Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Alban Skenderaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 25
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Alban Skenderaj   Fri Jun 06, 2008 5:27 pm

Cfare mendoni per kete kengetar?

Mua me duket vertet shum kengetar i mire, kenget e tij i degjoj shum shpesh, sidomos kengen "Thirrje e Deshperuar" qe ka nje domethenje te vecant qe nuk dua te tregoj ai qe e di mire, ai qe se di prap mire, haha.

Vazhdim te mire...


Edituar pėr herė tė fundit nga guximi nė Fri Jun 06, 2008 5:30 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
idol
Anėtar
Anėtar


Numri i postimeve : 349
Age : 80
Registration date : 16/05/2008

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Fri Jun 06, 2008 5:30 pm

E pelqej shume muziken e tij,po degjohet kudo,i ngjan Jim morrisonit,dhe nuk i deshiroj fatin e tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tom sojer
V.I.P
V.I.P
avatar

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Fri Jun 06, 2008 5:52 pm

Mendoj se Albani eshte i konsumueshem, vdeketar, si kengetar. Ka nje lindje, nje kulm dhe nje renie, dhe nje postmortum. Shumica e kengetareve keshtu jane, te konsumueshem. Por Albani po venitet shume shpejt, ashtu si, psh, Aqua me Barbie Girl apo edhe Eminem. Ne te kundert te ketyre jane "Dinosauret" e muzikes, te paharrueshem, te pavdekshem: Beetles, Bee Gees, Priestley, Maddona, Jackson, Scorpion, Celine Dion, Abba etj etj. Madje Albanin nuk do ta krahasoja me kengetaret e para 90 qe edhe sot e kesaj dite jane te pelqyeshem.

Ky eshte mendimi im per te. Kengetare si Albani jane mjete konsumi, psh nje facolete, nje kruajtese dhembesh, nje ... etj. Por jo nje shtepi me ngrohtesi ku nderton nje familje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Sat Jun 07, 2008 3:15 am

Mpelqen muzika e tij edhe zondi tij, sa per pamjen e tij pe teprojn gjindja .. :)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tom sojer
V.I.P
V.I.P
avatar

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Sat Jun 07, 2008 10:49 am

Ja nje shembull i persosur i asaj qe bukuria buron nga brenda. Te thuash qe Skenderaj eshte i pashem do te thote qe njeriu qe e thote e pelqen vertet shume. Dhe kur e pelqen nje njeri (vetite e tij) atehere te duket edhe i pashem. Se psh njerezve qe nuk u pelqen si kengetar nuk u duket as i pashem e terheqes apo seksi, sic mund te thone dolot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GocPejone
Anėtar
Anėtar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 98
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Mon Jun 16, 2008 12:12 am

tom sojer shkruajti:
Ja nje shembull i persosur i asaj qe bukuria buron nga brenda. Te thuash qe Skenderaj eshte i pashem do te thote qe njeriu qe e thote e pelqen vertet shume. Dhe kur e pelqen nje njeri (vetite e tij) atehere te duket edhe i pashem. Se psh njerezve qe nuk u pelqen si kengetar nuk u duket as i pashem e terheqes apo seksi, sic mund te thone dolot.


tomsojer nese tkom kuptu une qysh duhet ti iki perzi kto sende, se talenti i ni personit nuk ka lidhje me pamje. Gjithashtu ka edhe njerz te bukur shuuuuum qe skan lidhje me muzik .. Spo thom qe Albani osht i keq, po nuk osht Aq sa po thojn njerzt :) mendimi jem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Mon Jun 16, 2008 12:19 am

une nuk pajtohem me tom sojerin kur thote qe ky harrohet shpejte, tregom ti a e degjon ende me qejf kengen e tij te pare??

kjo kenge ka kohe qe ka daur dhe ende degjohet, nuk ka kenge rock qe harrohet shpejte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Alberti
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 20
Registration date : 26/04/2008

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Wed Jun 18, 2008 3:07 pm

Guxim degjoj muzik te Alban Skenderaj kenga e ti qe adhuroi me se shumti eshte "EKLIPS"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqip0nja
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 299
Age : 28
Vendi : kosovė
Registration date : 15/06/2008

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Fri Jun 20, 2008 10:27 pm

Paj um pelqejn kenget e albanit kogja shum.
Mire kendon Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Alberti
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 20
Registration date : 26/04/2008

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Sat Oct 25, 2008 9:36 pm

Alban Seknderaj osht nje nder Rokistet me t'mir n'ter rajonin ton.

Un e degjoj shpesh kenga e ti qe me pelqen me se shumti ėshtė"alban skenderaj ft. Kthjellu-Diqka"Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Sat Oct 25, 2008 9:46 pm

Alban Skenderaj eshte vertet nje kryeveper dhe shume spontan. Ketu nje kenge e tij shume e bukur, e titulluar Vetem ty:

https://www.youtube.com/watch?v=7wjhCxzjs4c
Shpresoj qe te vazhdoje keshtu dhe me bukur se kaq.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Alban Skenderaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: