Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mergimtarja
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 14/05/2008

MesazhTitulli: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Tue May 20, 2008 12:54 am

E heshtur
nė cepin e dhomės,
me njė bllokė tė vogėl nė duar,
ēėndronte e ndrojtur
pa fjalė,
kjo zemra ime e lėnduar...!

Dhe bllokun e hapė mė ngadalė,
diēka kėrkoj pakuptim,
mė duket se ti je aty
dhe unė tė flas shpirti
im... !

Por ti papritur mė zhdukesh
dhe as pėrgjigje nuk mė kthen,
dhe unė kaloj faqen tjetėr
ndoshta aty do tė tė gjejė!

Aty lexoj
dy fjalė...
dhe lotėt dot si mbledh,
tė them TĖ DUA shumė,
tė them
ktheu nė jetė!

Dikur aty diēka
mė kishe shkruar ti,
tani unė
bashkė me dhembjen
e mbaj thellė nė gji!

E mbaj aq pranė me zemrėn
shtrėnguar thellė nė shpirtė,
se ty dua tė tė kthej
nė jetė, nė jetė
sėrish!

Se ti ike pa folur me mua
dhe fjalėn e fundit nuk ma the,
pse s'e di,
ti veē ma shkruajte “TĖ DUA”
dhe ike u largove pėrgjithnji!


Pėrse nuk durove derisa tė vija
qė puthjen time ta merrje,
tė ta
thosha atė qė kurrė nuk ta tashė,
kur kokėn nė mua mbėshtesje?!


Pėrse jo nuk prite
tė tė shihja edhe njėherė,
kur mė dhembje mė
buzėqeshe,
mė kujtove atė pranverė?!

Pėrse kjo jetė ėshtė kaq e
padrejtė,
ty tė mori kaq larg nga unė,
pėrse nuk na bashkonė pėrsėri,
tė na bėn tė gėzuar?!

Po ti a mė mbanė mend mua
apo ndoshta me
engjuj ke rėn nė dashuri,
ndoshta dhe unė do tė bėhem engjull sė shpejti,
qė ti tė mė duash pėrsėri?!

Tė lutem mė ndihmo tė vijė edhe unė
atje,
mos mė lerė tė vuaj ē'do ditė e natė,
se kam njė kohė tė gjatė qė
pres
nė krahėt e tu tė jam prapė !

Nuk mundem nga kjo jetė tė ngre
kokėn,
e vetmuar pa ty nė ē'do anė,
nuk mundem jo mė tė dashuroj,
jo, mė zemėr pėr dashuri nuk kam.

Tė lutem mė dėrgo njė shenjė,
njė ėndėrr, njė lule mė dėrgo,
nga ato qė unė t'i sillja pranė
dhe
ti me thoshe mos mė lėndo!

Pėrse ike kaq larg nga unė,
jo mė as lule
s'tė sjell dot,
tani unė dua tė jam mė ty
se pėr mua pa ty kjo jetė
ėshtė e kotė!

Ē'do ėndėrr tė thėrras mė merr,
nė shpirtin tėnd mė
shtrėngo,
dua tė jam edhe unė engjull
nė krahėt e tu tė fluturoj!


Kur pranė teje qėndroj e heshtur
dhe dridhem kur mė prek ngadalė,
mendoj se mbrenda teje ka diēka
dhe ti mė thua me zemėr, e jo me fjalė!


Diēka qė mė bėn tė ndihem si engjull
dhe hap krahėt drejtė teje
fluturoj,
ti mė shtrėngon aq fortė pranė vetės
dhe ngadalė pėshpėris “Tė
Dashuroj”

Zot tė lutem kthema pėrsėri atė qė dikur ma more,
mos mė
le tė vuaj kaq shumė pėr tė,
se mė s'po mund tė duroj dot,
e pamundur ta
harroj,
kur sytė e mi pėr atė pikojnė vetėm lotė,
kthema tė lutėm sepse
e dua gjithmonė, gjithnjė?!

O Zot a mė dėgjon vallė,
ktheje edhe
njėherė nė ketė jetė,
a mė sheh mua , a e sheh zemrėn time duke u kallė,

o Zot ma kthe vetėm edhe njėherė atė shpirtė,
nga ajo ditė qė e more dhe
mė le pa tė,
unė mbeta LOTI_DASHURISĖ...?!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.radiollapi.com
eri M
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 737
Registration date : 02/04/2008

MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Tue May 20, 2008 9:21 am

Vargje qė nisin varganin e lotėve
gėrryejnė shpirtin nė brendi
tė mbushin mall e dashuri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtarja
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 14/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Wed May 21, 2008 1:27 pm

Nė vend tė dhuratės nje kuror mbi varrin tėnd
Nė vend qė ta uroj datėlindjen mė duhet tė tė pėrkujtoj....
Nė vend tė dhuratės mė duhet tė vė kuror mbi varrin tėnd....
Pa ty janė tė zbrazėta rrugėt e qytetit
Pa ty as unė nuk jam ajo qė isha....
Pa ty jeta ėshtė e pakuptimtė....
Pėrjetimi i dashurisė sonė ėshtė e vetmja kaptinė e jetės sonė,qdo gjė tjetėr ka vdekur....
Jam shkrumuar pėr ty
Asgjė nuk e ka kuptimin e jetės.E kam tė zbrazėt jetėn,mė nuk tė pres mes njerėzve.
Mė nuk e kam buzėqeshjen tėnde.
Sot nė datėlindjen tėnde nė vend qė tė sjell dhuratė,mua mė duhet tė tė sjell kuror mbi varrin tėnd....
Qdo ditė qė vjen mė sjell mėrzi dhe mall mė shumė....
Malli mė ka marrė pėr ty...pėr zėrin tėnd ....O JETA IME.
Nė kėtė ditė vetėm nė fotografitė tona mundohem tė gjej
ngushėllim,gjithmonė kam menduar qė nė kėtė tė datėlindjes tėnde ta festojmė bashkė si gjithmonė,asnjėherė nuk kam menduar se pėr kėtė ditė unė do tė vi tek varri yt me lot nė sy dhe nė vend tė dhuratės tė vė kuror mbi ty.....
Qdoherė ishim bashkė pėr kėtė ditė
Ndėrsa kjo datėlindja jote mė gjeti me dhembje dhe lot nė sy.
Shumė
datėlindje do tė vijnė e do tė shkojnė,e ti nuk do tė jesh qė ta
festosh datėlindjen tėnde,por unė do tė jem ajo qė pėr qdo vit do ta vė nga njė kuror me nga njė lule mė shumė mbi ty, e ti do tė mė shikosh nga qielli po me atė buzėqeshjen qė mė shikoje qdoherė....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.radiollapi.com
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Wed May 21, 2008 2:01 pm

Suksese tė mėtutjeshme Mėrgimtare, poezi shumė tė mira ke postuar.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtarja
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 14/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Thu May 22, 2008 10:29 pm

Sofra shkruajti:
Suksese tė mėtutjeshme Mėrgimtare, poezi shumė tė mira ke postuar.


Pėrshėndetje i nderuar Sofra faleminderit shumė pėr fjelet e tua .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.radiollapi.com
Mergimtarja
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 14/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Thu May 22, 2008 10:36 pm

Ndjehem quditshem...
Me duket se qdo ditė tė jetes sime e kam kaluar me ty.
Kam ndjenjen se tė kam prane,kam ndjenjen se ti ende po me mbron pertej asaj largesie tė pafund.
Une ende po jetoj me ty,por nuk e di a po jeton edhe ti me mua....
As drita e diellit nuk mi ka verbuar syte sa mi ka verbuar shkelqimi i syve tė tu.
Ah!!!!
Sa me mungon ai shkelqim.
Me mungon aq sa me mungon ti.
Nese dashuria ėshtė kaq e qmueshme pse Zoti e nderpreu ate.
Me mungon zeri yt engjellor
Kam shum nostalgji pėr aromen e lekures tande,me shumė se qdo gje me mungon ajo.
Sot ndihem quditshem,sepse kam gabuar shumė here me ty.
tė kam bėrė tė ndihesh keq,e pėr qudi asnjehere nuk jam penduar me shumė se sot,dhe sot me shumė se kurre po ndjej nostalgji pėr Ty......tė humba pėr gjithmone por ende e ndjej pranin tende tek une.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.radiollapi.com
interesant
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 606
Age : 33
Vendi : Tokė
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Fri May 23, 2008 11:39 am

Per ate ... qe sot gjendet ne varr...

Perhere do jesh mall dhe kujtim per ne. Perhere do jesh shprese dhe vullnet per ne. Perhere do kem deshiren me te flaket te isha sikurse ju , te isha ne kohen e juaj, ne vendin e juaj ... Me Ju.
Iu dergoj keto fjale dhe dhimbje nga zemra e cila eshte mbushur me pikellime dhe merzi, qe zemra mu eshte bere varr i pa drite , sikur erresira e nje nate shuume te erret.
Iu dergoj keto fjale qe te kujtoj ate se per cfar ju jeni sot te vdekur, e disa jane te gjalle, edhe pse ju nuk do te vdesni kurr,e keta te gjallet qe kan mbet, me mire te ishin te vdekur sesa qe jetojne duke shkelur ate per te cilen ju japet jeten tuaj, per te cilen ju japet familjen tuaj, per te cilen ju japet ate cfar shume nuk e kan japur, per Vendin tuaj, te cilin vend sot e kan kapluar injorantet dhe perbuzesit, mbi te cilin vend ju keni derdh gjake, e sot derdhet genjeshter dhe tradheti.
Iu kam lakmi, sepse jeni njerezit me te gjalle prej te gjalleve, jeni njerezit me me vlere prej me te vleresuarve, jeni njerezit me me bukuri prej me te bukurve, jeni njerezit qe keni vleren me te madhe sesa cfar permban kjo bote .
Kam nderin dhe respektin t'iu vizitoj ne vendin ku gjindeni, t'i kujtoj ato dite te cilat na kan mbetur vetem sikur nje album me fotografi te futura ne ndonje vend qe askush nuk i shef , por i perjeton. Kam kenaqesine t'iu vizitoj, sepse kur takona me ju, kenaqem dhe per nje moment i harroj te gjitha brengat dhe vuajtjet qe kemi, por edhe kur ndahem nga ju e di qe do ndahem ne qetesi. Por t'i vizitosh te gjallet, do te te mbushet zemra vetem me mllef, do te te mbushet zemra vetem me urrejtje, me tradheti, genjeshter, dhe edhe kur ndahesh nga keta te gjalle prap do te pergojojne dhe do te shpifin, sepse jane njerez me me shume se dyfytyra.

Per ate... qe sot gjendet ne varr... Per ate qe sot ne festojme mbi gjakun e tyre, dhe kemi harruar se i kujt ka qene ky gjak. Per ate qe me mire qe eshte ne varr sesa te jete i gjalle e i varrosur sikurse jane genjeshtaret dhe tradhetaret sot.

Per ate... qe sot eshte ne varr... e varri i tyre eshte me i dashur per mua sesa krejt cfar poosedojne qiejt dhe toka.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtarja
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 14/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Fri May 23, 2008 3:39 pm


Letra e fundit nga i dashuri im.


Kėtė letėr e dashur ta
shkruaj prej frontit
kurė tė dėgjojsh pėr mua
tė lutėm zemėr mos tė del
loti, kėto vargje ti shkruaj sepse vdekja mė ariti
me shpejtėsi tė madhe
mua mė grabiti,
kurė ta lexojsh kėtė letėr, tė lutėm mos u brengos
si hije mbas teje vij, ti mos u merakos
kurė tė iki une ti mos mė vajto

bane vetėn te fort edhe tek varri kurrė tė shkojsh,
njė lutje pėr ty qė
ishe bota pran syve
mos u pendo fare, gjith mė mbaj nė kujtime
edhe gjethėt kurė tė qelin ti mu mė imagjino
ndėr drurin e blinit era e leht nė
flokt e tua do tė valoj
e ti si njė engjėll pran drurit qėndro
atėherė e dashur dije se une ende jetoj
do tė jem ajo furtun qė degėt i trazon
mos u tut fare se une vec tė pėrqafoj,
kjo i dashurė ėshtė letra e fundit nga
unė mbaje nė gji, kurrė tė mėrzitėsh e shpalon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.radiollapi.com
Mergimtarja
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 14/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Fri May 23, 2008 3:49 pm

AH UNE E MJERA
SHUM VUAJTJE PO HJEK
DJALIN qė E DO ZEMRA
NUK MUNDEM
AS TA PREK

NE SYTE E MI
MBET vetėm njė LOT
TE TJERET U DERDHEN
NEPER kėtė BOTE

URIME DHE SHUM FAT
NE JETEN E RE
GEZOHU TI
,SE MUA
ME MBULUAN ME DHE

KUR JAM e VETMUAR
VEc NE TY MENDOJ
S'DI A KAM TE DREJTE
APO PO GABOJ

SIKUR RRJEDHE LUMI
MUA ME
RRJEDHIN LOT
PSE NA U NDANE ZEMRAT
NUK PO E KUPTOJ DOT

ATE DITE
KUR MBI TRUPIN TIM
TE FILLOJ MBULIMI ME DHE
ME ZEMER TE LUTEM MOS ME QAJ

POR FILLOJE njė jetė TE RE
QKA TE SHKRUAJ
KUR SKAM ME FJALE
NUK KAM AS ZEMER
SE GJITHA TI KAM FALE

AJO DASHURIA
qė I PATA BESUAR
NE THELLESINE E TOKES
MU ME KA MBULUAR

TREGOJU TE
GJITHEVE
SI ėshtė E VERETETA
THUAJU SE pėr TY
MUA ME SHKOJ KJO JETA


ERDHI DITA TE NDAHEMI
FJALE E FUNDIT E VESHTIRE
JO NUK KAM ZEMER
i DASHUR
ME TE THENE LAMTUMIRE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.radiollapi.com
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Fri May 23, 2008 7:43 pm

pershendetje motrushe Mergimtarja te lumt me te vertet poezi te bukura suksese te metejshme dhe te uroi qe te jesh e lumtur gjithmon

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
liri_b
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar


Female
Numri i postimeve : 92
Registration date : 06/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Fri May 23, 2008 8:49 pm

Mergimtarja shkruajti:
Nė vend tė dhuratės nje kuror mbi varrin tėnd
Nė vend qė ta uroj datėlindjen mė duhet tė tė pėrkujtoj....
Nė vend tė dhuratės mė duhet tė vė kuror mbi varrin tėnd....
Pa ty janė tė zbrazėta rrugėt e qytetit
Pa ty as unė nuk jam ajo qė isha....
Pa ty jeta ėshtė e pakuptimtė....
Pėrjetimi i dashurisė sonė ėshtė e vetmja kaptinė e jetės sonė,qdo gjė tjetėr ka vdekur....
Jam shkrumuar pėr ty
Asgjė nuk e ka kuptimin e jetės.E kam tė zbrazėt jetėn,mė nuk tė pres mes njerėzve.
Mė nuk e kam buzėqeshjen tėnde.
Sot nė datėlindjen tėnde nė vend qė tė sjell dhuratė,mua mė duhet tė tė sjell kuror mbi varrin tėnd....
Qdo ditė qė vjen mė sjell mėrzi dhe mall mė shumė....
Malli mė ka marrė pėr ty...pėr zėrin tėnd ....O JETA IME.
Nė kėtė ditė vetėm nė fotografitė tona mundohem tė gjej
ngushėllim,gjithmonė kam menduar qė nė kėtė tė datėlindjes tėnde ta festojmė bashkė si gjithmonė,asnjėherė nuk kam menduar se pėr kėtė ditė unė do tė vi tek varri yt me lot nė sy dhe nė vend tė dhuratės tė vė kuror mbi ty.....
Qdoherė ishim bashkė pėr kėtė ditė
Ndėrsa kjo datėlindja jote mė gjeti me dhembje dhe lot nė sy.
Shumė
datėlindje do tė vijnė e do tė shkojnė,e ti nuk do tė jesh qė ta
festosh datėlindjen tėnde,por unė do tė jem ajo qė pėr qdo vit do ta vė nga njė kuror me nga njė lule mė shumė mbi ty, e ti do tė mė shikosh nga qielli po me atė buzėqeshjen qė mė shikoje qdoherė....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
liri_b
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar


Female
Numri i postimeve : 92
Registration date : 06/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Fri May 23, 2008 8:50 pm

Mergimtarja shkruajti:

Letra e fundit nga i dashuri im.
http://radiollapi.com/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=37

Kėtė letėr e dashur ta
shkruaj prej frontit
kurė tė dėgjojsh pėr mua
tė lutėm zemėr mos tė del
loti, kėto vargje ti shkruaj sepse vdekja mė ariti
me shpejtėsi tė madhe
mua mė grabiti,
kurė ta lexojsh kėtė letėr, tė lutėm mos u brengos
si hije mbas teje vij, ti mos u merakos
kurė tė iki une ti mos mė vajto

bane vetėn te fort edhe tek varri kurrė tė shkojsh,
njė lutje pėr ty qė
ishe bota pran syve
mos u pendo fare, gjith mė mbaj nė kujtime
edhe gjethėt kurė tė qelin ti mu mė imagjino
ndėr drurin e blinit era e leht nė
flokt e tua do tė valoj
e ti si njė engjėll pran drurit qėndro
atėherė e dashur dije se une ende jetoj
do tė jem ajo furtun qė degėt i trazon
mos u tut fare se une vec tė pėrqafoj,
kjo i dashurė ėshtė letra e fundit nga
unė mbaje nė gji, kurrė tė mėrzitėsh e shpalon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
liri_b
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar


Female
Numri i postimeve : 92
Registration date : 06/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Fri May 23, 2008 9:19 pm

Ju lutem te shkruani me shkronja te vogla jo me te medha ( kapitale), ndalohet reklamimi i formueve tjera.

Me mirekuptim stafi.

eri M shkruajti:
Vargje qė nisin varganin e lotėve
gėrryejnė shpirtin nė brendi
tė mbushin mall e dashuri

Edhe ju keni ne forum poezi te vjedhura nga Ferit Ramadani
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
liri_b
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar


Female
Numri i postimeve : 92
Registration date : 06/05/2008

MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   Sat May 24, 2008 7:06 pm

Mergimtarja shkruajti:
E heshtur
nė cepin e dhomės,
me njė bllokė tė vogėl nė duar,
ēėndronte e ndrojtur
pa fjalė,
kjo zemra ime e lėnduar...!

Dhe bllokun e hapė mė ngadalė,
diēka kėrkoj pakuptim,
mė duket se ti je aty
dhe unė tė flas shpirti
im... !

Por ti papritur mė zhdukesh
dhe as pėrgjigje nuk mė kthen,
dhe unė kaloj faqen tjetėr
ndoshta aty do tė tė gjejė!

Aty lexoj
dy fjalė...
dhe lotėt dot si mbledh,
tė them TĖ DUA shumė,
tė them
ktheu nė jetė!

Dikur aty diēka
mė kishe shkruar ti,
tani unė
bashkė me dhembjen
e mbaj thellė nė gji!

E mbaj aq pranė me zemrėn
shtrėnguar thellė nė shpirtė,
se ty dua tė tė kthej
nė jetė, nė jetė
sėrish!

Se ti ike pa folur me mua
dhe fjalėn e fundit nuk ma the,
pse s'e di,
ti veē ma shkruajte “TĖ DUA”
dhe ike u largove pėrgjithnji!


Pėrse nuk durove derisa tė vija
qė puthjen time ta merrje,
tė ta
thosha atė qė kurrė nuk ta tashė,
kur kokėn nė mua mbėshtesje?!


Pėrse jo nuk prite
tė tė shihja edhe njėherė,
kur mė dhembje mė
buzėqeshe,
mė kujtove atė pranverė?!

Pėrse kjo jetė ėshtė kaq e
padrejtė,
ty tė mori kaq larg nga unė,
pėrse nuk na bashkonė pėrsėri,
tė na bėn tė gėzuar?!

Po ti a mė mbanė mend mua
apo ndoshta me
engjuj ke rėn nė dashuri,
ndoshta dhe unė do tė bėhem engjull sė shpejti,
qė ti tė mė duash pėrsėri?!

Tė lutem mė ndihmo tė vijė edhe unė
atje,
mos mė lerė tė vuaj ē'do ditė e natė,
se kam njė kohė tė gjatė qė
pres
nė krahėt e tu tė jam prapė !

Nuk mundem nga kjo jetė tė ngre
kokėn,
e vetmuar pa ty nė ē'do anė,
nuk mundem jo mė tė dashuroj,
jo, mė zemėr pėr dashuri nuk kam.

Tė lutem mė dėrgo njė shenjė,
njė ėndėrr, njė lule mė dėrgo,
nga ato qė unė t'i sillja pranė
dhe
ti me thoshe mos mė lėndo!

Pėrse ike kaq larg nga unė,
jo mė as lule
s'tė sjell dot,
tani unė dua tė jam mė ty
se pėr mua pa ty kjo jetė
ėshtė e kotė!

Ē'do ėndėrr tė thėrras mė merr,
nė shpirtin tėnd mė
shtrėngo,
dua tė jam edhe unė engjull
nė krahėt e tu tė fluturoj!


Kur pranė teje qėndroj e heshtur
dhe dridhem kur mė prek ngadalė,
mendoj se mbrenda teje ka diēka
dhe ti mė thua me zemėr, e jo me fjalė!


Diēka qė mė bėn tė ndihem si engjull
dhe hap krahėt drejtė teje
fluturoj,
ti mė shtrėngon aq fortė pranė vetės
dhe ngadalė pėshpėris “Tė
Dashuroj”

Zot tė lutem kthema pėrsėri atė qė dikur ma more,
mos mė
le tė vuaj kaq shumė pėr tė,
se mė s'po mund tė duroj dot,
e pamundur ta
harroj,
kur sytė e mi pėr atė pikojnė vetėm lotė,
kthema tė lutėm sepse
e dua gjithmonė, gjithnjė?!

O Zot a mė dėgjon vallė,
ktheje edhe
njėherė nė ketė jetė,
a mė sheh mua , a e sheh zemrėn time duke u kallė,

o Zot ma kthe vetėm edhe njėherė atė shpirtė,
nga ajo ditė qė e more dhe
mė le pa tė,
unė mbeta LOTI_DASHURISĖ...?!!!
Tema duet te largoet nga admini
keni linkun qe eshte nje vjedhje e paster
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pėr atė... qė sot gjendėt nė varr...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: