Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Aleksandėr Gjoka

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Aleksandėr Gjoka   Tue Jul 01, 2008 5:36 am

Aleksander Gjoka ,heroi qe theu akullin e rrokut shqiptar?
Me poshte do ju postoj disa teste te kengeve te A.Gjokes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Aleksandėr Gjoka   Tue Jul 01, 2008 5:37 am

" Anxhela"


Kam pas dash njė grua 30 vjeēe
E doja dhe mė donte si e marrė
Kishte zėnė e saj nuanca fėmijėrie
Megjithėse ishte e martuar dhe kishte njė vajzė


Hej Anxhela, eee Anxhela
Hej Anxhela, ooo Anxhela

Ndonėse s'kishim vite qė dashuroheshim
ajo mė konsideronte si burrin e saj
s'isha unė i madh apo me emėr
por thjeshtė njė shėrbėtor nė shtėpinė e saj

Hej Anxhela, eee Anxhela
Hej Anxhela, ooo Anxhela
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Aleksandėr Gjoka   Tue Jul 01, 2008 5:37 am

" Dy dashuri"


E dua dashurinė ta kem nė krah
E dua bashkė me tė njė gotė tė pi
E dua tė shkojmė vetėm nė kinema
E dua tė ketė shumė fantazi

E dua dashurinė pėr njė moment
S'e dua dashurinė pa xhelozinė
E dua dashurinė tė ketė para
E dua tė ketė shumė shoqėri


E dua njė tė kap
e dua pėr dashurinė
e dua sytė ti shoh
se dua ta kem pranė pėr gjithnjė


E dua dashurinė pėr njė moment
S'e dua dashurinė pa xhelozinė
E dua dashurinė tė ketė para
E dua tė ketė shumė shoqėri

E dua dashurinė ta kem nė krah
E dua bashkė me tė njė gotė tė pi
E dua tė shkojmė vetėm nė kinema
E dua tė ketė shumė fantazi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Aleksandėr Gjoka   Tue Jul 01, 2008 5:38 am

" Dite dimri"

Ne jetėn time
Ka qėnė njė cast
Kur unė pėr ty pata nevojė
Jo pėr tė tuat gjeste, fjalė
Por ti pranė meje mė qėndroje.


E kundėrta ndodhi ti ike larg
Ato ditė dimri tė jetės time
Gjithmonė gėzimet i ndanim bashkė
Pėrse me ike, mė braktise?


" Ne kete flete te bardhe"


Nė kėtė fletė tė bardhė
Pėr ty do tė shkruaj
Por kujtimet s'mė lėnė
Mė bėjnė tė vuaj

Kujtoj ato ēaste
Qė kurrė mė s'do vinė
Kur aq pranė tė kisha
Dhe ndjeja dashurinė

Po ti atė dashuri tė pastėr jo mė se doje
Njė tjetėr ti mė the qė dashuroje
Tani po e kuptoj se ti nuk ndjen pėr mua
Ndaj unė tė urrej...
(Pėrsėriten tė tre strofat)


Nuk dua asgjė tjetėr, po bėj si dhe unė
Se dashurinė, jo unė se humb
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Aleksandėr Gjoka   Tue Jul 01, 2008 5:39 am

Anija plake

Dikur nga deti i lodhur
Te toka e premtuar njė dit'
Anija plakė e lodhur detesh
Anija plakė e shpirtit tim

Me forcė e futėn hijen time
E lanė nė breg me sytė pa jetė
Me shpresėn e kripur nga dallgėt
Me shpresėn e madhe det

Dhe nėse dikush do pyes :
"Ma keni parė hijen diku? "
Nė port tė lodhur tė pakrehur
Hijen qė iku nga unė .

Dikur nga deti i lodhur
Te toka e premtuar njė dit'
Anija plakė e lodhur detesh
Anija plakė e shpirtit tim

Me forcė e futėn hijen time
E lanė nė breg me sytė pa jet'
Me shpresėn e kripur nga dallgėt
Me shpresėn e madhe det .

Dhe nėse dikush do pyes :
"Ma keni parė hijen diku? "
Nė port tė lodhur tė pakrehur
Hijen qė iku nga unė .

Mė solle , mė solle ti
Psherėtimėn
Nga molėt ku era ngrin
Shkaktoje , shkaktoje prapė
Qė tė mos mbytesh
Edhe unė tė shuaj urinė .

Dhe nėse dikush do pyes :
"Ma keni parė hijen diku? "
Nė port tė lodhur tė pakrehur
Hijen qė iku nga unė .

Mė solle , mė solle ti
Psherėtimėn
Nga molėt ku era ngrin
Shkaktoje , shkaktoje prapė
Qė tė mos mbytesh
Edhe unė tė shuaj urinė .

Ref : (2 herė )
Ej tė lutem
Mos u zemėro
Ėndrrėn time ma shpėto
Mos e ler tė ketė uri
Ėndėrr mos u mbyll
Nga dhimbja ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Aleksandėr Gjoka   Tue Jul 01, 2008 5:39 am

Ecėn nė shi


Me flokė tė lagur
me sy tė plakur
Ecėn nė shi

Me ėndrrėn fikur
Shpres' e arratisur
Ti ecėn nė shi

Me flokė tė lagur
me sy tė plakur
Ecėn nė shi

Me ėndrrėn fikur
Shpres' e arratisur
Ti ecėn nė shi

Ref : ( 2 herė )

Sytė e tu nuk qajnė
Lotėt janė tharė
Vajzė e plakur
Ti ecėn nė shi .

Natėn zgjove
Kur ti thirre
Dėshpėrimi
Nuk ka kuptim .

Merrni arin
e kėsaj bote
dhe mė ktheni
e prapė rininė .

Tė dridhet buza
Nga hidhėrimi
Por shpreso

Tė kthehet mbrapa
Ajo qė iku
Jetėn jeto.

Ref : ( 2 herė )

Sytė e tu nuk qajnė
Lotėt janė tharė
Vajzė e plakur
Ti ecėn nė shi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Aleksandėr Gjoka   Tue Jul 01, 2008 5:40 am

Emri i saj


Nė zemrėn time
Jeton njė emėr
Qė jo vitet
nuk e shuajnė
Nė zemrėn time
ka zėnė vend njė emėr
Qė jo kohė
Nuk e shuajnė

Buzėqeshja e saj
shumė e lumtur
Mendime tė bukura
mė zgjon

Vėshtrimi i saj
Shumė i lumtur
Njė botė tė re
mė tregon

Emri i saj
ėshtė lumturia
Emri i saj
mė sjell dhe pranverėn
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Aleksandėr Gjoka   Tue Jul 01, 2008 5:41 am

Hej vėlla s'do tė shoh mė
do tė pres dheu i zi
Hej vėlla ku shkon ti
Si te morėn ty rini.

Tė marr nė krah me ngeshėri,
mbėrthen e s'lėshon o vėlla
Plumbi jetėn ta ka marrė,
nga ne u ndave o vėlla.

Mbi trupin tėnd lule u hodhėn,
e pas kortezhi qė vajton
Dhimbjet,lotėt dot si mbaj
Zemra shpėrthen zemra qan.

Refreni (2 herė)
Nė zemrėn time do tė jesh,
i pa vdekshėm o vėlla
Nė zemrėn time do tė jesh,
i pavdekshėm o vėlla.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Aleksandėr Gjoka   Tue Jul 01, 2008 5:42 am

Je e cmendur

Ēdo ditė rrugės kur kalon
E shėmtuar shumė ti je
Jo nuk mund ta imagjonoj
Se tė dua ty , jo kurrė . (2x)


Mė vėshtron me ata sy
mė ngjall , mė ngjall
neveri
Ėshtė tmerr kur e mendoj
Jo s'tė dashuroj . (2x)


Ti je e ēmendur qė ėndėrron
Gjithė kohėn pėr mua
Nuk dua tė jetoj
N' ėndėrrat e tua . (2x)

Je e ēmėndur .
Je e ēmėndur .
Je e ēmėndur ......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Aleksandėr Gjoka   Tue Jul 01, 2008 5:43 am

Ne kete flet te bardhe

Nė kėtė fletė tė bardhė
Pėr ty do tė shkruaj
Por kujtimet s'mė lėnė
Mė bėjnė tė vuaj

Kujtoj ato ēaste
Qė kurrė mė s'do vinė
Kur aq pranė tė kisha
Dhe ndjeja dashurinė

Po ti atė dashuri tė pastėr jo mė se doje
Njė tjetėr ti mė the qė dashuroje
Tani po e kuptoj se ti nuk ndjen pėr mua
Ndaj unė tė urrej...
(Pėrsėriten tė tre strofat)

(2 herė)
Nuk dua asgjė tjetėr, po bėj si dhe unė
Se dashurinė, jo unė se humb
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Aleksandėr Gjoka   Tue Jul 01, 2008 5:47 am

Aleksandėr Gjoka
Eshte me i preferuari per mua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Aleksandėr Gjoka   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Aleksandėr Gjoka
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: