Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptyTue Apr 19, 2011 12:28 am

nese do do te na ipet mundesija per te jetu edhe nje jet Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ann@
Anėtar
Anėtar
Ann@

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 30
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptyMon Apr 25, 2011 10:42 pm

HAHAH nje akullore me dredheze!!!! tongue
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptyTue Apr 26, 2011 10:45 am

Pse gjermanėt po bėhen myslimanė?
Nė Gjermani, qė nga vitet e 80-ta mbi 25 mijė njerėz janė konvertuar nė myslimanė. Familjet e tyre nuk reagojnė gjithmonė pozitivisht nė lidhje me kėto vendime tė tyre. Teologėt si motivin mė tė shpeshtė pėr ndėrrimin e fesė e pėrmendin bindjen. Detyrime nuk ka.

Nga Express mė 26 prill 2011 nė ora 07:52
Nikol ka qenė mbi 20 vjeē, kur ka vendosur tė bėhet myslimane. Kjo nėnė e dy fėmijėve thotė se ėshtė rritur pa religjion, por se nė moshėn 14 vjeēare kishte vendosur qė tė kryqohet, ngase kishte filluar tė interesohej pėr religjion.

Me kalimin e kohės, Nikol tani 28 vjeē, nuk ishte mė nė gjendje qė tė identifikohej me krishterimin.

“Pėrgjigjet e priftėrinjve nė tė gjitha dilemat ishin:’Ėshtė thjesht ashtu’. Pėr dallim, nė islam ėshtė e shpjeguar ēdo gjė. Njeriu ka pėr ēdo gjė njė pėrgjigje dhe kjo ėshtė rregullorja e vetme”, thotė ajo.

Prindėrit e respektojnė kėtė vendim tė saj. “Pėr aq kohė sa nuk janė tė detyruar tė mė shohin me shami, tė cilėn nuk e durojnė, vendimi im ėshtė nė rregull”, thotė Nikol.
Ajo e ndien vetėn mirė nė atė qė bėn, ngase “nėse njeriu e di se pse e bėn njė gjė, atėherė edhe mund t’i pėrmbahet rregullave”.

Edhe Tulia, 35 vjeēare, ka kaluar nė islam, edhe pse kėtė e ka bėrė pas disa viteve martesė me njė mysliman.

“Edukimi im nuk ka pasur kurrfarė pike tė puqjes me religjionin. Vetėm pasi qė u takova me bashkėshortin, i cili ėshtė me prejardhje nga Siria dhe i cili edhe vetė ngadalė filloi te interesohej pėr islamin dhe filloi ta praktikoi atė, fillova tė kuptoj se ēfarė do tė thotė islami”, rrėfen Tulia.

Shumė vlera, tė cilat i ligjėron islami, Tulia i njeh nga familja e saj:”Sinqeriteti, synimi qė te njeriu gjithmonė tė shihet e mira, kėto vlera m’i kanė mėsuar prindėrit qysh kur kam qenė e vogėl”.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 49
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptyWed Apr 27, 2011 10:34 pm

Une qe 4 muaj nuk po mund ti refuzoj dhuratat nga Krijuesi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptyWed Apr 27, 2011 10:45 pm

lTė lumt rrimtaf tė paska rrok fati mir ,
nuk do refuzoj dhuratat por jo qė tė korruptohem se xhema asht i rrept kritikak vijn me njė rend .ju pėrshėndes dhe
klm .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 49
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptyWed Apr 27, 2011 10:49 pm

Te flm BASHKOM mendoj qe keto dhurata i kam ndare jo te gjitha me anetaret e B,Kombetar me se pari e pastaj me te tjeret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptySun May 01, 2011 1:16 pm

Cito :
Une qe 4 muaj nuk po mund ti refuzoj dhuratat nga Krijuesi.


Allahu thot ne kuranin fam lart:Nese robi im me afrohet nje pellemb un do i shkoj duke vrapu drej ti..sa me afer zoti aqe me afer suksesev te jetes Cool
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: