Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kush ben me pak gabime gramatikore?

Shko poshtë 
+20
E_Bukura
njomeza
Kosovarja
Beton
Sofra
Riki30
Martina
spirito
njonidrenica
MUHAMETII
beti
stabili
naqeta
idol
luan mreti
echo
eri M
nardlushnja
Orfe@
rolling
24 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
nardlushnja
Anëtar i ri
Anëtar i ri
nardlushnja


Male
Numri i postimeve : 90
Age : 53
Vendi : Greqi
Registration date : 27/04/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptyWed Jul 02, 2008 7:12 pm

biligoa shkruajti:
nardlushnja shkruajti:
Rolling!
Pershendetje per temen.
Le te jete kjo edhe nje thirrje per te gjithe shqiptaret qe duan te shkruajne bukur Shqip.
Nuk dua te gjykoj asnje forumist.

Të lumtë nardlushnja për ftesën ! Vërtetë nuk je për gjykime ! Edhe foton që e ke për paqë është !

Biligoa!
Nuk jam per gjykime sepse ketu nuk i njoh shumicen e anetareve ashtu sikurse Ju apo Feneri dhe disa te tjere.
Foto qe kam ne avatarin tim nuk ka lidhje me kete temen.Kjo nuk eshte teme per paqe.
Megjithate mund tju them (per tju bere qejfin)qe ne ate foto eshte Skenderbeu me shpaten e tij ,i cili shkurton gabimet drejtshkrimore,dhe jo vetem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
echo
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1470
Age : 33
Registration date : 29/05/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptyWed Jul 02, 2008 10:11 pm

nardlushnja shkruajti:
biligoa shkruajti:
nardlushnja shkruajti:
Rolling!
Pershendetje per temen.
Le te jete kjo edhe nje thirrje per te gjithe shqiptaret qe duan te shkruajne bukur Shqip.
Nuk dua te gjykoj asnje forumist.

Të lumtë nardlushnja për ftesën ! Vërtetë nuk je për gjykime ! Edhe foton që e ke për paqë është !

Biligoa!
Nuk jam per gjykime sepse ketu nuk i njoh shumicen e anetareve ashtu sikurse Ju apo Feneri dhe disa te tjere.
Foto qe kam ne avatarin tim nuk ka lidhje me kete temen.Kjo nuk eshte teme per paqe.
Megjithate mund tju them (per tju bere qejfin)qe ne ate foto eshte Skenderbeu me shpaten e tij ,i cili shkurton gabimet drejtshkrimore,dhe jo vetem

haha cfar kontrasti:dikush mendon qe eshte fotoja "paqë" e dikush i'a kthen qe eshte "luftë"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
stabili
Anëtar
Anëtar
stabili


Male
Numri i postimeve : 459
Age : 66
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 1:42 pm

Më së paku gabime gramatikore bënë ai që nuk shkruan fare !
Shaka !
Kjo nuk do të duhej të ishte arsye për të mos shkruar !
Kritikat dashamirëse duhet pranuar me dashamirësi sepse janë të dobishme meqë qëllim kanë përmirsimin !
Gabimet nuk mund të përmirsohen duke i mohuar por duke i luftuar !
Mund edhe të mos e pranojmë se nuk e përdorim gjuhën letrare në komunikimin e përditshëm por kjo është e vërtetë si një e një që bëjnë dy!
Shkaqet për këte janë të shumta dhe mendoj se duhet hapur temv e re mbi arsyet e mospërdorimit të gjuhës letrare shqipe nga vet shqiptarët !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
beti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
beti


Female
Numri i postimeve : 103
Age : 41
Vendi : maqedonij
Registration date : 10/09/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 3:21 pm

si do te mesohemi te mos bejm gabime sikur te mos ishin gabimet,mir esht te gabojsh dhe te pranosh gabime
me pak gabime ben aij qe shkruan me liber ne dor ose ben kopje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 3:48 pm

... Sofra, xhavo_, Leka i Madh, Biloga, Kosovarja
keta formusist/e do i vecoja, edhe pse besoj se ka edhe te tjere,...

Me t'mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 5:10 pm

edhe Muhametii ben pak gabime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
njonidrenica
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 5:24 pm

dhe un bej gabime kur shkruj shpejt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
spirito
Anëtar
Anëtar
spirito


Female
Numri i postimeve : 429
Vendi : graveyard
Registration date : 02/07/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 6:17 pm

Une !! Bravo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 6:21 pm

Gati te gjithe e shkruajne mire shqipen,puna eshte se pak dine c'flasin....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
njonidrenica
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 7:45 pm

te gjith nga pak bojn gabibe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Martina
Anëtar
Anëtar
Martina


Female
Numri i postimeve : 297
Age : 36
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 10:39 pm

Valla jo kapak por kashumè!
mashallaaaa ju çoftè trimat e Xhafos
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 11:17 pm

biligoa shkruajti:
Gati te gjithe e shkruajne mire shqipen,puna eshte se pak dine c'flasin....
ti je simbol i tyre...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Martina
Anëtar
Anëtar
Martina


Female
Numri i postimeve : 297
Age : 36
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 11:22 pm

Nè kètè forum mè sè shumti gabime drejtshkrimore bèjnè stafi prej admin...... e pèr moderatoret s'kam koment se janè pasues respektivisht hyzmetqarè te administratorève.

Sa i perket anetareve ka te tille por shume pak kam hasur ne ata apo ato qe shkruajne pa gabime, e di se i gjeni arsyet tash pse? qysh..... por kur shkruani keni mundèsinè ta korrigjoni dhe askush s'po ju ngutè, hahahaaahh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 11:24 pm

Nuk po kyqem ne teme, por vetem diqka te shtoj per "korigjuesit" mos i hijezoni fjalet qe duhet perdorur "ë" dhe "ç", pasi qe eshte e pamundur (mendoj une) qe ne cdo shkrim te perdoren keto... Vazhdim te mbare me temen. (mos mi gjeni gabimet Razz)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 11:29 pm

Une i kisha sugjeruar antaret e ketij forumi, qe ne vend te shkronjes "ç", te perdoret "c" e jo "q", ndersa ne vend te
"ë", te perdoret "e".

Faleminderit per mirekuptim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Martina
Anëtar
Anëtar
Martina


Female
Numri i postimeve : 297
Age : 36
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 11:30 pm

S'paskit gabuar dot ndaj te lumte ty per rreshtat ndonese jeni i kuçyr ne teme...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Riki30
Admin
Admin
avatar


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 48
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 11:33 pm

Martina shkruajti:
Nè kètè forum mè sè shumti gabime drejtshkrimore bèjnè stafi prej admin...... e pèr moderatoret s'kam koment se janè pasues respektivisht hyzmetqarè te administratorève.

Sa i perket anetareve ka te tille por shume pak kam hasur ne ata apo ato qe shkruajne pa gabime, e di se i gjeni arsyet tash pse? qysh..... por kur shkruani keni mundèsinè ta korrigjoni dhe askush s'po ju ngutè, hahahaaahh

Mire se na u riktheve dhe me vjen mire qe keni nderruar garderoben si 1 ish moderator nuk po habitem qe na kritikon se ti e din qe ne me kritika ecim perpara .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Martina
Anëtar
Anëtar
Martina


Female
Numri i postimeve : 297
Age : 36
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 11:33 pm

MUHAMETII shkruajti:
Une i kisha sugjeruar antaret e ketij forumi, qe ne vend te shkronjes "ç", te perdoret "c" e jo "q", ndersa ne vend te
"ë", te perdoret "e".

Faleminderit per mirekuptim

Alfabeti jone i ka 36 germa ndaj ta respektosh gjuhen dhe kombin padyshim se tè identifikon edhe te shkruarit sa me drejte ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Martina
Anëtar
Anëtar
Martina


Female
Numri i postimeve : 297
Age : 36
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 11:35 pm

riki30 shkruajti:
Martina shkruajti:
Nè kètè forum mè sè shumti gabime drejtshkrimore bèjnè stafi prej admin...... e pèr moderatoret s'kam koment se janè pasues respektivisht hyzmetqarè te administratorève.

Sa i perket anetareve ka te tille por shume pak kam hasur ne ata apo ato qe shkruajne pa gabime, e di se i gjeni arsyet tash pse? qysh..... por kur shkruani keni mundèsinè ta korrigjoni dhe askush s'po ju ngutè, hahahaaahh

Mire se na u riktheve dhe me vjen mire qe keni nderruar garderoben si 1 ish moderator nuk po habitem qe na kritikon se ti e din qe ne me kritika ecim perpara .

S'po kuptoj gjè por fundja nuk kam qenè asnjèherè moderatore e ketij forumi ndersa ne 4-èr tjera PO! FLM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 11:41 pm

Tom Sojeri, Lejla, lilu, feneri, Adem Berisha, gjakushi, Euridika, Jorgo Telo, biligoa, Shpendi, Riki 30, Ani, Xhavo, , Petriti, Kosovarja, Premtimi, Vrana Konti, Hana, Ss1, Muhameti etj....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 11:45 pm

Martina shkruajti:
Nè kètè forum mè sè shumti gabime drejtshkrimore bèjnè stafi prej admin...... e pèr moderatoret s'kam koment se janè pasues respektivisht hyzmetqarè te administratorève.

Sa i perket anetareve ka te tille por shume pak kam hasur ne ata apo ato qe shkruajne pa gabime, e di se i gjeni arsyet tash pse? qysh..... por kur shkruani keni mundèsinè ta korrigjoni dhe askush s'po ju ngutè, hahahaaahh

E din pse? Sepse, une te pakten nuk jam dite e nate ne pritje...

Per temen, mendoje qe antaret qe me se paku bejne gabime jane: Sofra,Xhavo,Ani,Feneri, Gjakushi, Biligoa,Tom sojer,Muhametii, Euridika, E_Bukura. Keta me kujtohet per momentin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Martina
Anëtar
Anëtar
Martina


Female
Numri i postimeve : 297
Age : 36
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 11:47 pm

E une s'po te kujtohem apo pse nuk jam ne listèn tende Premtimi te lutem Sad ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySat Sep 13, 2008 11:55 pm

Thjeshte sipas mendimit tim, nuk ben pjese ne grupin e pare. Ndoshta ne te dytin, tretin, katertin...mund te jeni. Te siguroje se e parafundit nuk jeni.

Gjysma e atyre qe i permenda me siper, me vlersojne edhe me keq se ju, por te pakten une jam bere realiste si gjithnje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySun Sep 14, 2008 12:25 am

Kam gati gjashte muaj, qe marr pjese e  forumit Bashkimi Kombetar.
Personalisht e quaj fitore te madhe pjesemarrjen e bashkeatdhetareve te mi ketu.Duke pare se shume anetare kane nevoje (deshire) te mesojne drejtshkrimin e shqipes se njehesuar, ftoj gjithe ato/a qe jane diplomuar per gjuhe dhe letersi shqipe, te sjellin shembuj nga postimet e shkruara pa gabime drejtshkrimore, ne nje perpjekje per te "nxitur"sadopak anetaret per t'u rradhitur nder shkruesit me te mire te shqipes.Te behemi te gjithe profesioniste eshte e pamundur, porse, te fitojme nga njohurite e me te aftesuarve, kjo besoj eshte e pranueshme nga te gjithe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 EmptySun Sep 14, 2008 12:41 am

Biligoa, nuk e keni keq ju. Por eshte edhe tjetra se, ai\ajo qe ka deshire mund te mesoje edhe permes te tjereve. Mendoje nga antaret te cilet shkruajne paster dhe bukur. Te cilet nuk jane pak ne kete mese. Te pakten une kam mesuar jo pak deri me sot ne forume nga antaret tjere.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Kush ben me pak gabime gramatikore? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush ben me pak gabime gramatikore?
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m
» Kush jem na
» Kush jem na?
» Kush eshte me yll
» Nga linden shkronjat e para UCK.!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: