Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kush ben me pak gabime gramatikore?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 2:44 pm

cilin anetar e veqonni me me se paku gabime garmatikore.
ps:
nuk eshte gabim gramatikor nese nuk i rendite mire shkrojnat ne testiere,

mier- nuk i ka renditur mire shkronjat
mir-gabim i rende gramatikor
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 2:46 pm

une do ti dalloja: xhavo_ dhe echo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 2:49 pm

Pa gabime gramatikore dhe ne te shprehur jane te vetmit :
1.Feneri
2.Gjakushi


Edituar pėr herė tė fundit nga biligoa nė Tue Jul 01, 2008 8:57 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
nardlushnja
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 90
Age : 48
Vendi : Greqi
Registration date : 27/04/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 7:45 pm

Rolling!
Pershendetje per temen.
Le te jete kjo edhe nje thirrje per te gjithe shqiptaret qe duan te shkruajne bukur Shqip.
Nuk dua te gjykoj asnje forumist.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
eri M
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 737
Registration date : 02/04/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 7:49 pm

biligoa shkruajti:
Pa gagime gramatikore dhe ne te shprehur jane te vetmit :
1.Feneri
2.Gjakushi


Ke fol me hatėr! Po riki 30, kosovarja, Baca Adem, Petrik Kola,....Po Shaban Cakolli , Sofra...E dhe ju biligoa shkruani mirė e me " gagime"!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 9:02 pm

...............


Edituar pėr herė tė fundit nga biligoa nė Tue Jul 01, 2008 9:53 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 9:48 pm

eri M shkruajti:
biligoa shkruajti:
Pa gagime gramatikore dhe ne te shprehur jane te vetmit :
1.Feneri
2.Gjakushi


Ke fol me hatėr! Po riki 30, kosovarja, Baca Adem, Petrik Kola,....Po Shaban Cakolli , Sofra...E dhe ju biligoa shkruani mirė e me " gagime"!
edhe ti e ka ba ni gabim hahahh, po ky nuk eshte gabim gramatikor
nga keta qe it i ke shkrur une e di qe disa nga ta bejne gabime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
echo
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1470
Age : 28
Registration date : 29/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 10:10 pm

do ti veqoja rollingun (edhe pse eshte i tmerrshem ne renditjen e shkronjave),Kosovaren,E_Bukura,Biligoa,Premtimi,Gjavo_,Guximi,Leka i Madh,Vrana Konti (garant e kam harruar ndokend edhe pse numri i atyre qe BEJNE gabime eshte me i madh se i atyre qe nuk bejne mendoj)


Edituar pėr herė tė fundit nga echo nė Wed Jul 02, 2008 12:42 am, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
luan mreti
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 11:14 pm

ne te gjith nga niher po bojm gabime ne gramatik po dhe ne shrim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
idol
Anėtar
Anėtar


Numri i postimeve : 349
Age : 80
Registration date : 16/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 11:38 pm

Ata te cilet e njohin gramatiken e ghuhes shqipe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 11:40 pm

idol shkruajti:
Ata te cilet e njohin gramatiken e ghuhes shqipe


E kishe nga ngutia apo nga shprehia ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 11:42 pm

luan mreti shkruajti:
ne te gjith nga niher po bojm gabime ne gramatik po dhe ne shrim.


I hijezova kuq sepse ēdo fjalė ėshtė gabim !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 11:44 pm

echo shkruajti:
do ti veqoja rollingun (edhe pse eshte i tmerrshem ne renditjen e shkronjave),Kosovaren,E_Bukura,Biligoa,Premtimi,Gjavo_,Guximi,Leka i Madh,Vrana Konti (garant e kam harruar ndokend edhe pse numri i atyre qe BEJNE gabime eshte me i madh se i atyre qe nuk bejne mendoj)


Ja disa qė hijezova !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 11:47 pm

rolling shkruajti:
eri M shkruajti:
biligoa shkruajti:
Pa gagime gramatikore dhe ne te shprehur jane te vetmit :
1.Feneri
2.Gjakushi


Ke fol me hatėr! Po riki 30, kosovarja, Baca Adem, Petrik Kola,....Po Shaban Cakolli , Sofra...E dhe ju biligoa shkruani mirė e me " gagime"!
edhe ti e ka ba ni gabim hahahh, po ky nuk eshte gabim gramatikor
nga keta qe it i ke shkrur une e di qe disa nga ta bejne gabime

T'i fusish nė thesin e pėrbashkėt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 11:49 pm

eri M shkruajti:
biligoa shkruajti:
Pa gagime gramatikore dhe ne te shprehur jane te vetmit :
1.Feneri
2.Gjakushi


Ke fol me hatėr! Po riki 30, kosovarja, Baca Adem, Petrik Kola,....Po Shaban Cakolli , Sofra...E dhe ju biligoa shkruani mirė e me " gagime"!

U skuqe eri M ? U hidhėrove ? Po ku Petriku gjerman ėshtė ? Kujdes tjetėr herė e mos u ndiz! Se ka djem tė ri nė forum e haliten !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 11:50 pm

eri M shkruajti:
biligoa shkruajti:
Pa gagime gramatikore dhe ne te shprehur jane te vetmit :
1.Feneri
2.Gjakushi


Ke fol me hatėr! Po riki 30, kosovarja, Baca Adem, Petrik Kola,....Po Shaban Cakolli , Sofra...E dhe ju biligoa shkruani mirė e me " gagime"!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Tue Jul 01, 2008 11:56 pm

nardlushnja shkruajti:
Rolling!
Pershendetje per temen.
Le te jete kjo edhe nje thirrje per te gjithe shqiptaret qe duan te shkruajne bukur Shqip.
Nuk dua te gjykoj asnje forumist.

Tė lumtė nardlushnja pėr ftesėn ! Vėrtetė nuk je pėr gjykime ! Edhe foton qė e ke pėr paqė ėshtė !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
echo
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1470
Age : 28
Registration date : 29/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Wed Jul 02, 2008 12:35 am

biligoa shkruajti:
echo shkruajti:
do ti veqoja rollingun (edhe pse eshte i tmerrshem ne renditjen e shkronjave),Kosovaren,E_Bukura,Biligoa,Premtimi,Gjavo_,Guximi,Leka i Madh,Vrana Konti (garant e kam harruar ndokend edhe pse numri i atyre qe BEJNE gabime eshte me i madh se i atyre qe nuk bejne mendoj)


Ja disa qė hijezova !

bash po me intereson cfar gabime ka qetu perveq "gjavo_"qe e pranoj qe e kam shkru gabim
si duhet me qene keto korrigjime??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Wed Jul 02, 2008 12:55 am

echo shkruajti:
do ti veqoja rollingun (edhe pse eshte i tmerrshem ne renditjen e shkronjave),Kosovaren,E_Bukura,Biligoa,Premtimi,Gjavo_,Guximi,Leka i Madh,Vrana Konti (garant e kam harruar ndokend edhe pse numri i atyre qe BEJNE gabime eshte me i madh se i atyre qe nuk bejne mendoj)
ahhahha perime une baj shume gabime se gutna.

e nga keta tjeret nuk pajtohem me te gjithe, vveq qe po e shoh qe i psana harru do nga kjo liste.

leka iamdh, vrana konti, biligoa, premtimi keta nuk bejne gabime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
naqeta
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 439
Age : 89
Vendi : pp
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Wed Jul 02, 2008 1:15 am

Edhe antari eri M,siē shihet shkruan paster,do te desha ta permendja edhe nje here,se antaret, feneri dhe gjakushi, perveēse shkruajne nje shqipe teper te sakte, kane dhe aftesi shprehese te mahniteshme, me pelqen shume stili i tyre i te shkruajturit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Wed Jul 02, 2008 3:45 am

I vetmi qė shkruan rrejedhshėm dhe shume korrekt me formulim tė pėrkryer ėshtė pa dyshim feneri, feneri ka edhe njė fjalor shume te gjėrė.

Dhe p'se, shumica e  antarėve te forumit Bashkimi Kombėtar, nuk e pėrdorin shqipen standarde, po ate tė rugės e tė krahinave ku jetojnė ?


Alt + 137  =  ė
Alt + 0203 = Ė
Alt + 135  = ē
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Wed Jul 02, 2008 4:31 am

biligoa shkruajti:
echo shkruajti:
do ti veqoja rollingun (edhe pse eshte i tmerrshem ne renditjen e shkronjave), Kosovaren, E_Bukura, Biligoa, Premtimi,Gjavo_, Guximi, Leka i Madh, Vrana Konti  (garant e kam harruar ndokend edhe pse numri i atyre qe BEJNE gabime eshte me i madh se i atyre qe nuk bejne mendoj)
bash po me intereson cfar gabime ka qetu perveq "gjavo_"qe e pranoj qe e kam shkru gabim
si duhet me qene keto korrigjime??
Ja disa qė hijezova !

Nese ju ne keto fjali nuk shihni gabime te renda drejtshkrimore, eshte e qarte se per kete ekziston vetem nje sqarim...

Na  eshte mesuar veshi me keta gabim te sterperhapura dhe tani e pranojme si te sakta, une nuk e kam vetem me ty, dhe nuk kam nderment te krisi lufte me asnjerin.  
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
luan mreti
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Wed Jul 02, 2008 10:39 am

me pak gabibe ban aj se nuk gabon,hahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
echo
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1470
Age : 28
Registration date : 29/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Wed Jul 02, 2008 12:55 pm

biligoa shkruajti:
biligoa shkruajti:
echo shkruajti:
do ti veqoja rollingun (edhe pse eshte i tmerrshem ne renditjen e shkronjave), Kosovaren, E_Bukura, Biligoa, Premtimi,Gjavo_, Guximi, Leka i Madh, Vrana Konti  (garant e kam harruar ndokend edhe pse numri i atyre qe BEJNE gabime eshte me i madh se i atyre qe nuk bejne mendoj)
bash po me intereson cfar gabime ka qetu perveq "gjavo_"qe e pranoj qe e kam shkru gabim
si duhet me qene keto korrigjime??
Ja disa qė hijezova !

Nese ju ne keto fjali nuk shihni gabime te renda drejtshkrimore, eshte e qarte se per kete ekziston vetem nje sqarim...

Na  eshte mesuar veshi me keta gabim te sterperhapura dhe tani e pranojme si te sakta, une nuk e kam vetem me ty, dhe nuk kam nderment te krisi lufte me asnjerin.  
ok nuk po them qe jane gabim por qe po e marr keshtu,ateher folja"eshte"qe ti e ke hijezuar si mund te jet ndryshe kur ti te njejten e ke shkruar,pastaj "tmerrshme"une nuk e di qe ekziston ne ndonje fjalor te gjuhes shqipe qe shkruhet ndryshe e dihet qe ne vend te shkronjes "ė"perdoret "e" sepse eshte problem qe gjithnje ta mbash shtypur tastet alt+137
nese keto mendon qe jane gabime ateher te kisha sygjeruar ta kontrollosh veten me shpesh dhe t'i perdoresh ato taste
une kete nuk do ta bej
thjesht nese din ta perdoresh e ne vend te ė ateher ky eshte drejtshrimi vet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
echo
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1470
Age : 28
Registration date : 29/05/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   Wed Jul 02, 2008 12:59 pm

biligoa shkruajti:
I vetmi qė shkruan rrejedhshėm dhe shume korrekt me formulim tė pėrkryer ėshtė pa dyshim feneri, feneri ka edhe njė fjalor shume te gjėrė.

Dhe p'se, shumica e  antarėve te forumit Bashkimi Kombėtar, nuk e pėrdorin shqipen standarde, po ate tė rugės e tė krahinave ku jetojnė ?


Alt + 137  =  ė
Alt + 0203 = Ė
Alt + 135  = ē
edhe kritikuesja e "famshme"po ben gabime ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kush ben me pak gabime gramatikore?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kush ben me pak gabime gramatikore?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 4Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: