Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 HIMNI I KOSOVËS

Shko poshtë 
+19
Leka i Madh
rroni
feneri
rinesa
Riki30
Beton
gjakushi
aurora jasini
Orfe@
zeriatdheut
petritkola
Euridika
rolling
USHTARILIRIS
Guximi
Sofra
Ago Muji
naqeta
Mergimtari
23 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Riki30
Admin
Admin
avatar


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 48
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyMon Jun 23, 2008 3:02 pm

Nuk e pranon as himnin as Flamurin e ri asnje Shqiptar i vertet , me erdhi mire shum para 2 javeve ishte 1 ndeshje miqesore mes Perfaqsueses Kosovare dhe yjeve te futbollit Kosovar filloi intonimi i himnit te ri dhe te gjithe u ngriten ne kemb e filluan se bashku e kendonin himnin Kombetar .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyMon Jun 23, 2008 3:03 pm

,prandaj mendoje se ne jemi nje popullle (kerkoj ndjes per ketet por duhet te pranuar ), SE TE PADREJTET NUK KEMI FORCE TA ZHDUKIM (ta luftojm)..POR BILE BILE EDHE E REKLLAMOJM....

I nderuar Beton
une po e kuptoj nervozizmin tuaj ne lidhje me kete por ketu eshte puna qe "reklama" behet qarqe te huaja permes nje grupi te cakutar njerzish qe dhe eshtee vertete qe per momentin nuk kemi force t'a luftojme e ne keto raste eshte mire bile te mos e pranojme ... propaganda dhe reklama sot jane mjet i forte per mashtrime,shtremberim te te drejtes e fatkeqesia qendroin ne ate se shume njerez nuk mendojne me koken e vet por e marrin cdo informacion qe iu servohet -te gatshme ...

Eshte me rendesi te punohet ne mbeshtetje te se drejtes dhe brenda mundesive te luftohet ,ja si psh. ne kete forum behet nje pune ne kete drejtim ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyMon Jun 23, 2008 3:06 pm

riki30 shkruajti:
Nuk e pranon as himnin as Flamurin e ri asnje Shqiptar i vertet , me erdhi mire shum para 2 javeve ishte 1 ndeshje miqesore mes Perfaqsueses Kosovare dhe yjeve te futbollit Kosovar filloi intonimi i himnit te ri dhe te gjithe u ngriten ne kemb e filluan se bashku e kendonin himnin Kombetar .

i nderuar Riki keto dy gjera te shenjta na jane mohuar dhe shume me shekuj dhe shume njerez jane vra vetem pse kan mbajte flamurin kuq ezi prandaj besoj qe do te kalohet edhe kjo sfide edhe pse ne kohet moderne keto gjera behen me më dinakeri e shumekush mund te bjere pre e tyre por prap se prap
une besoj se perderisa ka njerez qe kuptojne te verteten dhe te drejten ,keto do te mbijetojne
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyMon Jun 23, 2008 3:26 pm

kete e kemi himn te perkohshem se do te vije koha kur do ta kendojme himnin tone te vertete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rinesa
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 20
Registration date : 25/03/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyMon Jun 23, 2008 3:34 pm

hahhaahhhhhha,shum bukur e paske thur te lumt se realiteti ne kosov esht ky qe ke shkruar ,ska asgj vetem bashkim vllazerim si me pare ne kohen titiste,po sbesoj se do shkoj gjat ,se ka djem kosovaaaaaaaaaaaa,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyMon Jun 23, 2008 4:37 pm

naqeta shkruajti:
Mergimtari shkruajti:
HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Himniah0vf3



Aty ku flet "kosovarçe" nëna
Ku nuk shndrit kurrë dielli as hëna
Aty ku nuk të ndahet
kurrë gazepi
Ku zot i vërtet është minoriteti



Aty ku udhëheqin
Llapi e Drenica
Aty ku flamuri
I ka 6 „zvezdica“




Aty ku dikujt
I bën ve dhe knusi
Vendi me flamur
Si Miki Mausi



Aty ku meshkujt
Martohen ndër vete
ku falen traktorë
për minoritete



Aty ku të vdekurit
I thonë rroftë Rugova
“shtet” multietnik
Me emrin Kosova.


Demir Reshiti,
Prishtinë – 2008
Marrë nga pashtriku.org
Me beni nje perkthim shqip fjalet te theksuara me te kuqe !
HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Ksalpu10
Reagim me shkas

Flamuri i flamurit dhe himni kosovar...


· Reagim ndaj artikullit të Flamur Krasniqit me titull “Tifozët fyen himnin kosovar!”, të botuar më 17 qershor 2008, në të përditshmen “Express”.


Shkruan: Adnan ABRASHI

Prizren, 20. 06. 2008


Duke lexuar me vëmendje artikullin e z. Flamur Krasniqi, me titull: “Tifozët fyen himnin kosovar!”, të botuar më datën 17 qershor, në po këtë gazetë, pa ndonjë qëllim të keq, vendosa ta bëj këtë reagim. Në mes tjerash, si më cytëse për këtë veprim, ishin dy elemente të fillimit dhe mbarimit të artikullit në fjalë. Pas titullit, figuronte emri i artikullshkruesit, ndërsa pas mbarimit në fund, ishte konkretizimi i shkurtë se autori është një tifoz i reprezentacionit të Kosovës. Pra, sikur unë e konceptova, një sportdashës i pasionuar.


Për fillimin, gjëja e parë që menjëherë më ra në sy, ishte emri i juaj i mrekullueshëm FLAMUR. Në qytetin tim njoh shumë fëmijë me këtë emër të bukur dhe të gjithë këta rrjedhin nga një familje tradicionale me ideale patriotike shqiptare. Aspak nuk dyshoj që edhe ju, z. Flamur, keni një prejardhje të tillë. Edhe pse nuk e di çfarë moshe jeni, kur keni lindë dhe kur prindërit e tu të nderuar ju kanë pagëzuar me këtë emër madhështor, a thua për çfarë flamuri kanë pasur asociacion apo nostalgji ata atëbotë?


Ju lutem, vetëm mos më thoni për këtë flamur të kaltër me 6 yje të Kosovës?!!


Të vazhdojmë më tutje me atë konkretizim në fund të artikullit ku e përmbaroni me prezantimin tuaj si tifoz i reprezentacionit të Kosovës. Dihet se, shumica që mbahen si adhurues të flaktë të sportit kudo në botë, zakonisht me bindjet e tyre janë kozmopolit, dhe, përveç asaj të përciptës sipërfaqësore, fare pak kanë njohuri për politikat më të thella analitike. Si një simpatizant sporti, me këto prirje, unë ju kisha konsideruar edhe juve z. Flamur (kuptohet, gjithnjë lavdi përjashtimeve). Sido që të jetë, ju në këtë artikull, fund e krye, tregoheni si përkrahës i kosovarizmit që po na krijohet (lexo:imponohet) si komb në shtetin e ri të Kosovës.


Menjëherë të jem shumë konkret! Unë nuk pajtohem me këto qëndrime tuaja dhe aspak nuk ndjej nevojë që për këto divergjenca tona, në vazhdim më gjerësisht të ballafaqohem me ju, dhe ato, do t’i konsideroj si e drejtë e pacenueshme e shprehjes së lirë të bindjeve dhe orientimeve tuaja personale politike. Fundja, kjo është demokracia, a po? Por, t’i quani “huligan” dhe “injorant” të tjerët të cilët i fishkëllejnë një melodie me zhurmën e së cilës veshi dhe shija e tyre e kultivuar gjatë kombëtare nuk është mësuar t’i absorboj akordet e saja të imponuara, vërtet është jokorrektësh.


Si individ, nuk jam assesi ithtar i çfarëdo skandaleve publike me prapavijë politike që ndodhin nëpër stadiumet tona sportive, por, pranoj se jam një racionalist i cili në çdo pasojë të veprimit e shikon edhe shkakun e saj. Nëse më lejoni, edhe juve, z. Flamur, ju këshilloj të veproni ashtu. Këta djelmosha, sikur i cilësuat “huligan” dhe “injorantë”, vepruan ashtu si vepruan, dhe ndoshta, në shikim të parë, bënë keq, por unë të preferoj të thellohesh pak më me përsiatje në motivin, në shkakun, në atë se çka i shtyri ata të bëjnë një gjest të tillë? Dhe, sipas meje, përgjigja duhet të jetë tejet e thjeshtë dhe kuptimplote: kur është aprovuar ajo “copë lecke”, thuaja flamur, dhe ajo “xhurullti tingujsh me instrumente”, thuaja himn, askush nuk i ka pyet ata. Ta zëmë, a ju ka vet kush juve për këtë? Sigurisht jo!


E di! Ju i besoni përzgjedhjes së tyre sipas procedurës demokratike zyrtare, a po? Por, a thua, ende ju mendoni se flamuri dhe himni i jonë është zgjedhur me procedura demokratike? Ende ju jeni të bindur se kriteret e dizajnimit të flamurit dhe kompozimit të himnit kanë qenë vullneti i përfaqësuesve tanë legal të dal nga vota e lirë e popullit? Jo, jo, dhe jo, miku im!


Fundja , nëse këta të përzgjedhurit e popullit të legjitimuar nga ana e 40 përqindëshit të dalë nga zgjedhjet e fundit, kanë të drejtë të marrin vendime për himnin dhe flamurin e një populli me dy milion e gjysmë banorë, atëherë, me njëfarë logjike thuaja të “mbrapsht” që vlen vetëm te ne në Kosovë, edhe këta 60 për qind që nuk kanë dalë në zgjedhje dhe nuk kanë votuar për këta himn-aprovuesit dhe flamur-aprovuesit, kanë të drejtë të reagojnë në format e veta specifike.


Kosova është rast “sui generis” dhe te ne çdo gjë duhet të merret ashtu, miku im. Më tej, diku në vazhdim të artikullit tuaj konstatoni dhe duke u çuditur pyeteni: “Dhe pastaj, për të qenë edhe më bizare pas ca minuta pa pikë fytyre (këta “huligan” dhe “injorantë”, sh.a ) filluan të brohorisin “Kosova, Kosova...” Cilën Kosovë ata e përkrahin?


Të them unë i dashur Flamur! Thjesht, Ata i brohorisin asaj Kosove historike fatin e së cilës, përmes të drejtës për vetëvendosje të shprehur në referendumin gjithëpopullor, një ditë patjetër do ta zgjedhin vetë. Dhe, sinqerisht! Jam tejet optimist se kjo do të ndodhë shumë shpejtë! E, sa për shpresën tuaj se një ditë reprezentacioni i Kosovës do të luaj një ndeshje ndërkombëtare të vërtetë ndoshta edhe kundër Serbisë, menjëherë do t’ua heq atë “vesvese”.


Kurrë Serbia nuk do të pranoj një gjë të tillë. E përsëris, kurrë! Por, një gjasë e vogël ekziston. Atëherë kur kjo ndeshje të luhej me Kosovën në kufitë natyral të Shqipërisë etnike. Atëherë, ju garantoj se, sado që në atë stadium do të ketë “huliganë” dhe “injorantë”, askush nuk do t’i fishkëllejë atij flamuri dhe himni që do të ngrihet dhe intonohet në atë moment...


· P.S. Ky reagim nuk u botua ende në të përditshmen EXPRESS. Si duket ai nuk i përshtatet politikës redaktuese të kësaj gazete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyMon Jun 23, 2008 10:39 pm

Sidoqoftë, Himni i flamurit është kulmi i ironisë që ia ka bërë ndonjë krijuesi i stilit Demir, shqiptarisë! megjithatë mjerimi e ka arritur nivelin nëse institucionet e Kosovës i rrijnë gatitu atij teksti!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyMon Jun 23, 2008 10:43 pm

valla fener sme ka pelqy hiq po skam qa bej edhe vet punoj ne nje institucion te Kosoves don te thot me paska zen edhe mu qaj mjerimi qe po permend a .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyMon Jun 23, 2008 10:58 pm

riki30 shkruajti:
Nuk e pranon as himnin as Flamurin e ri asnje Shqiptar i vertet , me erdhi mire shum para 2 javeve ishte 1 ndeshje miqesore mes Perfaqsueses Kosovare dhe yjeve te futbollit Kosovar filloi intonimi i himnit te ri dhe te gjithe u ngriten ne kemb e filluan se bashku e kendonin himnin Kombetar .

Riki30

Kam besim te plote tek vellezerit Kosovar,jam me se i bindur se nuk e pranoin kete himen ,nuk e kan pranuar kurre te te pa verteten RESPEKT PER ATDHETARET KOSOVAR.

Me kujtohet nje udhetim para shume viteve ,nga Mali i ZI , ne Kosovë , nuk me kujtohet ekzakte ku me ka ndodhe vetem se e kam ende ne mend ne nje Restorant u ndal Autobusi te pijm Kafe , qe ne ate kohe kam kuptuar se Kosovaret e urejne te paverteten .
Nuk mund ta haroje ate ngjarje ne gjithe jeten time ,sepse u ndalem te pijm kafe e nuk pijtem , vetem ne ate qe me kujtohet dhe kuptova ku tingllonte laret shume larte muzika shqip por nuk na servuan vetem se ishte Autobusi me targa te BG. ha ha ha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyMon Jun 23, 2008 11:15 pm

Beton sot kemi pas rastin ne nje manifestim per Deshmorin Hakif Zejnullahu ku nuk u ndegju himini i ri i Kosoves , ky fenomen eshte i imponuar edhe pse zemrat tona nuk do e pranojn per sa te jemi gjalle , a edhe nje bindu se do jet shum e veshtir ti ndryshojm keto fenomene qe kan ndodhur kohen e fundit pe popullin e kosoves.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyTue Jun 24, 2008 12:30 am

Nuk do te shkoj larg kjo loja e nderkombetareve ne krye me "zagaret" si Sejdiu dhe Thaçi qe kurre nuk dine me thane Jo ose me i kundershtu. Do te revoltohet populli dhe do ti bie fama ketij Thaçit dhe te gjithe ketyre politikaneve qe po komandohen nga nderkombetaret.

Pajtohem me Betonin kur thote qe shume po i behet kjo reklama ketij flamuri qe nuk na prezanton as 0.001 % si popull e as si komb. Dje ne lojen Spanje - Itali kur e pashe flamurin kombetar u ndjeva krenar por ne gjysem lojen e dyte , kur e vendosen edhe flamurin e unmikut & eulex-it mu shua ajo krenaria qe e ndjeva ne pjesen e pare.

Flamuri ka kalu disi tek nje pjese e popullit por hymni jo dhe shume e kane kuptu qe kjo pavaresi nuk eshte gje e mire per neve si popull , si shumice qe jemi dhe toka e Kosoves na perket neve dhe jo serbeve , turqeve , romeve , boshnjakeve ,... Kosova eshte shtet Shqiptar dhe pjes e Shqiperise dhe jo shtet multietnik sikurse keta zagaret qe e pranuan pakon e Ahtisarit . Ndersa sot as at pako nuk po arrijne ta marrin , prape kenga e vjeter , kenga e unmik-ut . Ndersa Piter Feith para disa javeve ne nje emision e pashe te thoshte qe do te qendrojne ne Kosove deri ne 10 vite nqs eshte e nevojshme ! Si mund ta quajme "pavaresi" kete lojen e nderkombetareve ?
20 vjet kolonizim modern Amerikano-OKB-EU .

Ndoshta kane mendu qe kane me mashtru popullin shqiptar kaq leht ? Jo nuk besoj po problemi eshte qe shume po flejne dhe besoj qe nuk do te zgjohen shume vone por taman me kohe edhe nje apo dy gabime qe kane te bejne me qeshtjen kombetare dhe besoj qe do zgjohet i mbare populli perveç atyre te pakteve qe jane te kenaqur me keto kukullat e nderkombetareve.

Nuk po hy shume ne detaje sepse e kam cek tek tema per Hashim Thaçin prej gabimit te pare deri tek i fundi .

Deri para se te perfundonte lufta te gjithe luftuan per nje Kosove te lire dhe si truall shqiptar per t'ju bashkangjitur Shqiperise . Ndersa sot nga disa po del e kunderta luftuan per liri dhe per nje Kosove multietnike me nje popullsi prej 93 % shqiptare.

Edhe nje gje per fund gjithe ato vrasje , gjenocide , malltretime qe na u bene si popull tek nderkombetaret kane mbetur veçse si mjegull dhe nuk merziten shume ndersa ne Mars 2004 kur u revoltua populli dhe vrau disa serbe , dogji disa shtepi dhe disa kisha u zgjun te gjithe ne kemb , u shkrua ne te gjitha mediat europiane dhe boterore . Ku serbet citohen si viktima ndersa shqiptaret si kafshe qe jane te gatshem te vrasin te gjithe serbet qe gjinden ne Kosove. Ndersa provimet qe u bene nuk u permenden fare , vrasja e 7 vjeçarit nqs nuk gabohem nuk u permend fare.

Shpetimi yne eshte bashkimi dhe duhet te luajme prapanicen vete dhe mos te presim ndhma nga amerika , europa sepse ndihmat e tyre do te na kushtojne shtrenjte.

Mos ta harrojme thanien popullore qe eshte shume e sakte " Ujku qimen e nderron por zanatin se harron " keshtu qe edhe amerika edhe europa qimet i nderrojne por zanatin e tyre nuk e harrojne . Gjithe ajo lutje nga europa drejt Serbis lere Kosoven eja ne BE , e nenshkroi MSAn pa i dorrezuar te akuzuarit per krime lufte ne Hage, etj etj... Ndersa kur u sulmua ambasada amerikane ne Beograd nuk u be fare zhurme ne Uashington , po te kishin qene shqiptare do te behej zhurme dhe rremuje per muaj dhe ndoshta vite ...

Kosova e (pa)varur , jo(de)mokratike dhe jo-sovrane .
Me buzeqeshje nga kryeministri Hashim Thaçi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyTue Jun 24, 2008 12:59 am

Mergimtari shume pergezime per kete shkrim i nderuar respekt.

Ka nga ata qe nuk e kuptoin i nderuar se ki falmur nuk na prezenton as 00000- oo % , ka nga ata qe ,nuk e mendojen te pakte per Flamurin kombetar sa gjaku u derdhe ,sa kan ra deshmor ne gjithe historin shqiptare ,( edhe pse nuk jam kundere ) eshte dertyre e udheqesve tane e jo e imja ,por te pakten nuk duhet te haruar te rekalamojme nje gje qe nuk na sjell nje hiq , nuk na sjell gje, kurre Babai apo Nena ,djalin apo vajzen mere vendim te bleje nje ''diçkaje'' me ate flamur me kete nuk pajtohem fare edhe pse kam pare shume femije shqiptare ne kohen e fundit te veshur me ''majca'' te simolit te keti Flamuri , nuk kuptoi si marin guzim s'pari Prinderit te lejojn nje gje te tille ? ,si marin guzimin te shpenzojen te hollat per kete Flamur, si marin guzimin te mos mendojen se (ky sisitem i multiecnititetit ishte para shume pa diteve muajve qe masakronte femijen e nje muaje sa po te lindur ),si marin guximin te mos mendojen deshmoret, te nderojen gjakun e deshmoreve qe ja falen Kosoves , e gjithe trojeve Shqiptare ...
ka shume per te thene ne kete teme ,por si perfundim do te doja te kutpojem te qe te pavertetat ti zdhukim e jo ti rekalomojm.....

pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptySat Jun 28, 2008 5:02 pm

https://www.youtube.com/watch?v=JXGftcpEBQE&feature=related
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptySun Jun 29, 2008 2:28 pm

'Himni' i laro Hashimit dhe kuinslingeve te tjere te UNMIK - ut u perbuz sa s'ka ku te veje me. kjo padyshim eshte shenje e mire, per shkak se populli nuk njeh himn realpolitikash ditore e multietnike por njeh sall hymnin qe e shkroi me guxim dora e mergimtarit te shquar Aleks Stavre Drenova ne Rumanine e larget tek ngulimet shqiptare atje.

Une ate dite isha ne ate ndjeshje dhe te gjithe tifozet (bashke me ta edhe une) kemi kenduar gjer ne kupe te qiellit himnin kombetar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptySun Jun 29, 2008 2:55 pm

Leka i Madh shkruajti:
'Himni' i laro Hashimit dhe kuinslingeve te tjere te UNMIK - ut u perbuz sa s'ka ku te veje me. kjo padyshim eshte shenje e mire, per shkak se populli nuk njeh himn realpolitikash ditore e multietnike por njeh sall hymnin qe e shkroi me guxim dora e mergimtarit te shquar Aleks Stavre Drenova ne Rumanine e larget tek ngulimet shqiptare atje.

Une ate dite isha ne ate ndjeshje dhe te gjithe tifozet (bashke me ta edhe une) kemi kenduar gjer ne kupe te qiellit himnin kombetar.


Të lumt o Leka I Madh, gjitha tama i ke. Po ç'këtë Mutosllavinë qysh e bëre o trim e thirren mutosllavët se je bir i tyre !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptySun Jun 29, 2008 2:57 pm

ke te drejte leka i madh, ky himn eshte perbuzur shume dhe askush nuk e njeh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptySun Jun 29, 2008 3:15 pm

feneri a mund te shprehni me qartesisht, se cfare deshironi te thuani, per shkak se disa here shkrimin tuaj te siperm e skrolla por nuk po i bije ne fije askush se c'domethenie ka?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptySun Jun 29, 2008 4:12 pm

ma mire mos e kupto Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptySun Jun 29, 2008 5:21 pm

epo ne paste akoma aso injorantesh qe heroin pellazgo - maqedon e barazojne me nje melezosllavobullgar apo grek, puna qenka bere per vajtime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyTue Sep 30, 2008 3:20 am

HIMNI KOMBETARhttps://www.youtube.com/watch?v=h9xv9P8ddNQ
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyTue Sep 30, 2008 3:23 am

Himni Shtetit Kosoves 02.17.2008https://www.youtube.com/watch?v=9XAmpzwClnY
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyTue Sep 30, 2008 12:23 pm

Himnin vetem nje here e kam degjuar, i tmerrshem ishte, pa kurfar historie...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
nikchee
Fillestar/e
Fillestar/e
nikchee


Male
Numri i postimeve : 16
Age : 34
Vendi : Shtime
Registration date : 01/10/2008

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyThu Oct 02, 2008 2:57 am

Pershendetje bashkeforumas , siq u cek ky himn nuk ka kurrefare shenje shqiptarizmi ne te po neise na kan qit kushte te ndryshme .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyThu Oct 02, 2008 4:21 am

Hymni i Dardanise eshte Hymni Shqiperise. Dardania pjese e Shqiperise.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 EmptyThu Oct 02, 2008 4:33 am

Cilido që të jetë hymni nuk ia vlenë ta përcjell kunr të ngritet një flamur antikombëtar para ushtrisë dhe popullit.
A ka më turp se sa të pranohet ky flamur sot në Kosovë e t'i kujtosh heronjtë si Isa Boletini, Bajram Curri e shumë të tjerë që u munduan tërë jetën që të valëvisë Flamuri i Kuq e Zi në Kosovë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: HIMNI I KOSOVËS   HIMNI I KOSOVËS - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
HIMNI I KOSOVËS
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Qeveria e Kosovës nuk çan kokën për kufijtë e Kosovës
» Video historike
» VERIU I KOSOVES
» Beteja e Kosoves
» kosoves i mungon prespektiva po po kjo

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: