Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kush ben me pak gabime gramatikore?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
MUHAMETII
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 1:20 am

Premtimi edhe juve do ju fusja ne ate grupin e formusisteve qe bejne me pak gabime gramatikore, sikur mos ti vereja disa gabime tek ti, por ska dyshim se beni shume me pak se disa te tjere.

Me t'mira
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 1:26 am

Muhametii, une kur te rendita ty, nuk mendoja qe t'ma ktheni edhe ju ( ne shtese). Por perkunder asaj qe, me ty dhe disa te tjere kemi mendime pothuajse te kunderta, kur eshte ne pyetje nje vleresim i ketill, ato mbesin anesh. Une e pranoje se s'jame ne mesin e me te mireve, por as ne te fundit jo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MUHAMETII
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 1:38 am

...Ashtu eshte, edhe une e ceka.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Martina
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 297
Age : 30
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 1:39 am

Premtimi shkruajti:
Muhametii, une kur te rendita ty, nuk mendoja qe t'ma ktheni edhe ju ( ne shtese). Por perkunder asaj qe, me ty dhe disa te tjere kemi mendime pothuajse te kunderta, kur eshte ne pyetje nje vleresim i ketill, ato mbesin anesh. Une e pranoje se s'jame ne mesin e me te mireve, por as ne te fundit jo.

Premtimit i shkelēejnč gabimet, hahahah

1.psh; Une kur te rendita TY,
nuk mendoja qe t'ma ktheni edhe JU
d.m.th. njehere ti e nje here ju!

2.Por perkunder asaj, qe.....
por, perkunder asaj qe me ty...pa presje Premtim se po te ngelin fjalite e gjymtuara sikurse edhe ne fjalinč e sipershenuar!!!!

3.kur eshte ne pyetje nje vleresim i kčtillč e jo i ketill!!!!!

4.Une e pranoje, jo - jo, une e pranoj, pa "ė" Premtim...

5. s'jame; jo-joooooo, serish nje "ė" e ke teper , jo s'jame por s'jam
flm ne mirekuptim, mbetem me shprese se kesaj radhe pajtoheni me mendimin tim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MUHAMETII
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 1:59 am

E meta me e madhe e Premtimit eshte qe shton "e" te panevojshme, te cilat ne disa raste te caktuara ia kane nderruar edhe gjinine. Por edhe me shkronj "ē", ka paksa probleme, dhe e mohoj qe edhe une nuk kam gabime te tilla ne raste te caktuara. Por me shkronjen "ė", ku ne vend te saj ne perdorim "e" - duhet te kemi me shume kujdes, sepse kur mashkulli i referohet vetevetes, (jo emrit) por ideologjise apo dic tjeter dhe ia shton "e"-ne ne fund bie se i perket gjinis se kundert.

I pershendes te gjithe formusistet, vecanerisht ata qe jane duke qendruar ne keto ore te vona.

Faleminderit per mirekuptim

Me t'mira
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 2:05 am

Martina shkruajti:
Premtimi shkruajti:
Muhametii, une kur te rendita ty, nuk mendoja qe t'ma ktheni edhe ju ( ne shtese). Por perkunder asaj qe, me ty dhe disa te tjere kemi mendime pothuajse te kunderta, kur eshte ne pyetje nje vleresim i ketill, ato mbesin anesh. Une e pranoje se s'jame ne mesin e me te mireve, por as ne te fundit jo.

Premtimit i shkelēejnč gabimet, hahahah

1.psh; Une kur te rendita TY,
nuk mendoja qe t'ma ktheni edhe JU
d.m.th. njehere ti e nje here ju!

2.Por perkunder asaj, qe.....
por, perkunder asaj qe me ty...pa presje Premtim se po te ngelin fjalite e gjymtuara sikurse edhe ne fjalinč e sipershenuar!!!!

3.kur eshte ne pyetje nje vleresim i kčtillč e jo i ketill!!!!!

4.Une e pranoje, jo - jo, une e pranoj, pa "ė" Premtim...

5. s'jame; jo-joooooo, serish nje "ė" e ke teper , jo s'jame por s'jam
flm ne mirekuptim, mbetem me shprese se kesaj radhe pajtoheni me mendimin tim.

Mos kam thene ndonjehere se jam i pa gabuheshem, apo qe bej pakes gabime?
Ju, qe s'pari e lartesoni veten ne kete menyre. Nuk kishte me qen keq, nese kthehesh e i sheh gabimet tua plote e perplote ne gjitha keto tema qe keni shkruar deri me tani. Ju qe keni kohe te teperte, merreni me diqka...Njejte sikure femija qe nga pamundesia te mirret me gjera me te vlefshme, mirret me gjera qesharake. Te pakten per kete duhet te falenderohem. Qe po arrine t'me ben te qesh ne keto ore te vona.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Martina
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 297
Age : 30
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

MesazhTitulli: ,   Sun Sep 14, 2008 2:14 am

Premtimi "eshte i perkryer", mbesim me shprese se ai dita-dites do jete edhe me i pagabueshem dhe ne dispozicion do t'i ket' rrumbullak 36 germat e alfabetit!

Une i dalloj temat nga njera-tjetra dhe kur jemi ketu ne kete teme Premtim, mundohem te mos leshoj shume gabime, po i shikuam dhe peshuam ne ndonje peshore, ti je shume larg.....pra deshte apo jo, argumentet po flasin vet i nderuari im, une jam krenare qe jam shqiptare dhe s'po me pengon as gyrbeti -mergimi qe kur linda ketu e deri sot kurrrrrr s'u ndala se mesuari te gjuhes me te embel ne bote-GJUHES SHQIPE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 2:20 am

Une e pranoi shume gabime beje ne drejtshkrime ka arsye por nejse ...

Kerkoi ndjes per kete nuk eshte profesioni ime Very Happy ,por kerkoi dhe hulumtoi gjithmon te premisohem ne kete drejtim dhe me vjen shume mire dhe fal internetiet forumeve shqiptare kam pramisuar shume gjuhen shqipe.

vazhdim te mire ne teme ju falmenderoi te gjithve per kontributin tuaj ne kete teme .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 2:23 am

Sa po harova me TY ,TI ,Mendo''J'' Mendo ''I'' pra J & I spo ma kap besoni kam shume probleme me keta dy shkronja

TY, TI ,J , i
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 2:26 am

A e kupton veten ndonjehere, te pakten kur te zgjohesh ne mengjes? Gjihtqka po filloni e para, dhe pse mos te mbrohem une, kur e di veten qe jam i paster dhe keto qe thuani ju, jane thjeshte njefare lufte psikologjike. Perjashtime gabimeve qe i beje ne drejteshkrime, te cilat edhe i pranova qe ne fillim. Por nuk i pranoje asnjehere injorimet e askuje e as te tuat.

Le te thone edhe 3 antare tjere ne kete forume qe keni te drejte ju, per ato qe thuani per mu, perjashtime gabimeve drejteshkrimore. Atehere do te kerkoje falje shume thjeshte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 2:30 am

Cili nga ju e spjegon kete titull te temes

Kur te shof ty!!

C'fare kuptoim me kete titull te kesaj teme

Kur te shof ty ..do te thote ne kete titulle TY ''dikush'' apo gabohem se nuk i drejtoheshe personit qe e veēon TI .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 2:34 am

Martina shkruajti:
Nč kčtč forum mč sč shumti gabime drejtshkrimore bčjnč stafi prej admin...... e pčr moderatoret s'kam koment se janč pasues respektivisht hyzmetqarč te administratorčve.

Sa i perket anetareve ka te tille por shume pak kam hasur ne ata apo ato qe shkruajne pa gabime, e di se i gjeni arsyet tash pse? qysh..... por kur shkruani keni mundčsinč ta korrigjoni dhe askush s'po ju ngutč, hahahaaahh


Ha ha ha tashe u ktheva nga e para o lal perseri erdhe te uroi te ja kalosh si eshte me mire ne kete faqe por te lutem mos kerko si zakonishte te fyeshe antaret apo Moderatoret Stafin etj .

pershndetje do e lexoi temen gjithesi nga e para .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 2:46 am

Wow cfare behet ketu aman?Per gabimet drejteshkrimore e lexova edhe me larte se asnjeri nuk jemi te perkryer,eshte shume e vertet kjo,dhe te gjithe ne bejme gabime,si ne te folur,poashtu edhe ne te shkruar...Andaj te mos e marrim si nje gje katastrofike,ngase jemi te llojit te atille qe quhemi Njerez...Pra ne kete bote jemi per te mesuar,per te studiuar cdo dite e me shume..

Per temen sa kam mundur te dalloj ka shume te atille qe shkruajne me me pak gabime drejteshkrimore,do vecoja nje anetare/e eri_M, qe shume pak ka gabime drejteshkrimore,
pastaj eshte echo,Muhameti,Rollingu,Biligoa,Sofra, etj..etj..

Ps(Edhe une kam bere tani ndoshta ndonje gabim,por koha e gjumit andaj mos ma merrni si te atille) Razz:P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 2:48 am

Asnjeri pa gabime
te gjithe me gabime..

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 2:49 am

Harrova te ceku edhe Guximin dhe Vrana Kontin hyne ne kete grupe Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Martina
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 297
Age : 30
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 2:52 am

Kosovarja shkruajti:
Wow cfare behet ketu aman?Per gabimet drejteshkrimore e lexova edhe me larte se asnjeri nuk jemi te perkryer,eshte shume e vertet kjo,dhe te gjithe ne bejme gabime,si ne te folur,poashtu edhe ne te shkruar...Andaj te mos e marrim si nje gje katastrofike,ngase jemi te llojit te atille qe quhemi Njerez...Pra ne kete bote jemi per te mesuar,per te studiuar cdo dite e me shume..

Per temen sa kam mundur te dalloj ka shume te atille qe shkruajne me me pak gabime drejteshkrimore,do vecoja nje anetare/e eri_M, qe shume pak ka gabime drejteshkrimore,
pastaj eshte echo,Muhameti,Rollingu,Biligoa,Sofra, etj..etj..

Ps(Edhe une kam bere tani ndoshta ndonje gabim,por koha e gjumit andaj mos ma merrni si te atille) Razz:P

edhe ti ma more inatin , hahaahok, s'prish pune!Beton, keta reshta jane per ty;

Ok "lales",

lexo por se paku mos shkruaj ne kete teme se ke shume gabime hahahahah, eshte teme e keqkuptimit per disa ketu, megjithekete lala s'po mundem me heshtur perderisa po i lexoj rreshtat, po mundohem me plot respekt t'i respektoj titujt e forumit por prap se prap s'ka mirekuptim, thjesht "hip se t'vrava, zbrit se t'vrava"!


ketij te fundit qe shkroi 4 fjale {biligoa} i them se rreshtin e pare duhet ndare me presje nga i dyti, me kaq ju pershendes dhe mire u lexofshim ndonjehere tjeter!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 2:57 am

Nuk ma permende emrin kete here! Hahahahah.

Do ishte me mire sikur rreshtin e fundit, me sakte fjalin e parafundit ta zevendesonit me fjalen "asnjehere". Perveq nese vendoset qe gjithe keto diskutime qe ke bere me mu te fshihen, atehere mund te vleje ajo fjale e juaja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 3:00 am

lexo por se paku mos shkruaj ne kete teme se ke shume gabime hahahahah,

lal !
nese nuk shkruaj ne kete teme ,do te thote nuk premisohem ha ha ha

eshte teme e keqkuptimit per disa ketu,

Jo aspak nuk eshte teme e keqkuptimit ,perkundrazi mėsojme nga njeri - tjetri ,por jashte fyrjeve .

megjithekete lala s'po mundem me heshtur perderisa po i lexoj rreshtat,

lal!
Nese nuk lodhesh vazhdo me kontributin tuaj ,vetem suksese te uori ,mos heshte fare lal !

po mundohem me plot respekt t'i respektoj titujt e forumit por prap se prap s'ka mirekuptim, thjesht "hip se t'vrava, zbrit se t'vrava"!

O lala shume pa durim je lal !
koha tregon te veten nuk mundesh me i ndrishuar gjithe temat per nje nate dal nga dal lal,kadal bege se breg !


Edituar pėr herė tė fundit nga Beton nė Sun Sep 14, 2008 3:11 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Martina
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 297
Age : 30
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 3:03 am

Premtimi shkruajti:
Nuk ma permende emrin kete here! Hahahahah.

Do ishte me mire sikur rreshtin e fundit, me sakte fjalin e parafundit ta zevendesonit me fjalen "asnjehere". Perveq nese vendoset qe gjithe keto diskutime qe ke bere me mu te fshihen, atehere mund te vleje ajo fjale e juaja.

Premtim,

U rritsh i madh dhe paē shendet meqe s'po mundem met' kuptuar as rreshtat e fundit e as te parafundit e sa i perket shlyerjes se postimeve, nuk ka dert, une nuk jetoj per postime e as shifer te tyre, fsini kushdo qe doni dhe bejani qejfin njeri-tjetrit sikur qe deshironi por se paku babadimrit t'mos i besoni.


Beton,

te pershendes dhe flm per mirekuptimin qe e keni ndaj te tjereve.

mire mbetshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 3:12 am

Martina shkruajti:


Premtim,

U rritsh i madh dhe paē shendet meqe s'po mundem met' kuptuar as rreshtat e fundit e as te parafundit e sa i perket shlyerjes se postimeve, nuk ka dert, une nuk jetoj per postime e as shifer te tyre, fsini kushdo qe doni dhe bejani qejfin njeri-tjetrit sikur qe deshironi por se paku babadimrit t'mos i besoni.Shpresoje te rritem sado pakes ne menyre qe te shoh me mire, se shume e "madhe" ju. Ndoshta do kem mundesi te shoh me afer dhe te ndryshoje bindjen. Deri atehere mirru me veten me shume, sepse e keni harruar pothuajse krejte!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MUHAMETII
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 12:19 pm

Beton shkruajti:
Cili nga ju e spjegon kete titull te temes

Kur te shof ty!!

C'fare kuptoim me kete titull te kesaj teme

Kur te shof ty ..do te thote ne kete titulle TY ''dikush'' apo gabohem se nuk i drejtoheshe personit qe e veēon TI .

Pershendetje beton,

Nuk e di se a eshte kjo teme diku ne kete forum po sikur te ishte, do ishte mire te permiresohet drejtshkrimi, fjala "shof" eshte ajo qe e ben te pakuptimt, pra duhet te ishte "shoh", e jo "shof", sepse eshte fjale e pakuptimte, qe fatkeqesisht po perdoret neper forume te ndryshme. Por mund te jete edhe ajo qe e veconi ju beton, edhe pse ne kete rast fjala "ty" mendoj se ka pase nje mesazh me te gjere, edhe pse eshte ne njejes.
Pra une mendoj se nuk duhet te ishte "shof", por "shoh".

Me t'mira
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
njomeza
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 47
Registration date : 04/11/2007

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 12:35 pm

Ata qe nuk shkruajne bejn me pak ose hic gabime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MUHAMETII
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 12:46 pm

Kjo eshte e vertete njomza, por ketu fjala nuk eshte per ata qe nuk shkruajn...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 3:06 pm

D.m.th. te pa gabuheshem nuk paska asnje! Ha ha ha.

Me se paku gabime ( sipas mendimit tim) jane: Sofra, Tom Sojer, Petrit Kola, Mergimtari, Leka i Madh, Xhavo, Hana, Euridika, Ani, MHAMETII, Echo, Guximi, Premtimi, Epik...S'po me kujtohet per momentin tjere! Edhe pse jam e sigurte qe ka edhe te tjere.

Ah, mos te harroje edhe nje; Betonin. Duke bere nje krahasime se si ka qen para 7-8 muajshe, sot eshte dukshem i permisuar. Kjo eshte per t'i pasur zili.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
njonidrenica
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Sun Sep 14, 2008 3:10 pm

un sjom ne at grup boj gabime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kush ben me pak gabime gramatikore?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: