Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Poeti/ja e preferuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Poeti/ja e preferuar   Mon May 26, 2008 3:39 pm

thjshte a lexoni poezi dhe cili eshte poeti i preferuar.

une lexoj shume pak poezi
mua i vetmi qe me pelqen eshte FAN NOLI
edhe LUBOTENI:D se verete kish poezi te mira
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 25
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: Poeti/ja e preferuar   Mon May 26, 2008 3:57 pm

Mua me pelqen Vicotor Hugo, eshte poet madheshtore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poeti/ja e preferuar   Mon May 26, 2008 4:48 pm

Poezit e Bahri Fazliut, Ali Podrimjes, Dritėro Agollit, Tom Sojerit, Mimoza Ahmetit, Ferit Ramadanit, Jusuf Gėrvallės dhe Agim Ramadanit.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poeti/ja e preferuar   Tue May 27, 2008 12:39 pm

mė pėlqejnė gjitha poezitė me vlerė tė cilit do poet tė mirėfilltė,natyrisht pėr tė njohur vlerėn kėrkon pak mundim truri,sot shumėkush nuk e kupton ēka ėshtė vlera e mirėfilltė e poezisė,dikush shkruan vargje humori dhe thotė:Kam bėrė poezi moderne,dikush shkruan vargje kėnge dhe ne turremi dhe i shkruajm pėrgėzime pėr te.Pėr poetin e mirėfilltė nuk duhen pėrgėzime e fjalomadhi nga tė tjerėt.Poezia i jep poetit ndjenjėn e jetės si njė dhuratė tė ēmuar.Kuptohet jo tė gjithė qė shkruajnė vargje mund tė quhen poet,vetėm se ne po i quajm ashtu!!!"!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poeti/ja e preferuar   Sun Jun 22, 2008 7:49 pm

Me pelqejne dhe mua shume krijime nga poet te ndryshem shqiptare dhe te huaj do vecoja Ismail Kadaren,Migjeni,edhe Victor Hugo sikurse tha edhe Guximi eshte poet madhor,pastaj edhe nga keta qe kemi ne forum si Tom Sojer ku cdo poezi e lexoj me shume endje,SDhaban Cakolli pastaj Sofra si dhe te tjeret..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poeti/ja e preferuar   Mon Jun 23, 2008 2:12 am

Sot e kam lexuar nje poezi nga Liri Loshi * nese nuk gaboje emrin) dhe me jane mbushur syt me lot nga ajo poezi shume e mire ne te cilen pershkruante vdekjen e shokut te vet te ngushte qe e kishte pasur ne fakultet....

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqip0nja
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 299
Age : 28
Vendi : kosovė
Registration date : 15/06/2008

MesazhTitulli: Re: Poeti/ja e preferuar   Sat Jul 05, 2008 11:51 pm

me pelqen shum Victor hygo ku me ka pelqy vepra me poezi "soditjet"
edhe edgar alan poe shkrimtari amerikan me poemen e tij "Korbi".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fina
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Numri i postimeve : 83
Registration date : 19/06/2008

MesazhTitulli: Re: Poeti/ja e preferuar   Sat Jul 05, 2008 11:59 pm

poezit e poetit ton te madh Ēajupi jon definitivisht te paperseritshme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poeti/ja e preferuar   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poeti/ja e preferuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: