeshon Parlamentin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptyTue Sep 25, 2007 11:37 am

Te jesh femer eshte dishka e bukur sepse vet fjala eshte e bukur,jemi ne zemer me te dhimbshe por ne te njejtin moment me te forta,dashurojm me shume,kemi ndenja me shume,nese ndahemi nga burri per femijet mundim me qen si nene po si edhe baba,mund te baj kepuc me take (shtiklla)hahaha mund te lindim qe nje esperienc kaq te bukur e nje emocion kaq te madh ju mashkujt nuk mund te provoni kurr,ushqejm femijet me qumshtin ton.jemi zonjat e shtepis,ka shume te tjera.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptyTue Sep 25, 2007 1:37 pm

pA FEMRA;NUK DO TE MBIJETONTE Universi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptySat Oct 13, 2007 2:26 pm

ok, dicka mund te jete dhe e ekzagjeruar, por ne fakt...

1.nuk je e detyruar te mendosh per permasat e pjeseve te tua intime qe ne periudhen e adoleshnces.
2. nuk eshte e thene se nese ste pelqen futbolli je gay
3. mund te dashurohesh pa u tallur nga te gjithe te pa/njohurit.
4. koka eshte nje organ i vecuar mire nga pubisi (shaka kjo")
5. ... dhe punon me shume sesa duan te mendojne meshkujt
6. organi sexual femeror eshte nje nga instrumentet me efikase te pushtetit ne bote.
7. mundet qe ti zgjidhesh ca gabime te nenes natyre me ca rregullime andej ketej
8. punet me te lodheshme nuk i ben ti
9. mund t'ia lejosh vetes te qash kur te te doje qefi
10. mund ti kryqezosh kembet lirshem
11. asnje nuk te detyron te shpikesh genjeshtra ne fushen sexuale per t'u ndiere "nje i grupit"
12. nuk je objekt i efektit "tufe" kur je ne shoqerine e nje nr me te madh se dy te llojit tend
13. kur nderron kanal, nuk duhet te ndalosh tek c'do skene lakuriqesie femerore
14. nuk te fusin ne kurth reklamat me femra te zhveshura (gati 90% e reklamave skadente)
15. shtepia e nje femre single dallohet nga kolibia e nje qeni
16. mund te shprehesh ne menyre te rafinuar dhe elegante duke perdorur lloje te ndyshme mjetesh komunikimi te cilave arrin tiu shprehesh me detaje mendime te artikuluara dhe opinione precize te argumentuara me teper se sa me "po" apo "jo"
17. E PAVARUR : e di gjithmone se ku ndodhen corapet e tua
18. EKONOMIKE: ne pune te barabarta kushton me pak
19. E SHKATHET: ne nje dite ben te pakten 3pune te ndryshme
20. INTELIGJENTE: nuk ke nevoje te perdoresh centimetrin
21. DINAMIKE: nuk e kalon te dielen e zhytyr ne divan
22. SENSIBEL: di te thuash ne mijra menyra frazen "ma shpif"
23. DINAKE: te mjafton nje shenje per te kuptuar ate cka njerezit nuk duan te te thone
24. nese je e shkurter je FUNXIONALE
25. nese ai eshte ING. ARK. DOK. PROF. etj eshte gjithmone ajo qe komandon ne shtepi
26. nese je **** mund ti rrotullosh si te duash ata
27. makina eshte vec nje mjet transporti ( dhe ka gjithmone nje "dikush" qe mund te ta riparoje)
28. gjen gjithmone nje qe te ta paguaje darken
29. je gjithmone e ulur mbi fatin tend
30. ne raste divorcesh femija eshte gjithmone i mamit
31. ke te lindur perdorimin e fjales
32. mund te flasesh dhe te mendosh per dy gjera njekohesisht
33. nese je ARTISTE: arrin te koincidosh pune-shtepi-femije-burr-te dashur.
34. nuk ke pjese truri te paperdorura
35. tek ty dhe rreth teje rritet jeta
36. nuk je e detyruar te dalesh me kemishen e rrudhosur kur mami eshte me pushime
37. nese shiesh ne pasqyre, e ben per te pare nese je e kendshme, jo per te kontrolluar nese dukesh "mjaftushem i lodhur"
38. mund te hysh ne profumeri dhe te harxhosh nje shifer te cmendur pa pyetur veten nese je lesbike
39. mund t'ia lejosh vetes te ndryshosh mendim kur te te doje qefi, dike u justifikuar me te theshten " inkoshence femerore"
40. mund te kesh nje mik pa e deshiruar si te dashur
41. jeton me gjate (me intensivisht)
42. nuk rrezikon te besh nje femije 70 vjece
43. je ti qe zgjedh me ke do te martohesh (dhe vetem nese do te martohesh)
44. nese nje mbremie nuk ke qef, nuk te vjen menjehere dyshimi se ke "dicka qe nuk shkon"
45. kur je e re, mund te martohesh dhe me nje plak te pasur, keshtu qe kur je plake mund te maresh nje te ri
46. nuk e imposton jeten tende ne menyre te tille qe te kesh kohe per 5ore palester ne dite sepse perndryshe nuk te rriten shpejt muskujt
47.ke hobby te ndryshem nga ajo e te parurit te sportit ne tv
48. di te ushqehesh ne menyre te shendetshme dhe te larmishme pa u ndiere "ne denim"
49. e sheh jeten roze
50. nuk duhet te shqetesohesh se "s'do ia dalesh" ne ato momentet

Duke bere bilancin e te gjithave megjithate jam e lumtur qe jam femer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptySat Oct 13, 2007 5:32 pm

Kosovare nuk le qe pa futur ne ket bileanc pse eshte bukur te jesh femer ke perdorur tera sojat e jets te perdorimit te femres .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptySat Oct 13, 2007 10:14 pm

e ke harru edhe nje paragraf kosovare ja po e shtoj une
51. te gjitha keto dhunti ja dha mashkulli Exclamation
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lea_uk
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Lea_uk

Female
Numri i postimeve : 136
Registration date : 17/09/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptySun Oct 14, 2007 2:16 am

Femra eshte dhunti e kesaj Bote

Meli ...ske faj per disa gjera per femren Shqiptare!

Femra Shqiptare edhe te behet presidente ... nuk eshte e suksesshme?..
nuk vlersohet aq nese nuk ka krijuar familje ose me nje fjal nuk eshte martuar?
Pse mor vlla kjo dukuri ne Kosove eshte Tabu qe doemos duhesh te martohesh ose je looser-humbes?

Lea
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptySun Oct 14, 2007 10:15 am

Atehere disa femra me horizont duhet te behen promotore, pioniere per ta ndryshuar kete mentalitet. Dhe menyra me e mire eshte te ecet ne jete, te beheni dikushi, te beni kariere - pastaj edhe konceptet do te evoluojne me siguri.

Por mentaliteti do te forcohet nese nje pjese vajzash nuk martohen por as nuk bejne perpjekje per ecje ne jete. Kam frike se mentaliteti eshte me shume nje gogol per te trembur sepse mendoj, ne fakt, vete vajzat kerkojne me insistim te tereziten duke marre edhe vendime te gabuara lidhur me partnerin e jetes.

Suksesi i gjithshkaje varet nga perkushtimi dhe renditja e duhur e prioriteteve.

Femra fillon te behet e bukur kur kjo bukuri i del nga shpirti dhe karakteri i saj dhe jo nga kerthiza lakuriqe apo pricinat apo piercing nga te kater anet e trupit. Femra e bukur ka ideale dhe karakter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptySun Oct 14, 2007 1:43 pm

Naki shkruajti:
e ke harru edhe nje paragraf kosovare ja po e shtoj une
51. te gjitha keto dhunti ja dha mashkulli Exclamation

Te gjitha keto mashkulli shqiptare nuk ua din vleren per ata jemi tani ketu ku jemi Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptySun Oct 14, 2007 5:23 pm

femra eshte dhe mbete me e vlefshmja ne jet pa femren edhe mashkulli nuk do te kishte kuptim si edhe anasjelltas por qe femra krahasohet me nji lule te bukur ne kopshte e cila sjell aromen e mire .eshte si nji parfum lulesh .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptyFri Oct 19, 2007 2:15 am

Askush s'flet ashtu si gruaja, gjera njekohesisht te cilterta dhe te thella!
Hygo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptyFri Oct 19, 2007 2:37 am

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Blume10_512

ja perse te jeshe femer eshte diçka e bukre qe te dhuron ''dikush'' nje lule..

pra per gjith femrat lule nga une..

merni ka nje te gjithe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptyFri Oct 19, 2007 2:41 am

une u mundova beton ta marr nji por emora te teren .


Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Blume10_512
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana

Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptySat Oct 20, 2007 1:33 am

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Blume10_512
Shum falemender per keto lule te bukura Beton por edhe une ikam mar te gjitha nuk munda vetem nje ,je shum irespektuar ndaj femrave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptySat Oct 20, 2007 1:41 am

Mos te harrojm se nje femer eshte e bukur si nje lule, eshte fragile si nje lule, lekura e nje femre ka profumin e nje lules,eshte shume e thjesht por si nje lule.

Anna, Hana me qenese i paskit marr te gjitha lulet ju per mua nuk paskan mbet.
Ndoshta mua mi dhuron dikush tjeter ma lule te verteta aaa jo ne foto hahahaha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 33
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur EmptySat Oct 20, 2007 7:31 pm

Azzurra as per mua nuk paska lule ,mirpo mu as te vertet nuk ka se kush te me dhuron SadSadSadSad haha :kis:[b]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content
Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur   Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Perse te jesh femer eshte dicka shum e bukur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 4Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: